Jump to content

Recommended Posts

Si eu am primti si tot primesc spam neautorizat cu invitatie, si i-am zis de cateva ori printr-un reply ca daca mai primesc ii congelez site-ul (si tot am mai primit dupaia), pot sa patesc ceva daca fac asta?, practic nu ar avea ce comenta sau sa faca ca am o gramada de mesaje de la el fara nici un drep sa ma spameze.....

Edited by num
Link to comment
Share on other sites

  • Active Members
Si eu am primti si tot primesc spam neautorizat cu invitatie, si i-am zis de cateva ori printr-un reply ca daca mai primesc ii congelez site-ul (si tot am mai primit dupaia), pot sa patesc ceva daca fac asta?, practic nu ar avea ce comenta sau sa faca ca am o gramada de mesaje de la el fara nici un drep sa ma spameze.....

Dai unsubscribe. Daca omu' e taran nu incerca sa il depasesti.

Daca nu are link de unsubscribe baga filter pe adresa si aia e.

Link to comment
Share on other sites

Un ping la thefile.ro arata ca e tinut pe 178.162.208.149

Un whois la 178.162.208.149 da ca ar fi hostat la Leaseweb Germany GmbH - deci merge o reclamatie la aia in primul rand daca vreti

Apoi un alt detaliu la whois, la host zice "vps.zetservers.com" deci sansele sunt ca torrentul sa fie tinut de ei (sunt niste romani din Lipova, Arad, hosteri wannabes)

ZET Servers e defapt NETACTION TELECOM - J02/1145/2013, nr inregistrare 32302743

Addresa: Romania, city: Lipova (Arad), str.Bugariu, bl.F, sc.A, et.4, ap.18, cod: 315400

Tinand cont ca e ceva la etajul 4, ap.18 banuiesc ca acolo locuieste creatura care se da hoster si tine si thefile.ro

Apare si un numar de telefon: 0040743029639 (in caz ca vreti sa-i urati toate cele bune)

Mentionez ca nu incalc regula 6. referitoare la "publicarea datelor personale", toate datele de mai sus fiind publice.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...