Jump to content
mystico

Un film despre hackerii romani.

Recommended Posts

Ne facem de ras peste hotare cu hackeri nostri.

Iceman nici acuma nu a reusit sa isi puna dinti cu atatea roluri in filme de hackerii :)

Si la nortron sa le fie rusine pentru prezentarea video ca nu stiu sa faca diferenta dintre hackeri si hotii .

Link to comment
Share on other sites

Ne facem de ras peste hotare cu hackeri nostri.

Iceman nici acuma nu a reusit sa isi puna dinti cu atatea roluri in filme de hackerii :)

Si la nortron sa le fie rusine pentru prezentarea video ca nu stiu sa faca diferenta dintre hackeri si hotii .

Nu are bani probabil, are de platit amenzile catre nasa :D

Link to comment
Share on other sites

"De ce in jumatate din cadrele luate cu vorbitorii din acest material se fumeaza? Care e legatura cu hackingul, cu criminalitatea cibernetica? Par mai periculosi? "

:))

De ce reportajul "In cautarea celui mai periculos oras de pe Internet - Hackerville" este un esec? - WORLDIT

"servere uitate de lume" ,"subdomeniu uitat " - cred ca ai scris-o asa la caterinca (ca 99% din articol)

Link to comment
Share on other sites

"servere uitate de lume" ,"subdomeniu uitat " - cred ca ai scris-o asa la caterinca (ca 99% din articol)

A extrage din context dauneaza grav sanatatii.

Trebuie tinut cont de faptul ca prin a „sparge” un site, in general, acestia obtineau acces la un subdomeniu uitat de compania/institutia avuta in vizor, un loc in care nu erau informatii neaparat interesante.

Link to comment
Share on other sites

Pentru baietii astia care au php-ul in sange a sparge inseamna:

DDOS (Ex: cand a dat jos site-ul de prezentari de la pentagon)

XSS (Ex: mi-a zis tinkode ca a spart youtube si a gasit cel mai "tare Stored XSS din istoria lui"

AFD

etc

Asta inseamna sa spargi servere...

Acum inteleg eu ce vroia sa imi zica "baiatul cu php-ul in sange" cand imi zicea ca el la fiecare pentest ajunge sa sparga serverul....

Un documentar de toata rusinea.

Edited by mah_one
Link to comment
Share on other sites

A extrage din context dauneaza grav sanatatii.

Trebuie tinut cont de faptul ca prin a „sparge” un site, in general, acestia obtineau acces la un subdomeniu uitat de compania/institutia avuta in vizor, un loc in care nu erau informatii neaparat interesante.

"Iceman a obtinut acces neautorizat in ceva servere uitate de lume".

Nu le tin partea, nici nu-i cunosc, dar speram la o abordare impartiala si in nici un caz la gandire de "partid".

Link to comment
Share on other sites

Pana si iceman a vorbit in engleza lui de balta ... Dar Tinkode care se dadea mare fan al lui 2pac =)) sa vorbeasca Domnul din dreapta lui pentru EL ? Marsh in pula mea =)) Cel mai bun hacker dar nu poate rostii 2 boabe in engleza dar mai si asculta melodii din America, MOOOOR

Pe tinkode asta il tin aia la cyber smart defence ca sa faca publicitate cu el :))

Edited by Zack.
Link to comment
Share on other sites

Pana si iceman a vorbit in engleza lui de balta ... Dar Tinkode care se dadea mare fan al lui 2pac =)) sa vorbeasca Domnul din dreapta lui pentru EL ? Marsh in pula mea =)) Cel mai bun hacker dar nu poate rostii 2 boabe in engleza dar mai si asculta melodii din America, MOOOOR

Pe tinkode asta il tin aia la cyber smart defence ca sa faca publicitate cu el :))

Cateodata ascult melodii in greaca sau rusa, mi se par perfecte, desi nu inteleg absolut NIMIC din ce zic ei acolo. Ce spui tu e irelevant. Tu l-ai vazut pe Iliescu cum vorbea engleza? I-ar fi prins bine un om in dreapta sa traduca.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Create New...