Jump to content
luckyluck12341

Crack clave WPA-WPA2- in Romania

Recommended Posts

Salut tuturor,

Desi sunt familiarizat cu mediul Linux respectiv distributii tip live Cd , incepand cu Auditor,Bctrk,Wifislax.. de cand am venit in ro .. , am incercat sa crackeez retelele familiarilor ,cu acordul lor bineinteles,fara nici un rezultat.. probabil atacul cu dictionar este singurul care functioneaza..

Doresc sa stiu care este si parerea voastra , cum se poate obtine pass'ul la upc de ex. ?!

va multumesc

Link to comment
Share on other sites

Simplu, ai doua optiuni, poate 3... 4 daca ma gandesc mai bine.

1. Dictionary attack: cel mai comun atac impotriva WPA. daca parola e in dictionar o afli, daca nu nu.

2. Brute-force attack: functioneaza impotriva parolelor simple si scurte. daca ai un super-mega-fantasticul calculator cu FPGA-uri bine, daca nu atunci nu mi-as bate capul.

3. Beginner's luck: poate ghicesti parola, sau mai putin probabil poate ca o parola aleatoare pe care o incerci este cea corecta (statistic posibil, dar incredibil de improbabil)

4. The Backdoor: daca router-ul are WPS activat si ai noroc sa nu fie o implementare sictirita atunci poti sparge pin-ul pentu WPS si ulterior vei afla parola pentru WPA.

Disclamer:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...