Jump to content
ikod

Cel de-al Treilea Razboi Mondial ar putea fi un conflict cibernetic ???

Recommended Posts

Un strateg american, Peter Singer, sus?ine c? cel de-al Treilea R?zboi Mondial va avea cu siguran?? o component? digital? ?i ar putea fi chiar un conflict cibernetic.

Peter Singer, strateg al New America ?i consultant pentru Pentagon ?i FBI, exploreaz? în urm?toarea sa carte, "Ghost Fleet," modul în care ar putea fi purtate conflictele globale în anii 2020.

"R?zboaiele reflect? lumile ?i tehnologia din jurul lor, astfel încât un r?zboi în anii 2020 ar avea o component? digital?", a declarat Peter Singer, citat de csmonitor.com.

Peter Singer sus?ine c? dac? atacurile cibernetice vor continua s? fie orchestrate de unele state împotriva altora iar fenomenul va lua amploare, am putea asista la un al Treilea R?zboi Mondial purtat pe calea digital?.

sursa: Un strateg american sus?ine c? cel de-al Treilea R?zboi Mondial ar putea fi un conflict cibernetic - Mediafax

Link to comment
Share on other sites

niciodata...gandeste-te,trebuie sa moara jumatate din populatia globului pentru a incepe noua ordine mondiala,iar al 3 lea razboi va da startul. Acum scoate capul din cur si raspunde-mi" cum pula mea sa omori 3,5 miliarde de oameni printr-un atac cibernetic?

Ia taie-le tu facebook, sa vezi atunci sinucideri.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...