Jump to content
Sithalkes

Donez 1 gb ram ddr2

Recommended Posts

Cum am spus, am gasit un dimm 1 gb ram ddr2/800, ratacit prin sertare, si cum nu am ce face cu el il donez.

Care-l vrea, sa posteze aici, pana duminica seara.Duminica seara, voi decide cui il trimit, si voi posta aici.

Conditii:

- postati un cpu-z sa vad ca-l veti folosi in sistemul vostru, nu-l puneti a doua zi cum il primiti pe olx

- daca sunt mai multi doritori, criteriile de departajare vor fi vechimea pe forum si calitatea posturilor

Edited by Sithalkes
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

As dori eu placuta pentru un amic preot, care doreste sa se racordeze la reteaua InterHeaven pentru un uplink direct cu Dumnezeu, dar cand face dial catre ##01**, ii da overflow la RAM, ca cica e prea putin.

Sau, poti sa faci si tu un act de binefacere si sa-l dai la saraci, dar am impresia ca are ban Aerosol.

Link to comment
Share on other sites

XODXX , tu ai bani de vacante la mare,ai un job,lasa pentru vreun student ceva, sau careva care o duce mai rau.

https://rstforums.com/forum/103100-cerere-uri-fb-post641615.rst#post641615

La mare nu am plecat din banii mei prietene. Pe un salar de 12 milioane nu prea ii poti imparti peste tot.

4 miliaone am chiria (fara cheltuieli) cheltuielile ma ajung undeva la 2 milioane (cu economie facuta) de acolo si mancare, si haine, etc.

Ce mai castig cativa euro pe telefon ca sa imi bag extraoptiune.

Daca doresti iti pot detalia mai multe ;-) dar hai sa o salam asa.

  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

Daca chiar vrei sa-i donezi cuiva care chiar are nevoie sau cuiva care construieste desktopuri pentru a le dona la centre de plasamente, atunci iti recomand sa mergi pe mygarage, acolo esti sigur 100% ca ajunge la un nevoias la propriu, nu la unu care are timp sa stea toata ziua pe rst consumand curent care ajunge sa coste dublu fata de cat costa mancarea unui nevoias din centre de plasamente.

Link to comment
Share on other sites

Daca chiar vrei sa-i donezi cuiva care chiar are nevoie sau cuiva care construieste desktopuri pentru a le dona la centre de plasamente, atunci iti recomand sa mergi pe mygarage, acolo esti sigur 100% ca ajunge la un nevoias la propriu, nu la unu care are timp sa stea toata ziua pe rst consumand curent care ajunge sa coste dublu fata de cat costa mancarea unui nevoias din centre de plasamente.

Am vrut sa ii recomand si eu asta,dar threadurile ce erau cu tipi de construiau pt nevoiasi din donatii nu mai sunt de actualitate.Daca gasesti link,lasa-i aici.

Link to comment
Share on other sites

Am vrut sa ii recomand si eu asta,dar threadurile ce erau cu tipi de construiau pt nevoiasi din donatii nu mai sunt de actualitate.Daca gasesti link,lasa-i aici.

Sa fim mai buni, pentru o lume mai buna. - Pagina 9

Banuiesc si cred mai mult ca sigur ca omul se mai ocupa ( chiar daca nu mai e activitate in topic, sith ii poate da un PM si mai mult ca sigur ca va rezolva ), deci, @Sithalkes cred ca poti face macar atat, daca chiar vrei sa ajuti pe cineva care chiar merita, nu un labar trist, metinar de pe aici care isi face acum cont nou sa cerseasca iar mai apoi sa le vanda la prieteni sau pe net.

Link to comment
Share on other sites

Screenshot by Lightshot

Salut din nou :) stiu ca mi-ai mai dat o placuta si iti multumesc La pc meu ( mai mult din pese ) i-ar merge inca 1 gb am 3 sloturi la pc cu doua placute de rami una de 2gb si inca una de 1gb ar intra perfect inca un gb :)

Esti chiar nesimtit, altii n-au bani sa-si faca un dekstop amarat cu 1GB si tu le furi sansa asta? Ca doar nah... nu-ti ajung 3, mai vrei unul, in loc sa faci o fapta buna si sa-l indrumi sa-i ajute pe unii care chiar au nevoie, care n-au nici macar PC dar isi doresc din tot sufletul.

Link to comment
Share on other sites

Nu pot sa cred ca pe aici sunt oameni care cer donatii si au mai mult de 10 lei in buzunar zilnic.

Frate!1 gbr ram ddr2 e 25 de lei la mana a doua.

Placuta trebuie sa o ia cineva care chiar are nevoie si nu are bani desi nu prea cred ca exista lume care sa aiba internet si sa nu isi permita o placuta de rami.Singura metoda este sa gasiti voi pe cineva si sa ii faceti un bine.

Link to comment
Share on other sites

Esti chiar nesimtit, altii n-au bani sa-si faca un dekstop amarat cu 1GB si tu le furi sansa asta? Ca doar nah... nu-ti ajung 3, mai vrei unul, in loc sa faci o fapta buna si sa-l indrumi sa-i ajute pe unii care chiar au nevoie, care n-au nici macar PC dar isi doresc din tot sufletul.

eu nu am spus ca e obligatoriu sa mi-o de-a mie dpinde de el ce face cu ea si gata eu doar am spus ca ar merge perfect inca un gb ram :)

Link to comment
Share on other sites

Nu va mai certati. Problema e a lui Sith ca a postat anuntul si va intrebati de ce zic asta.Pentru ca vrea sa doneze un lucru,sa zicem fara o mare valoare pe care mai degraba il dadea direct sau il posta pe olx la pretul de 1 leu in loc sa posteze aici pe rst ca sa va instige la cearta si sa va muscati de cur.

Link to comment
Share on other sites

As avea nevoie de inca 1gb ram (am avut inca o placuta de 2 dar s-a ars) , pentru a trece pe windows 7 si pentru a folosi Microsoft Visual c++ ca si compilator :D .

Daca nu se poate , nu e nici o problema .

Proof : untitled.png

De ce nu pui la ciorapi niste bani si iti iei ceva acceptabil ? :)) Am vazut la amanet cu 3-4 mil calculatoare relativ bune....

PS: Era un program la liceu, care iti oferea 200 de euro sa iti iei calculator, vezi daca te incadrezi

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...