Jump to content
cojocusd

Voci si sunete in timpul convorbirilor

Recommended Posts

Salut @cojocusd ma îndoiesc sa fie ascultat telefonul,dar uite aici o mica informa?ie sursa : IATA CUM NI SE ASCULTA TELEFOANELE – Metodele folosite de servicii pentru interceptarea convorbirilor telefonice devin din ce in ce mai sofisticate. Inchiderea mobilului sau scoaterea bateriei nu reprezinta solutii pentru evitarea ascultarii telefo :)

Uneori poate fi si din cauza re?elei.

Edited by ThaiFight
Link to comment
Share on other sites

Bai dar ce idei aveti si voi, ascultari, chestii ilegale, spionaj, mafie.

Voi chiar credeti ca acei presupusi ascultatori au si microfon?

Voi chiar credeti ca in anul 2015 nu-si permit si ei ceva tehnologie mai avansata si inca leaga in paralel un telefon direct pe cablul ce vine de pe stalpul din fata scarii/casei?

Nu ne intreba pe noi, suna la firma ce-ti ofera telefonie si spune-le problema, ei stiu mai bine.

Link to comment
Share on other sites

@cojocusd, am lucrat 2 ani in Orange pe pozitii destul de interesante cu clientii si crede-ma ca daca te-ar asculta serviciile, nu ai avea cum sa-ti dai seama.

Sunt de aceeasi parere cu Silviu, telefonul tau s-ar putea ca sa mai capteze semnal de pe alte frecvente pe care ti-l baga in conversatie. Daca mi-ar fi ajuns un ticket cu problema ta acum 1 an jumate, ti-as fi scris urmatoarele:

- Incearca sa pui cartela in alt telefon. Daca nu se va mai auzi acel bruiaj, incearca o revenire la setarile din fabrica sau in cel mai rau caz trimite telefonul in service.

- Daca nu s-a rezolvat prin prima metoda, pune alt sim in telefon si daca nu se mai aude acel zgomot de fond, mergi intr-un Orange Shop si schimba-ti cartela.

Link to comment
Share on other sites

Coaie problema este c? e?ti ?erpilian iar odat? cu tine se transmit ezoteric voci din lumile paralele aferente ramurei reptiliene-arahnidice. S? nu te sperii, ai puteri speciale. A?a se întâmpl? ?i unui prieten ?i am trecut ?i eu prin a?a ceva. Pân? nu descifrezi mesajul lor nu te vor l?sa în pace.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...