Jump to content
Che

Poti folosi fb ca sa stochezi diferite chestii daca nu ai spatiu ?

Recommended Posts

Am vazut ca atunci cand incerci sa pui o imagine pe facebook iti apare :

"Your photos couldn't be uploaded. Photos should be less than 4 MB and saved as JPG, PNG, GIF or TIFF files."

Cred ca intrebarea corecta este : Cum recunosc ei fisierele ? Adica pe ce se bazeaza atunci cand fac detectia ? Pe extensie, pe magic bytes sau utilizeaza altceva ?

Daca reusesti sa pacalesti facebook-ul sa creada ca ceea ce ai pus e o imagine, e posibil sa-l utilizezi ca "hdd portabil".

Link to comment
Share on other sites

Nu-s limitat la Facebook dar vreau sa stochez undeva online cam vreo 700 de GB si am inceput si mi-am facut vreo 4 conturi de gmail ca sa am Gdrive, si vreo 5 de dropbox. Nu mai pot, am obosit.

Vreau undeva unde sa fie FREE, sa nu platesc, si sa le pot accesa si dupa 2 ani nu cum era nu stiu ce serviciu de sharing care a picat intre timp. GDrive si dropbox par destul de stabile.

Chestia e ca am de facut multe conturi si nu stiu daca nu o sa ma verifice la un moment dat.

Mi-a venit ideea sa stochez pe Facebook aseara ca am zis ca le urc undeva pe un grup al meu privat al carui membru sunt doar eu si setez sa fie totul privat si sa nu am acces decat eu. Fb e retea de socializare, ce pixda ma-sii, trebuie sa aiba spatiu destul de stocare, nu are, sa-si cumpere. Nu ?

Nu vreau sa pun poze ci niste tutoriale video, eventual niste carti in format pdf. Ce parere aveti ?

Sau mai bine sa continui sa mai fac conturi de GMail(GDrive) si Dropbox ?

@paul1427

Acuma si spatiu, si free nu se poate. Continua sa creezi conturi si sa te milogesti singur pentru un spatiu.

Link to comment
Share on other sites

exista riscul sa primesti raport oricum ar fi..poti sa le pui private, din moment ce le distribui cu altii exista mereu un risc

Dar daca nu le distribui cu nimeni ?

LE:

Mi-a venit o noua idee. Avand in vedere ca e vorba doar de filme, nu as putea sa le urc pe Youtube si sa le setez ca privat ca sa nu am probleme cu drepturile de autor ? Sau tot mi le sterg ca am probleme cu drepturile de autor ? Pot/Imi dau astia de la Youtube voie sa urc vreo 500GB de filme (e vorba de tutoriale nu de filme xxx, dar parca aveam cateva si de alea) ?

Multumesc pentru ajutor ! @wildchild

Edited by Che
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...