Jump to content
Moubikx

Ilegal shit.

Recommended Posts


test@test:~# nslookup perfectmoney.is
Server: 172.16.81.106
Address: 172.16.81.106#53

Non-authoritative answer:
Name: perfectmoney.is
Address: 93.115.95.84

===========================

test@test:~# nslookup 93.115.95.84
Server: 172.16.81.106
Address: 172.16.81.106#53

Non-authoritative answer:
84.95.115.93.in-addr.arpa name = lh22548.voxility.net.

Authoritative answers can be found from:
95.115.93.in-addr.arpa nameserver = ns1.voxility.com.
95.115.93.in-addr.arpa nameserver = ns2.voxility.com.

test@test:~#

Ce parere aveti in privinta celor de la Voxility?

Link to comment
Share on other sites

@Moubikxuser-offline.png

E ca si cum ai lasa un ac in carul cu fan si apoi sa incerci sa il gasesti. De unde sa stie oamenii de la suport, ca in din 10 mii de servere, 1-2 sunt folosite pentru activitati malicioase. Trebuia sa le spui la baietii de la noc in loc sa te caci pe tine ca Voxility in sus si in jos, ca ofera servicii proasta bla bla. Asa se intampla, cand esti bun cu oamenii si le dai host pe incredere si apoi te trezesti cu probleme din cauza lor.

Cred ca esti de la concurenta si vrei sa pui intr-o imagine proasta voxility, cu prostiile debitate din capu tau, unde, materia cenusie la tine este == 0.

Pefectmoney.is e perfect in regula, nu e nici un scampage, ce prostii ai in capu ala al tau gol ?

Edited by sleed
Link to comment
Share on other sites

Defapt este !==0

I-am contactat prin email si le-am spus de ce hosteaza un site care se ocupa cu spalare de bani? Au spus ca nu au auzit de PerfectMoney si m-au rugat sa le dau link-ul.

Le-am dat link-ul, datele ip-urilor etc + informatii despre PM cum discuta lumea despre ei.

@sleed mintea ta de Sysadmin de doi bani ramane limita in totalitate spre /dev/null.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Exista legi, autoritati, nu te apuci sa faci pe Batman pe internet. La cum ai formulat "Ce parere aveti in privinta celor de la Voxility?", suna de parca vrei sa le faci imaginea praf... Tu crezi ca toti providerii de internet iau fiecare fisier/domeniu in parte sa vada ce e pe el gazduit? Sau ca suspenda un serviciu doar pentru ca Xulescu da un email si zice ca e scam?

Link to comment
Share on other sites

Exista legi, autoritati, nu te apuci sa faci pe Batman pe internet. La cum ai formulat "Ce parere aveti in privinta celor de la Voxility?", suna de parca vrei sa le faci imaginea praf... Tu crezi ca toti providerii de internet iau fiecare fisier/domeniu in parte sa vada ce e pe el gazduit? Sau ca suspenda un serviciu doar pentru ca Xulescu da un email si zice ca e scam?

Citeste postul asta: https://rstforums.com/forum/103882-ilegal-shit.rst#post646092 si vei intelege de ce vreau sa aflu parerea voastra.

Domnii respectivi nici macar nu au raspuns la al 2 lea email cand le-am dat datele de la PerfectMoney, deci?

Link to comment
Share on other sites

Asa m-am intrebat si eu de ce site-ul cel mai mare de scam, carderi, hackeri, fraude - alboraaq.com aka alteneen.com este hostat de voxility.

Am trimis support la ei si au trecut 2-3 luni pana sa vad postarea aceasta si sa imi dau seama ca nici acum nu am primit raspuns de la ei.

Link to comment
Share on other sites

Domnii respectivi nici macar nu au raspuns la al 2 lea email cand le-am dat datele de la PerfectMoney, deci?

Deci ce? Esti procuror sau cu ce ocazie trebuie sa iti raspunda tie Voxility si sa suspende site-uri? Esti vre-un judecator online care decide ce e scam si ce nu?

Ca orice alt furnizor de servicii, firmele pot sa suspende accesul la un site daca este vadit ilegal (gen cp). Eu daca as fi in locul lor, nu as suspenda site-ul in cauza atata timp cat nu am nici o dovada ca este ilegal. Pentru plangeri, exista autoritati si blocheaza ei site-ul daca este chiar ilegal.

Link to comment
Share on other sites

Asa m-am intrebat si eu de ce site-ul cel mai mare de scam, carderi, hackeri, fraude - alboraaq.com aka alteneen.com este hostat de voxility.

Am trimis support la ei si au trecut 2-3 luni pana sa vad postarea aceasta si sa imi dau seama ca nici acum nu am primit raspuns de la ei.

Stai tu linistit ca acel site no sa cad? , deasemenea exista si irc unde se posteaz? carduri ...

Link to comment
Share on other sites

Nu prea inteleg dubiile voastre. Asa s-au ridicat cei de la voxility, oferind bulletproof hosting la preturi nu foarte piperate (comparativ cu concurenta "offshore" prezentata pe site-uri rusesti sau mai stiu eu pe unde).

Mai pe romaneste: atata timp cat lor le vin banii, inchid ochii la multe chestii. Si se prefac din cand in cand ca li se mai strica HDD-urile pe care erau pastrate logurile cerute de cei interesati.

Sunt surprins ca inca mai stau in picioare cu un astfel de model de business.

Link to comment
Share on other sites

Deci ce? Esti procuror sau cu ce ocazie trebuie sa iti raspunda tie Voxility si sa suspende site-uri? Esti vre-un judecator online care decide ce e scam si ce nu?

Ca orice alt furnizor de servicii, firmele pot sa suspende accesul la un site daca este vadit ilegal (gen cp). Eu daca as fi in locul lor, nu as suspenda site-ul in cauza atata timp cat nu am nici o dovada ca este ilegal. Pentru plangeri, exista autoritati si blocheaza ei site-ul daca este chiar ilegal.

Dupa ce ca ma luat cu "Buna seara" era o chestie de bun simt sa raspunda si la al 2 lea email in care le explicam problema. Nu mi se pare corect, 2x4.ru sunt pe site-ul celor de la spamhaus numiti in toate felurile: criminal,teroristi. Da muie astia ce sunt? Nimic? Ce informatii aditionale puteti obtine despre voxility ?

Link to comment
Share on other sites

Dupa ce ca ma luat cu "Buna seara" era o chestie de bun simt sa raspunda si la al 2 lea email in care le explicam problema. Nu mi se pare corect, 2x4.ru sunt pe site-ul celor de la spamhaus numiti in toate felurile: criminal,teroristi. Da muie astia ce sunt? Nimic? Ce informatii aditionale puteti obtine despre voxility ?

Mancatoria este sport national! Calmeaza-te omule! Ti-au provocat vreun prejudiciu? Te-au defaimat? Chiar nu inteleg ce te-a apucat!

Link to comment
Share on other sites

@Moubikx, Bai baiatule, calmeaza-te, o sa faci riduri, ce cacat te agiti atat ca o prostituata f@t#5a si ne platita?

Cine esti tu, si cu ce drept le ceri lor sa-ti dea tie explicatii despre anumite site-uri? sunt serverele lor, hosteaza ce vor, si isi asuma tot pentru ceea ce fac. N-ai nici un drept sa le ceri tu explicatii, un simplu user.

Prea multi disperi coaie, si nu inteleg motivul, ce dreptate mai baiatule? fiecare hosteaza ce vrea pe serverele lui, atata timp cat ei isi asuma tot ce fac, nu vad ce problema ai avea tu. Nu esti in masura sa comentezi sau sa le ceri explicatii, exista autoritati pentru asa ceva.

Salutare, si lasa-te mai incet ca poate faci un infart daca te mai agiti atat.

Link to comment
Share on other sites

Chiar nimic, nu mi se par corecte multe chestii din punct de vedere legal, nu e vorba de nicio competitie, nu am firma de hosting sau chestii de genul. Pur si simplu "trebuie" sa se faca dreptate in unele cazuri. :)

Esti ilegal de prost. Vreau dreptate.

// Angajeaza un avocat si da-i in judecata daca nu iti convine ceva. Ti-a explicat toata lumea dar tot batut in cap ramai.

Edited by Byte-ul
Link to comment
Share on other sites

O sa se lase cu warns daca continuati asa, pana si @wildchild spunea sa fiti ontopic, deci, putem continua discutia despre Voxility? Noi pareri din partea altor utilizatori?

O sa inchid topicul, ma asteptam la raspunsuri mai inteligente din partea unora... :(

Edited by Moubikx
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Create New...