Jump to content
Che

Pariuri sportive ca acestea ?

Recommended Posts

Salut !

Ma gandesc sa fac un programel care sa genereze toate combinatiile posibile pentru anumite evenimente date.

Spre exemplu iei pentru un meci ca de exemplu Steaua-Dinamo si ii dai programului urmatoarele variante:

1/1 1/X 1/2 X/1 X/X X/2 2/1 2/X 2/2

Fiecare dintre aceste rezultate posibile are o cota destul de mare gen 33, 20, 12 etc.

Adunand mai multe astfel de meciuri rezulta ca cu astfel de cote uriase nu va trebui sa pariezi foarte mult pe un bilet ca deja ai atins maximum din foarte putine evenimente.

Acuma, problema e alta: Pentru fiecare meci ar fi maxim 9 rezultate posibile pe care sa pariezi.

Rezulta ca pentru 2 meciuri vei avea 9x9 = 9^2 = 81 de bilete de jucat.

Pentru 3 meciuri vei avea 9x9x9 = 9^3 = 729 de bilete de jucat.

Pentru 4 meciuri deja ai 9^4 = 6561 ceea ce e deja un numar exagerat de mare de bilete de jucat.

Pai imaginati-va cum ar fi sa te duci la stanleybet, la publicbet sau la orice alta agentie si sa o pui pe aia de acolo sa-ti bata in casa 729 de bilete, nu mai zic de 6561 de bilete. Cred ca inebuneste si te da afara sau se termina de jucat si meciul pana reuseste ea sa-ti scoata toate biletele.

De asta ma gandesc ca singura solutie ar fi sa joci la o casa de pariuri direct online si cu un program care sa-ti bage direct biletele la joc, fara sa le bifezi tu manual.

Eu nu am jucat pana acum vreoadata la vreo casa de pariuri online si de asta vreau s ava intreb: S-ar putea asa ceva sau iti da voie doar la un anumit numar maxim de bilete sau iti da ban pentru flood ?

Link to comment
Share on other sites

In general nu ti se permite sa pariezi pe toate variantele la un eveniment ca sa castigi indiferent de rezultat, dar probabil poti evita asta cu mai multe conturi. Problema cu ce vrei tu sa faci e ca pretul platit pe bilete va fi mai mare decat premiul castigat in general. E ca si cum la loto 6 din 49 ai bifa toate cele 49 de numere. Nu merita.

Link to comment
Share on other sites

Pai daca ai 9 bilete cu o varianta fiecare, presupun ca o sa pariezi pe toate aceasi suma. Asta inseamna ca o sa castigi 100% un bilet si o sa pierzi 8.

Problema si mai urata e ca atunci cand o sa castigi, daca cota e mai mica decat 9, oricum o sa pierzi. :))

E o strategie buna de a ramane fara bani. :P

Link to comment
Share on other sites

Nu exista strategii castigatoare la pariuri. Pe termen lung, indiferent de strategii, tot pierzi. Au fost zile in care am castigat 6000 de ron pe bilet si apoi ii pierdeam inapoi in decurs de cateva zile. Intr-o zi, mergeam spre casa si in taxi am pariat 4700 de ron pe un meci. Era 2-2 , minutul 50. Asa a murit. Aveam +5 cota de aproape 2. I-am recuperat in aceeasi zi, dar am facut un bilant si, de la inceputul anului sunt pe plus cu 8000 RON. Inca mai e timp sa ma duc pe minus :))

Link to comment
Share on other sites

Nu exista strategii castigatoare la pariuri. Pe termen lung, indiferent de strategii, tot pierzi. Au fost zile in care am castigat 6000 de ron pe bilet si apoi ii pierdeam inapoi in decurs de cateva zile. Intr-o zi, mergeam spre casa si in taxi am pariat 4700 de ron pe un meci. Era 2-2 , minutul 50. Asa a murit. Aveam +5 cota de aproape 2. I-am recuperat in aceeasi zi, dar am facut un bilant si, de la inceputul anului sunt pe plus cu 8000 RON. Inca mai e timp sa ma duc pe minus :))

Pozele raman ca amintire :))

Link to comment
Share on other sites

De acord cu @hate.me

Nu joc acelea?i sume ca el, dar am experimentat ?i eu ?i ?tiu c? n-ai cum sa mergi pe o strategie câ?tig?toare. Eventual, dac? sunt cote de peste 2 la rezultate fixe (1, X, 2) s? pui pe 2 dintre ele (cele mai probabile) ?i nici atunci nu e?ti sigur. Am câ?tigat bilete cu cota 17, 25, chiar ?i cota 50, dar am ?i pierdut 300 pe un meci de tenis (era 40-0 ?i am pus c? o s? câ?tige game-ul) sau 150 pe chicago bulls într-un meci în care era clar favorit?.

Link to comment
Share on other sites

Nu o sa poti paria cum zici tu, e un fel de contra, ceea ce casele de pariuri online nu accepta. o sa intampini probleme in caz de retragere, limitarea contului si in cel mai rau caz stergerea acestuia.

P.S. Poti juca pe mai multe site-uri... Eu jucam contre pe site-uri diferite si indiferent de rezultat castigam, nu foarte mult dar in 30 de zile se cunostea considerabil.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...