Jump to content
dany_love

Bodytime Timisoara

Recommended Posts

Salut.

Stie cineva de ce nu se autosesizeaza politia sa faca ceva cu Scamu asta?

Body Time - EMS Studio, Slabire, Tonifiere rapida

Pagina facebook:

https://www.facebook.com/BodyTimeTimisoara?fref=photo

Sa dati pe lista de preturi...vai de mama mea.

Deci mananci 3000 de calorii pe zi....arzi la bodytime 500 de calorii....si diferenta de 2500 surplus ce ramane se evapora.

Dumnezeule...e un miracol..!!!

Link to comment
Share on other sites

Din cate vad au si locatii fizice in Romania, deci nu este nici un scam. Poate esti tu prost informat in materie de fitness.

Au locatii fizice evident dar rezultate nu apar absolut deloc.

Trainerii lor merg la sali clasice si trag de fiare ca distrusii si acolo spun ca sunt asa de facuti datorita bodytime.

Tu ai habar asa de fitness si cu ce se mananca?

Link to comment
Share on other sites

  • Active Members

Este oricum ultimul post pe care-l fac aici.

Dar tu ai asa habar ce inseamna scam? De ce este scam? Ca nu dau randament exercitiile si programele lor? Tu ai macar habar asa, in mare, cati factori influenteaza o silueta?

Daca eu iti vand tie apa si iti spun ca POATE o sa iti dea aripi, este vina mea? Nu, prost este cel care pune botul, nu cel care vinde. Ei, la fel ca 99% din instructorii de fitness din Romania vand vise. Oricum, nici un program folosit pe o persoana nu da acelasi randament pe alta.

Si ca sa-ti raspund la ultima intrebare: am facut sport de contact timp de 5 ani.

PS: Ca sa acuzi pe cineva de scam trebuie sa vii si cu o pedeapsa: amenda, inchisoare, ceva confiscari. Nu ai cum sa-l amendezi pe acel instructor sau pe managerul care supervizeaza acei instructori de faptul ca Gheorghe nu are cheptu mare.

Link to comment
Share on other sites

Copilu nu e vina mea ca tu asociezi cuvantul Scam numai cu frauda bancara si cu altele

Una din definitii este si a Pacali pe cineva.

Intre astia cu fitnesu lor de pe alta planeta si anunturile fake care ""te angajeaza in germania"" si este nevoie de 500 de Ron ca sa "" iti faca actele"" nu este nici o diferenta,

doar ca astia in caz ca vine un client cu politia ca nu da rezultate absolut deloc,pot sa spuna ca ,clientul amanca prea mult.

Sunt acoperiti oricum ai lua-o...dar asta nu inseamna ca nu este Scam si nu pacalesc oamenii.

Sportu de contact si modelarea corpului/definire prin fitnes si cardio nu au nici cea mai mica legatura.

Edited by TheTime
Link to comment
Share on other sites

Copilu nu e vina mea ca tu asociezi cuvantul Scam numai cu frauda bancara si cu altele

Una din definitii este si a Pacali pe cineva.

Intre astia cu fitnesu lor de pe alta planeta si anunturile fake care ""te angajeaza in germania"" si este nevoie de 500 de Ron ca sa "" iti faca actele"" nu este nici o diferenta,

doar ca astia in caz ca vine un client cu politia ca nu da rezultate absolut deloc,pot sa spuna ca ,clientul amanca prea mult.

Sunt acoperiti oricum ai lua-o...dar asta nu inseamna ca nu este Scam si nu pacalesc oamenii.

Sportu de contact si modelarea corpului/definire prin fitnes si cardio nu au nici cea mai mica legatura.

E?ti un ratat , se vede si dup? nume dar...

Edited by TheTime
Link to comment
Share on other sites

@dany_love cacatul asta e la fel de legal cum era si ab-tronicul vietii de acum 10 ani, si razatoarea super razatoare care era vanduta de trocarici din usa in usa. Nu confunda frauda cu o manifestare exagerata a capitalismului (a.k.a. piata libera).

Daca eu iau un cacat si spun ca e cel mai cacat cacat dintre toti cacatii. Si in plus e facut de un german plin de cacat pe dieta de carnati si bere si vreau sa cer o caruta cu bani nu este frauda si este perfect legal. Imi promovez produsul cum vreau eu si daca exista idioti care sa-l cumpere atunci cu atat mai bine.

Iar la chestia asta te inseli:

Sportu de contact si modelarea corpului/definire prin fitnes si cardio nu au nici cea mai mica legatura.

Inteleg ca nu ai facut vreun sport de contact pana acum. Sportul de contact iti creste pulsul pe o anumita perioada de timp deci e cardio.

(daca faci fitness si cardio esti categoria de femei peste 40 de ani care acum vor sa fie "in forma")

Link to comment
Share on other sites

Copilu nu e vina mea ca tu asociezi cuvantul Scam numai cu frauda bancara si cu altele

Una din definitii este si a Pacali pe cineva.

Intre astia cu fitnesu lor de pe alta planeta si anunturile fake care ""te angajeaza in germania"" si este nevoie de 500 de Ron ca sa "" iti faca actele"" nu este nici o diferenta,

doar ca astia in caz ca vine un client cu politia ca nu da rezultate absolut deloc,pot sa spuna ca ,clientul amanca prea mult.

Sunt acoperiti oricum ai lua-o...dar asta nu inseamna ca nu este Scam si nu pacalesc oamenii.

Sportu de contact si modelarea corpului/definire prin fitnes si cardio nu au nici cea mai mica legatura.

Poti da cateva detalii despre modul in care tu sau cineva la care tii suficient de mult sa deschizi acest topic a fost victima respectivei frme?

Link to comment
Share on other sites

Poti da cateva detalii despre modul in care tu sau cineva la care tii suficient de mult sa deschizi acest topic a fost victima respectivei frme?

Salut @Ganav.Sotia a fost la o sedinta nu ca vezi doamne a crezut in aceste basme..ci mai mult sa vada daca intre aparatura lor si aparatele de electrostimulare pe care le-a folosit acum 4 ani la o clinica de recuperare exista vreo diferenta.

Nu i-am bagat in chiloti o camera ascunsa sa vad ce se petrece dar din ce mi-a povestit procedura este urmatoarea:

-te imbraci in ceva gen colanti si helanca...pe care ti se pune un "ham" conectat la niste cabluri prin capsare.

-cablurile sunt conectate la un aparat care iti regleaza intensitatea si programul.

-Apoi impreuna cu instructorul faci niste antrenamente gen aerobic si in acelas timp aparatul te "loveste" si muschii ti se contracta.

-de transpirat transpiri nu pentru ca vezi doamne ai ars 3000 de calorii in acele 20 de minute....ci transpiri datorita faptului ca te

incalzesti urat de tot cu hamul pe tine + ca atunci cand tu faci fandari si genoflexiuni si aparatul "loveste"..trebuie sa iti mentii echilibrul si sa nu cazi in cur.

Mentionez totodata ca s-a intalnit acolo cu o prietena care mergea de 2 luni la ei 1 data pe saptamana / 20 minute,iar fata s-a ingrasat 3 kilograme dar totusi merge in continuare pentru ca citez "Ma simt mai tonifiata si parca sta carnea mai bine pe mine"

Femei foarte grase nu au fost acolo..ci mai mult tinere si pitipoance.

cacatul asta e la fel de legal cum era si ab-tronicul vietii de acum 10 ani,

Salut.Ai prins abtronicu?Pff si eu am vrut sa imi cumpar ca sa imi dispara grasimea de pe abdomen cand aveam 18 ani.Doamne ajuta ca nu am avut suficienti bani.

Practic aparatu ala nu a dat nici un rezultat niciodata la nimeni...S-a putut face ceva in privinta asta?recuperat banii...dati in judecata ceva?

Edited by dany_love
Link to comment
Share on other sites

  • Active Members

Chiar nu vroiam sa mai postez in semn de respect pentru tine dar:

Sotia ta a fost probabil in locul gresit.

1.Asa arata acel costum de care tu vorbesti: https://scontent-lhr3-1.xx.fbcdn.net/hphotos-xft1/v/t1.0-9/11169923_1075344469147914_6501181034902235628_n.jpg?oh=95e8db45724abb5b00093a77ffadb9f8&oe=5619D229

2.In mod legal, locul unde gasesti asa ceva nu se numeste sala, ci clinica.

3.Acum, las la latitudinea ta daca un astfel de loc https://scontent-lhr3-1.xx.fbcdn.net/hphotos-xta1/t31.0-8/s2048x2048/11121774_831628606914379_591275649796443279_o.jpg poate fi inchis doar pentru ca nu da randament pe o femeie care dupa ce face 30 de minute de sport mananca la kfc. Ce vezi tu in poza este locul unde ma relaxez de obicei dupa ce termin sala pe care tu ai vrea sa o vezi inchisa pentru ca nu da randament.

Link to comment
Share on other sites

Asta este hamul aka. costumul.Cred ca e identic cu ce ai postat tu.

jbIoYg6.jpg

Ideea este ca politica companiei este ca slabesti datorita tehnologiei de care ai parte..(in cele 34 de milioane pe an) nu datorita faptului ca trebuie sa tii o dieta acasa si sa mentii in permanenta un deficit caloric.

Pentru ca,cu un deficit caloric de 200 de kal pe zi...slabesti 1 kilogram pe saptamana doar pur si simplu....ca mergi pe strada.

Nu ai nevoie de tehnologia revolutionara.

Exact cum spunea colegu mai sus...e un fel de Ab tronic mai avansat.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...