Jump to content
ItsAleex

Recuperare iteme furate

Recommended Posts

Cred ca toti oamenii de aici folosesc Steam, eu am incercat sa ma conectez pe steam si dupa ce puneam usernameul si parola de obicei iti spune ca trebuie sa introduci un cod care a fost trimis pe email, ei bine, mie imi arata ca trebuie sa instalez un program de la steam pe nume SteamService, care aparent este un Keylogger sau ceva de genul, dupa ce il rulam, daca aveam steamul deschis mi-l inchidea instant. Si dupa nu mai mergea sa il deschid. Apoi, dupa 10 minute am observat ca era ceva ce nu era marca Steamcommunity, era un produs PuTTY suite. L-am scanat cu 2 antivirusuri, 1. Malware Bytes si 2. Norton Security si nimic, spunea ca PC-ul meu este intact. M-am uitat apoi pe steam undea am jocul CS:GO si imi lipseau niste iteme in valoare de peste 10 euro pentru ca un anumit Al Capone de pe steam mi le-a furat.

Interesat as fi sa aflu, cum le pot recupera si cum imi pot scoate acest PuTTY suite din calculator.

Acesta este steamul celui care mi-a facut aceste lucruri: Steam Community :: Al Capone

Multumesc anticipat.

Edited by ItsAleex
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

Daca e prima oara cand iti fura de pe cont deschide un ticket de support. Un prieten a patit ceva asemanator la Dota2 si a reusit sa isi recupereze itemele. E one time help in cazul obiectelor furate. Bineinteles ca trebuie sa dai ceva detalii la support. Probabil or sa iti ceara si ei. Fa un mail pompos cu toate detaliile si succes.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...