Jump to content
unic

Reclamatie traficant de droguri

Recommended Posts

Un amic de al meu are o prietena si recent prietena lui a cunoscut un baiat care e consumator de droguri etc tipul este destul de violent si ia propus fetei sa plece in afara la produs cu el, deci fetei ii este frica de el si nu mai poate scapa de el o suna mereu si o ameninta o urmareste pe strada etc deci ii este frica sa mearga la politie sa faca reclamatie mai ales ca nu stie care e numele lui real si nici adresa lui, tot ce are este nr lui de telefon si adresa de facebook a tipului, intrebarea mea este cum poate sa faca o relcamatie la politie fara sa sune la 112 sau sa mearga la sediul politiei sa faca o reclamatie deoare ce ii este frica si ar dori sa faca o reclamatie anonima eventual sa trimita un email la politie sau sa faca reclamatia printr-o alta persoana, ceva idei ?

Ce ar trebui facut in cazul acesta ? Ca tipul respectiv sa fie filat de catre politie si eventual arestat ?

Link to comment
Share on other sites

De ce sa faca reclamatie anonima?Daca are o poza cu el, se poate duce linistita la sectia de politie, discuta cu cei de acolo, explica cu lux de amanunte cele intamplate si o sa o indrume care sunt pasii ce trebuiesc urmati.

Link to comment
Share on other sites

Chiar daca ii face reclamatie anonima si este luat in vizor de politie pentru trafic, pana se strang dovezile si este arestat poate trece foarte mult timp. E posibil sa fie prea tarziu pentru fata. Daca individul este periculos nu o va ajuta prea mult nici daca il reclama pentru ca o terorizeaza.

Nu stiu ce solutie ar fi mai buna pentru ea. Poate eventual ca ea sa se mute in alt oras, timp in care politia are timp sa il fileze si sa il aresteze pentru trafic daca i se face reclamatia anonima despre care spuneai.

Link to comment
Share on other sites

@askwrite nu ar ajuta-o la nimic. Ala va fi cercetat in stare de libertate si va putea sa ii faca probleme chiar si daca i se da interdictie sa se mai apropie de ea. Doar daca fata e minora lucrurile se pot misca in alt sens.

Apropo, in ce zona a tarii se intampla asta?

Edited by Nemessis
Link to comment
Share on other sites

Cel mai bine e ca fata sa mearga (de preferat impreuna cu un prieten mascul) la niste tigani de aia smecheri sa le dea niste bani (300 ron de fiecare, 2-3 tigani ajung) si sa le spuna sa se joace cu respectivul individ. Sa il ia frumos sa ii dea o bataie de aia de sa isi bea pisatu numai sa scape, sa il duca in padure, sa il lege de un copac si sa il mai bata odata. Apoi sa il lase acolo. E o idee buna, nu?

PS: Nu glumesc

Link to comment
Share on other sites

Cel mai bine e ca fata sa mearga (de preferat impreuna cu un prieten mascul) la niste tigani de aia smecheri sa le dea niste bani (300 ron de fiecare, 2-3 tigani ajung) si sa le spuna sa se joace cu respectivul individ. Sa il ia frumos sa ii dea o bataie de aia de sa isi bea pisatu numai sa scape, sa il duca in padure, sa il lege de un copac si sa il mai bata odata. Apoi sa il lase acolo. E o idee buna, nu?

PS: Nu glumesc

Pentru informatia ta generala. Un individ care bate lumea pentru 300 ron nu se numeste smecher, nici daca e tigan, nici daca e roman. Now go back to mommy.

Link to comment
Share on other sites

Pentru informatia ta generala. Un individ care bate lumea pentru 300 ron nu se numeste smecher, nici daca e tigan, nici daca e roman. Now go back to mommy.

Ok , sa povestesc pe scurt o intamplare. La inceputul anului o femeie ma lovit in cap cu un bat destul de gros , norocul meu ca aveam caciula deorece era inca zapada afara si nu ma omorat . Mi-a crapat capul , am fost cusut , mi-am scos certificat modicolegal pe 7 zile , dar degeaba. Politia nu ii poate face nimic la femeia respectiva deorece a fost internata la nebuni deorece a vrut sa se spanzure. De atunci nu am mai intrat in curtea respectiva. Am vb cu niste tigani , mi-au spus ca pt 100 de euro de caciula ( au spus ca 2 sunt suficient ) o bate sa stea in spital cateva saptamani , adica maini rupte , maxilar rupt , picioare rupte etc......

Daca legea e cretina in tara noastra draga si iubita crezi ca daca recurg la astfel de metode sa ma razbun e gresit ????

Link to comment
Share on other sites

Un amic de al meu are o prietena si recent prietena lui a cunoscut un baiat care e consumator de droguri etc tipul este destul de violent si ia propus fetei sa plece in afara la produs cu el, deci fetei ii este frica de el si nu mai poate scapa de el o suna mereu si o ameninta o urmareste pe strada etc deci ii este frica sa mearga la politie sa faca reclamatie mai ales ca nu stie care e numele lui real si nici adresa lui, tot ce are este nr lui de telefon si adresa de facebook a tipului, intrebarea mea este cum poate sa faca o relcamatie la politie fara sa sune la 112 sau sa mearga la sediul politiei sa faca o reclamatie deoare ce ii este frica si ar dori sa faca o reclamatie anonima eventual sa trimita un email la politie sau sa faca reclamatia printr-o alta persoana, ceva idei ?

Ce ar trebui facut in cazul acesta ? Ca tipul respectiv sa fie filat de catre politie si eventual arestat ?

un blow la un politai,lui nemessis sau la tipul de la sri care nu are activitate sexuala pe forum si se rezolva cazul/daca nu e bait de la fiecare :P

Link to comment
Share on other sites

Sa isi faca si fata un prieten, la o adica sa ii zica si ca e gravida:)

Banuiesc ca daca nu umbla singura pe strada, nu vine ala dupa ea... Mai putin mers pe jos, mai mult cu masina.

+ inregistrat cu telefon sau spygear ceva conversatii fara sa ii dea de banuit (de preferat sa inregistreze persoana care e cu ea)

Link to comment
Share on other sites

@tqcsu Eu nu am vazut seriozitate de la tine mai deloc in thread-ul asta.

Scuzati ca ma bag, dar prin 2010 pe cand eram mai puradel am fost prostit de un tip de 18 ani sa-i introduc un card micro sd in telefon. Apoi a facut el sa para ca eu l-am stricat si mi-a cerut 2 000 ron, iar eu usor, usor pe ascuns de frica am strans vreo 10 000 si i-am dat. Dar tipul era nesatul.

Timp de 2 luni eram lovit destul de violent si ieseam din casa cu frica. Parintii nu puteau sesiza asta pentru ca luam pumni numai prin zona stomacului, iar eu ma purtam indiferent. Am zis ca nu se mai poate si m-am dus la sectia locala de politie, am discutat acolo mult si bine si dupa am luat o amenda de 500 ron pentru ca i-am deranjat si i-am tinut pe loc degeaba in favoarea altor operatiuini.

Dupa... tata a fost notificat de amenda, am discutat cu el, iar apoi am cazut ca trebuie sa platim amenda si sa il rezolvam pe ala care ma agresa.

Deci intr-un final eu am recurs tot la violenta sa ma rezolv. A platit tata vreo 3 tipi (2 romani care erau destul de slabi, dar violenti + unul bine facut, tot violent) si l-a rezolvat bine pe ala la club. Deci tot am achitat suma de 2 000 ron, printr-un fel sau alul, dar macar eram satisfacut.

P.S. Acum tipul vine la mine sa ma cheme sa ne jucam la PS4

Mafiot mare era tipul daca va jucati ps4.

Link to comment
Share on other sites

Omule stai pe curu tau si mergi unde ai treaba.

Eu am invatat pe propria piele cand am incercat sa fiu un Roobin Hood ,sa ajut toata lumea de la curve la prieteni.

In final eu mi-am luat mai multa pula decat curva.

Parerea mea este sa iti vezi de viata ta.

Link to comment
Share on other sites

Nu stiu ce e asa de greu de inteles.

Trebuie sa le spui o poveste cat mai simpla deoarece ei pot procesa doar un volum cat mai mic si inghesuit de `date`.Un exemplu: "Am fost la magazin, mi-am cumparat tigari si ce sa vezi ... era mai ieftin cu 50 bani", se pun si 3 puncte de suspensie pentru a le da timp sa analizeze mai putina informatie(le da screen of death in caz ca nu avem cele 3 pct de susp).

Link to comment
Share on other sites

Tipul respectiv inca continuie sa o ameninte pe fata ia trimis pe facebook poze cu pistolul lui si a amenintato ca o impusca si ca descarca 15 gloante in ea.

Chiar nu se poate face nimic ?

EDIT:

Azi tipul respectiv sa luat iar de ea si a urmarito prin oras si nu o lasa in pace norocul ei a fost ca in tot acest timp vorbea cu iubitul ei la telefon si a venit imediat dupa ea cu inca cativa baieti ca sa o apere si atunci tipul respectiv cand a auzit a fugit ca un milog mai ales cand a auzit ca prietenul ei a sunat si la politie

O intrebare pentru admini/moderatori ?

Pot sa postez adresa de facebook a drogatului si nr de telefon al lui si conversatia de pe fb in care o ameninta ? Eventual si o conversatie telefonica intre drogatul ala si fata respectiva ??

Poate se gaseste un gabor pe forum sa rezolve cazul fetei ?

Edited by unic
Link to comment
Share on other sites

Ce vrea tipul ala se faca intra la trafic de carne vie, so sunt sigur ca baietii astia te pot ajuta: Agen?ia Na?ional? Împotriva Traficului de Persoane

Acolo nu lucreaza militieni ordinari, sunt in general oameni cu experienta, cu grade mai mari, au tehnici de protectie a victimelor, eu zic sa apelezi cu incredere sunt cel mai in masura sa te ajute, iar ei fiind mai sus de politie nu ii implica in mod direct pe politisti so totul va fi safe!.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Create New...