Jump to content
designtly

Problemă delicată

Recommended Posts

Bun? ziua!

Nu ?tiu cum s? încep, dar am s-o fac totu?i. Recent m-am lovit de o problem? pe care nu o pot în?elege, m? dep??e?te cu mult. Nu ?tiu cum, prin intermediul a ce... dar cineva, o persoan?, cred îmi urm?re?te conversa?iile de pe Facebook / mesajele. Am citit ceva despre asta, cum c? ar fi aplica?iile acelea de pe Android „MaxxSpy, MobiStealth parc?, ?i care-or mai fi ele...” - au vreo leg?tur? aceste aplica?ii cu problema mea? Nu pot s?-mi dau seama cum îmi poate vedea mesajele de pe Facebook. Mi-am schimbat parola, mi-am reinstalat sistemul de operare, am b?gat LINUX, în zadar... tot îmi poate citi mesajele. Ce pot face? Ce mi-a?i recomanda s? fac?

Mul?umesc,

Edited by designtly
Link to comment
Share on other sites

Bun? ziua!

Nu ?tiu cum s? încep, dar am s-o fac totu?i. Recent m-am lovit de o problem? pe care nu o pot în?elege, m? dep??e?te cu mult. Nu ?tiu cum, prin intermediul a ce... dar cineva, o persoan?, cred îmi urm?re?te conversa?iile de pe Facebook / mesajele. Am citit ceva despre asta, cum c? ar fi aplica?iile acelea de pe Android „MaxxSpy, MobiStealth parc?, ?i care-or mai fi ele...” - au vreo leg?tur? aceste aplica?ii cu problema mea? Nu pot s?-mi dau seama cum îmi poate vedea mesajele de pe Facebook. Mi-am schimbat parola, mi-am reinstalat sistemul de operare, am b?gat LINUX, în zadar... tot îmi poate citi mesajele. Ce pot face? Ce mi-a?i recomanda s? fac?

Mul?umesc,

Stai un pic, intr-un fel te contrazici singur :|

In primul rand iti vede sau nu conversatiile...si in al doilea rand de unde sti ca le vede..

1.Schimba sistemul de operare

2.Schimba parole (Mail,facebook,etc asta dupa ce ai schimbat sistemul de operare :)) )

3.Seteaza la facebook sa iti trimita sms-uri cand cineva se logheaza pe contul tau de facebook.(facebook.com/settings?tab=security)

4.Inchide toate sesiunile unde este conectat contul tau (Tot pe link-ul de mai sus)

Succes !

EDIT: Poti seta si Aprob?ri de conectare (Solicita cod de securitate pentru a accesa contul meu din browsere necunoscute )

EDIT 2 :))) : @facebook sucks

yeah-bitch.gif

Edited by MazaBoY
Link to comment
Share on other sites

Îmi poate citi conversa?iile pentru c? primesc SMS-uri de la el. Probabil e cineva cunoscut, care are ?i num?rul meu, dar nu pot s?-mi dau seama cine ar putea fi. Îmi spune s? nu mai vorbesc cu respectivul/respectiva, s? nu mai vorbim despre subiectul ics, igrec, ?.a.m.d. Nu ?tiu prin intermediul a ce...naiba îmi poate citi mesajele.

Mi-am schimbat parolele. Am setat op?iunea cu SMS-ul atunci când cineva încearc? s? se logheze pe contul meu. Am închis ?i toate sesiunile de log de pe toate dispozitivele.

Link to comment
Share on other sites

Aplicatia sau browserul pe care le folosesti ca sa navighezi sunt invechite si permit conexiuni nesecurizate .

Avand acces la routerul tau iti poate captura cookies (cookies sniffing) si inplicit se poate loga pe contul tau ,nestiind parola de acces .

Taie-i accesul la routerul tau .

  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

Bun? ziua!

Nu ?tiu cum s? încep, dar am s-o fac totu?i. Recent m-am lovit de o problem? pe care nu o pot în?elege, m? dep??e?te cu mult. Nu ?tiu cum, prin intermediul a ce... dar cineva, o persoan?, cred îmi urm?re?te conversa?iile de pe Facebook / mesajele. Am citit ceva despre asta, cum c? ar fi aplica?iile acelea de pe Android „MaxxSpy, MobiStealth parc?, ?i care-or mai fi ele...” - au vreo leg?tur? aceste aplica?ii cu problema mea? Nu pot s?-mi dau seama cum îmi poate vedea mesajele de pe Facebook. Mi-am schimbat parola, mi-am reinstalat sistemul de operare, am b?gat LINUX, în zadar... tot îmi poate citi mesajele. Ce pot face? Ce mi-a?i recomanda s? fac?

Mul?umesc,

Schimba toate parolele si activeaza 2 step log-in , factory reset la telefon, pune parola pe wi-fi in caz ca e open... daca tot reuseste sa citeasca inseamna ca problema este cealalta persoana...

Link to comment
Share on other sites

Avand acces la routerul tau iti poate captura cookies (cookies sniffing) si inplicit se poate loga pe contul tau ,nestiind parola de acces .

Taie-i accesul la routerul tau .

Cum ii pot taia accesul la router? Sunt putin confuz.

Multumesc FRUMOS tuturor pentru raspunsuri/indrumari/recomandari.

Link to comment
Share on other sites

A REINSTALAT SI SCHIMBAT ABSOLUT TOTUL.

Deci chestia cu interceptarea routerului si cu virusarea celor cu care vb este singura metoda.

Daca ai schimbat si parolele sau chiar a dezactivat wi-fi ramane sa fie virusat interlocutorul tau sau cum zicea cineva mai sus ca provaiderul de net sa faca misto de tine si spunei ca poate sa iti piarda serviciul

mi se pare ca e interzi sa faca asta, asta in caz ca dovedesti

ai dat formatare la fiecare partitie

Edited by luca123
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...