Jump to content
DarKK

Ce afacere merge in Romania ?

Recommended Posts

Ce afacere mai merge in Romania ?

Transport cu autoutilitara / duba.

Magazin satesc.. cu diverse.

Carciuma.

Voi ce ziceti ?

Buget: 3000 Euro.

Transporturile nu se merita, sunt multi si sunt vechi.

Magazin satesc in nici un caz. Asta daca nu vrei sa vezi banii decat la pensii , si atunci sa tragi de ei.

Iti dau raspunsul la cele doua intrebari din propria experienta, crede-ma!

Eu, cu un asemenea buget putin mai mare , am investit in chilipiruri. Am asteptat am cheltuit si din bani ceea ce e drept.

Am stat numai pe un forum local Craiovaforum.. sunt din craiova si datorita acestui forum am avut un avantaj. Am stat si pe OLX , si eram gata-gata sa incerc si cu eBay. Am investit mult in fiare , masini.. am facut mici dezmembrari , fierul fier, instalatiile la cupru si piesele piese. Intre timp m-am acsat pe telefoane si electronice. La telefoane a fost cam nasol la inceput ca multi cautau sa faca combinatii, dar am tinut de ele pana am dat pe ceva mai "prost" + diferenta, iar acel telefon mai prost in ghilimele cum am spus , ma refer la telefoane cu butoane nu smartphone am vandut pe la oameni mai invarsta in general colegi de servici, lucrez intr-o firma unde am multi sudori si le trebuie numai asa ceva.

Iti recomand sa stai pe net, sa cauti chiripiruri si sa ai RABDARE !!!

Orice lucru/obiect cat de prost ar fii are cumparatorul lui.

Ce iti spun eu acum , mi-a spus si mie alte persoane si nu am avut decat sa incerc si da.. merge destul de bine. Se aduna dici dicolo + salariu + alte ciucubucuri.. nimic nu se mai face gratis.

O alta investite , mica de 200 RON care poti s-o faci daca ai putina experienta in a administra un site pe platforma wordpress este sa faci un website cu continut pentru adult.. eu am inceput asta acum 3 luni aproximativ si am deja castiguri in total intr 100 si 150 E pe luna.

Mai departe tu decizi si asculti si ideile altora.

Spor si mult succes.

Link to comment
Share on other sites

Ce afacere mai merge in Romania ?

Transport cu autoutilitara / duba.

Magazin satesc.. cu diverse.

Carciuma.

Voi ce ziceti ?

Buget: 3000 Euro.

Considera urmatoarele doar ca un sfat in plus, nu neaparat o idee geniala.

Te documentezi zilnic timp de 1-2 saptamani pe digitalpoint si flippa, pandesti vanzari de site-ul cu revenue, iti cumperi unul care produce $300 / luna, platesti $3000. Stai un an, si il vinzi mai departe. Profit teoretic: 100%

Link to comment
Share on other sites

Din ce zona a tarii esti? Daca esti din ardeal / transilvania am o propunere: Ziceai ceva de transport, asa ca poti cumpara de la mine palinca, in cantitati mari dau la 15 lei / L, nu 25-30 ca altii, deci la jumatate de pret fata de cum se vinde. Daca ai cu ce sa o transporti te duci si o vinzi in unele zone din sud / litoral unde iti garantez ca se cumpara si cu 40 lei / L. De iesit iesi in castig destul de bun, singurul risc e sa nu dai de concurenta, sa nu te afisezi la piata cu ea si sa dai sub pretul pietei, ca poate te iau aia la bataie si iti iau si palinca. De amenzi nu te teme. In rest totul e ok, se poate gusta / testa inainte totul e 100% natural dupa metode de preparare traditionale. Momentan dispun de 1500-2000 L. Este productie proprie, bunicii mei avand cateva hectare de livada (pruni).

Edited by aterm
Link to comment
Share on other sites

Din ce zona a tarii esti? Daca esti din ardeal / transilvania am o propunere: Ziceai ceva de transport, asa ca poti cumpara de la mine palinca, in cantitati mari dau la 15 lei / L, nu 25-30 ca altii, deci la jumatate de pret fata de cum se vinde. Daca ai cu ce sa o transporti te duci si o vinzi in unele zone din sud / litoral unde iti garantez ca se cumpara si cu 40 lei / L. De iesit iesi in castig destul de bun, singurul risc e sa nu dai de concurenta, sa nu te afisezi la piata cu ea si sa dai sub pretul pietei, ca poate te iau aia la bataie si iti iau si palinca. De amenzi nu te teme. In rest totul e ok, se poate gusta / testa inainte totul e 100% natural dupa metode de preparare traditionale. Momentan dispun de 1500-2000 L. Este productie proprie, bunicii mei avand cateva hectare de livada (pruni).

Pune-o la rst market palinca! @Zatarra sigur e interesat :))))))

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...