Jump to content
Pastilatu'

Romanian Security Team? Nu va mai fi niciodata ce a fost.

Recommended Posts

Sincer, cred ca toti membrii staffului actual la un loc nu au reusit inca sa ma ajunga la numarul de jigniri si injuraturi adresate membrilor de pe forum. Nu injuram nici eu pe oricine (nici ei nu cred ca o fac), dar cand prindeam vreun ratat proaspat inregistrat il spurcam de dracii il lua.

La capitolul injuraturi adresate de staff celorlalti membrii cred ca forumul chiar s-a curatat foarte mult fata de ce era inainte.

Discutiile despre ce era inainte nu isi au rostul. Nu e greu sa faci RST-ul cum era inainte. Dar de ce ai dezlantui iar ceva asupra caruia poti pierde controlul foarte usor? Pana la urma majoritatea celor vechi au/am facut tot ce am facut pentru amuzament si faima, iar spre final am incercat sa indrumam copiii catre directia corecta, nu spre carding si alte tampenii. Acum care ar mai fi amuzamentul cand o tampenie te costa ani de puscarie si la ce te ajuta faima cand mori de foame in fata calculatorului?

Pe tine te stiam mai tacut ... :)) cand erai in staff. Kw3 le lua mamele la plimbare. Dar cand erau useri noi inregistrati si erau recalcintrati.

Aveam drame in staff? Aveam bisericute dubioase? Intrem si eu poate ma lasa memoria ... .

Anyway ai dreptate. Am si zic e un forum de securitate ...domle sa "maturizat" nu ? Cine vrea blackhat sa se ascunde in deepweb si sa dezlantuie iadul.

Link to comment
Share on other sites

@Pastilatu Imagineaza-ti ca rst-ul e un fel de mos ajuns le la 80 ani,cu un retard mintal si alzheimer dar totusi e un om bun la inima. Adminii nu au timp pt toti cretinii care umbla aici. Nu te mai plange. Asta e.

Link to comment
Share on other sites

Nostalgie o s? fie ?i peste 5 ani pentru vremurile de acum, deoarece se nume?te evolu?ie ?i niciodat? nu plângi dup? prezent.

Legat de staff, era mult mai inaccesibil ?i primeai V.I.P. doar dup? ce î?i toceai nervii ajutându-i pe al?ii tehnic iar de moderator nici nu mai vorbesc.

În condi?iile în care majoritatea din noi au chiar ?i câte 4 job-uri/proiecte ?i o via?? social? î?i dai seama c? nu mai po?i pune RST-ul pe primul plan ?i mereu î?i va sc?pa câte ceva.

Atunci hack-urile erau la ordinea zilei deoarece începuse lumea s? aib? internet ?i s? pun? mâna pe pif-uri ?i pân? ?i Yuhu era vulnerabil la brute-force pe când eram pu?tan de liceu.

Acum e suficient s? pui mâna pe un flooder ?i s? dai ca boul f?r? s? ?tii s? te protejezi fiind încep?tor, vezi cum vine scrisoric? de la ISP.

Sunt mult mai stricte legile ?i n-ai cum s? faci atâtea blackereli cum se f?ceau la nivelul acela pentru c? ai intra în vizor.

Eu sunt de pe forum din 2010 ?i cu toate c? am prins perioada în care lumea era mai pu?in activ? am înv??at extraordinar de multe lucruri, printre care primul a fost s? renun? la limbajul de messenger doarece efectiv nu se integra aici.

Restul sunt scuze, ai material ?i po?i întreba orice ?i ?i se va r?spunde. ?in minte c? mah_one era la început agramat ?i era necopt iar dup? ce l-au luat pu?in la mi?to s-a întors peste un an de zile cu numele lui în Hall of Fame la paypal ?i multe alte locuri.

Nu te limiteaz? forumul, informa?ia util? se g?se?te dar trebuie s? sapi ?i dac? e?ti genul de user c?ruia îi place s? i se dea totul pe tav? atunci progresul t?u va fi foarte lent.

E drept c? trebuie mai mult? cur??enie îns? fiecare user ?tie ce vrea de la forum ?i ce urm?re?te: cine vine pentru con?inut relevant sare peste offtopic ?i nu-l bag? în seam?, cine vrea s? fie troll are ocazia cu condi?ia s? fie de?tept ?i s? ne aduc? câte un zâmbet pe buze dac? tot o face.

Link to comment
Share on other sites

Inteleg perfect ce zici spiri, tuturor ne este dor de acele vremuri dar un lucru stiu sigur, acele vremuri sunt trecute. :)

Mucea, ce stii tu de vremurile alea ?

Nici tulai la pula n-aveai in perioada aia sau curent electric si faci acum pe interesantul ?

Link to comment
Share on other sites

Depinde cum o iei cumetre ..viata e 100% quantum physics :) in fine ... ce stiu tu despre asta .

Ma bucur ca am primit un feedback super pozitiv de la multa lume....si era de asteptat ca se mai trezeste un razletz sa fie contra. Dar asa e in viata si e normal si sanatos. Sa aibe cineva o idee opusa. Cam asa se evolueaza.

Si poate ca au dreptate in felul lor. Eu am venit si mi-am spus parerea, ideea atata tot . Voi faceti ce vreti cu ea ...mingea e la voi in teren.

P.S: Multi zic ca lumea evolueaza...bai n-am nimic cu evolutia. Ba din contra as sustine-o daca exista. Dar daca nu exista. Si nu ma refer ca aceasta comunitate numai e "Black Hat", sunt super ok cu ea asa ..."White Hat". Ma refer la altceva...uni dintre voi va-ti prins.

@Gecko ...e un pic un urma , nu-l condamn ....nu am zis nimic de ilegalitatii. Ce ilegalitatii fac eu cumetre? Vi asa cu acuzatii nefondate, pe baza la ce? Avand in vedere ca fac parte dintr-o comunitate apropiata fata de lumea securitatii "cryptocurrency" , nu cred ca e ceva illegal . Sau e in viziunea lui Gecko?

O zi buna si chiar ma bucur de feedback.

Edited by Pastilatu'
Link to comment
Share on other sites

Mucea, ce stii tu de vremurile alea ?

Nici tulai la pula n-aveai in perioada aia sau curent electric si faci acum pe interesantul ?

Imi face deosebita placere sa vad hateri ca tine cum comenteaza, vreau sa te anunt ca pe vremea aia aveam 12/13 ani si nu a zis nimeni ca stiam prea multe, dar hai sa te sustinem, e la moda sa comentezi aiurea mai ales ca se promoveaza ,, atacul intre useri " sper ca a inteles persoana la care fac referire.

Hai gata ca nu am chef si nici timp de copilarii inutile, fie ca voi.

Link to comment
Share on other sites

Imi face deosebita placere sa vad hateri ca tine cum comenteaza, vreau sa te anunt ca pe vremea aia aveam 12/13 ani si nu a zis nimeni ca stiam prea multe, dar hai sa te sustinem, e la moda sa comentezi aiurea mai ales ca se promoveaza ,, atacul intre useri " sper ca a inteles persoana la care fac referire.

Hai gata ca nu am chef si nici timp de copilarii inutile, fie ca voi.

Tu prin 2006 nu stiai diferenta dintre mamaliga si paine

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Create New...