Jump to content
GMaster0

Sugestii index rst last posts

Recommended Posts

As propune ca in index sa se faca un buton 'Afiseaza mai mult' pentru a afisa mai multe rply uri recent postate, gen 10, si daca mai dai o data, mai afiseaza 10 si tot asa. Eu cred ca nu e nimic de pierdut...Astept parerile voastre.

Edited by GMaster0
Link to comment
Share on other sites

mai corect nu ar fi ca la ultimele posturi sa arate doar ultimul post din acel thread?

rezolva mai elegant problema voastra nu credeti? @soimuletzu1

Nu mi se pare o idee buna. Mie imi place sa vad cine scrie intr-un anumit thread. Spre exemplu imi place sa vad:

Thread1 - categorie - nume-postant1

Thread2 - categorie - nume-postant2

Thread1 - categorie - nume-postant3

Thread5 - categorie - nume-postant4

Thread2 - categorie - nume-postant2

Thread1 - categorie - nume-postant3

Nu:

Thread1 - categorie - nume-postant1

Thread2 - categorie - nume-postant2

Thread3 - categorie - nume-postant3

Link to comment
Share on other sites

A facut maximus un programel. E special pentru voi. Indexul imi place asa. Si daca vreau ceva mai bin. Am /feed. Si daca nu imi place nici asta. Am jsonp de pe rst. Si imi fac eu un html ce il rulez local (aveam ceva de genul, destul de complex).

Pai si externalu iti returneaza doar 20 de posturi, se poate seta sa-ti afiseze mai multe sau ce?

Link to comment
Share on other sites

Deci s-a luar in considerare aceasta sugestie? Imi dau seama ca administratorii si moderatorii nu au timp sa stea sa faca scripturi pentru forum dar eu zic ca e mai bine sa zice 'B? facem, dar nu veam timp acum' sau un simplu 'NU' ar fi mai mult decat suficient.

Nu e nici o graba, trebuie sa ai rabdare cu astfel de lucruri, nu e musai sa postezi non-stop. Cum a mers de atatia ani mai merge putin si fara.

Iar lucrurile nu sunt atat de "alb" si "negru" cum le prezinti tu: daca ai fi lucrat cu astfel de platforme, ai fi vazut ca nu e tocmai usor de mentinut astfel de customizari pe timp lung: orice lucru adaugat extra fata de pachetul standard ce il contine vBulletin-ul are potentialul de a nu fi compatibil cand faci un upgrade. Da, de obicei trece multa vreme pana cei de la vBulletin dau release la o versiune majora dar nu stii nicicand - si de fiecare data ai sansele sa stai sa refaci pluginul/scriptul.

In plus, astfel se site-uri trebuie pastrate cat mai light, fara "brelocuri", de adaugat doar the "must have's" nu the "nice to have's" if you catch my drift..

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...