Jump to content
andrei98M

Liceeanul care a câștigat $300.000 tranzacționând de sub bancă

Recommended Posts

La câteva s?pt?mâni dup? începerea unui nou an ?colar, Conoor Bruggemann din New Jersey a decis c? este timpul s? joace murdar. S-a refugiat în dormitorul s?u, a încuiat u?a ?i a deschis laptop-ul. Pe parcursul verii, tat?l s?u a deschis un cont de tranzac?ionare pentru el, în care a depus cei 10.000$ economisi?i de tân?rul Connor în ultimii 2 ani din joburi ocazionale.

La început, Bruggemann a utilizat capitalul pentru a cump?ra ac?iuni la câteva companii gigant, precum Apple, Verizon ?i altele. Acea zi a fost îns? diferit?. ?i-a lichidat toate pozi?iile ?i a mizat pe necunoscuta American Community Development Group Inc, o companie din categoria penny stocks, cotat? la 0.003$ pe ac?iune.

În urm?torul an a transformat 10.000$ în peste 300.000$ tranzac?ionând stocurile ieftine, îns? totodat? riscante datorit? lipsei de informa?ii ?i transparen??.

A lipsit de la ?coal? în acea zi, dar oricum, în majoritatea timpului în care tranzac?iona era la ore. Cu iPhone-ul în mân?, Bruggermann efectua tranzac?ii în pauza de mas?, de la baie ?i uneori chiar de sub banc?.

Sursa : Nu încerca?i asta: cunoa?te-l pe liceeanul care a câ?tigat $300.000 tranzac?ionând de sub banc? - Blog Forex - Admiral Markets

Destul de interesant, ce a facut pustiu. Cine stie cum inspira articolu asta pe cineva si il vedem cu un bembeu :))

Link to comment
Share on other sites

Povesti d-asta sunt cacalau. Tin minte ca prin 2010 aveam de gand sa cumpar 1.000 BTC, fiind foarte ieftini, in jur de 0.05 $.

Costul total era de vreo 50-60$ pentru 1k BTC, dar mi-am bagat picioru' si am cumparat ceva software, nu mai tin minte.

Si uite asa am ratat sansa de a sta la masa cu Donald Trump.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...