Jump to content
Nytro

Windows 7 in anul 2010

Recommended Posts

Si pentru noi, muritorii de rand, care ne mai chinuim cu 512 RAM? Nu vreau sa trebuiasca sa scot din buzunar 11 milioane (bani pe care nu am de unde sa ii scot) doar ca sa imi pot schimba sistemul de operare. Merg inainte cu XP, si chiar daca as avea un calculator mai bun, tot asa as face. De ce? Compatibilitatea pulii. Am un coleg de camera care s-a _chinuit_ sa isi instaleze driverele. Dupa asta, si sa faca sa mearga War3.

Puteti sa spuneti ca sunt invidios, ca bla bla bla, nu imi pasa. Chiar nu ma atrage deloc Vista. Dezactivez firewall-ul. Apare o caseta de dialoc - "esti sigur?". Click pe "Yes". Dupa care apare alta porcarie - "Vai, dar am nevoie neaparat de permisiunea ta. Esti sigur?" NORMAL CA SUNT SIGUR, doar am dat deja un "Yes". Chestie de rahat.

Si, garantat: la toata lumea am vazut ca Vista sta 5-10 secunde doar ca sa stearga un fisier mic.

Link to comment
Share on other sites

Si pentru noi, muritorii de rand, care ne mai chinuim cu 512 RAM? Nu vreau sa trebuiasca sa scot din buzunar 11 milioane (bani pe care nu am de unde sa ii scot) doar ca sa imi pot schimba sistemul de operare. Merg inainte cu XP, si chiar daca as avea un calculator mai bun, tot asa as face. De ce? Compatibilitatea pulii. Am un coleg de camera care s-a _chinuit_ sa isi instaleze driverele. Dupa asta, si sa faca sa mearga War3.

Puteti sa spuneti ca sunt invidios, ca bla bla bla, nu imi pasa. Chiar nu ma atrage deloc Vista. Dezactivez firewall-ul. Apare o caseta de dialoc - "esti sigur?". Click pe "Yes". Dupa care apare alta porcarie - "Vai, dar am nevoie neaparat de permisiunea ta. Esti sigur?" NORMAL CA SUNT SIGUR, doar am dat deja un "Yes". Chestie de rahat.

Si, garantat: la toata lumea am vazut ca Vista sta 5-10 secunde doar ca sa stearga un fisier mic.

Nu o sa ai acelasi calculator 20 de ani iti garantez .

Si asta cu "Yes" tine de securitate ...

Link to comment
Share on other sites

Si pentru noi, muritorii de rand, care ne mai chinuim cu 512 RAM? Nu vreau sa trebuiasca sa scot din buzunar 11 milioane (bani pe care nu am de unde sa ii scot) doar ca sa imi pot schimba sistemul de operare. Merg inainte cu XP, si chiar daca as avea un calculator mai bun, tot asa as face. De ce? Compatibilitatea pulii. Am un coleg de camera care s-a _chinuit_ sa isi instaleze driverele. Dupa asta, si sa faca sa mearga War3.

Puteti sa spuneti ca sunt invidios, ca bla bla bla, nu imi pasa. Chiar nu ma atrage deloc Vista. Dezactivez firewall-ul. Apare o caseta de dialoc - "esti sigur?". Click pe "Yes". Dupa care apare alta porcarie - "Vai, dar am nevoie neaparat de permisiunea ta. Esti sigur?" NORMAL CA SUNT SIGUR, doar am dat deja un "Yes". Chestie de rahat.

Si, garantat: la toata lumea am vazut ca Vista sta 5-10 secunde doar ca sa stearga un fisier mic.

Vorbesti prostii or si-a batut joc de tine colegu`.

Ba vere daca nu stii de ce te apuci sa dai cu mucii in fasole ? Eu folosesc Vista si Ghici !? Nu a trebuit sa instalez nici`un driver si anume :

- placa de sunet instalata singura

- modemul instalat singur ( clicknet )

- placa video instalata singura

- imprimanta instalata singura

- webcamul instalat singur

Ti se pare ca sta prost cu driverele cand el le instaleaza singur pe toate ?

Eu as zice totusi sa nu va mai dati cu pararea aiurea despre Vista.

Link to comment
Share on other sites

Va recommand Mac la orice ora .

Pe Amd Athlon 2800 + , 1 gram , 256 mb video ram am deschis 3 filme , photoshop 3 si counter strike-ul fara nici o problema . Nu mi s-a sacadat deloc .

E mult prea simplu si papa foarte putine resurse . Credeti-ma sunt cel mai multumit , desi nu am calc Mac .

Link to comment
Share on other sites

Va recommand Mac la orice ora .

Pe Amd Athlon 2800 + , 1 gram , 256 mb video ram am deschis 3 filme , photoshop 3 si counter strike-ul fara nici o problema . Nu mi s-a sacadat deloc .

E mult prea simplu si papa foarte putine resurse . Credeti-ma sunt cel mai multumit , desi nu am calc Mac .

Totusi ce rost are sa folosesti o versiune crackuita de MAC ?

Link to comment
Share on other sites

daca are succesu lu vista... :)) nu ms.. astia de la microsoft ar trebui sa ia totu de la 0 si sa schimbe tot...deja multa lume trece pe linux nu pt ca neaparat are interfata si alte alea...ci pentru ca e mai sigur. ei nu fac altcv decat sa imbunatateasca windows 98 sa zicem...platforma e aceeasi doar ca adauga features interfata si multe chestii pt jocuri si tralal dar baza e tot aia. parerea mea :D

Nu vorbi tampenii daca habar n-ai...e platforma NT nu win 98, cu totul si cu totul alta treaba, informeaza-te

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...