Jump to content
m1x4tu

Android msfpayload kali linux

Recommended Posts

Salut, banuiesc, ca majoritatea ati auzit de aceasta functie, si mai ales ceea ce face. Am incercat sa fac un mic virus cu aceasta functie (msfpayload android/meterpreter.. etc" toate bine si frumoase, am creat fisierul (micul virus) care defapt ce face? Practic e un fel de RAT pentru android, am acces remote la telefonul "victimei", ok, am deschis consola (msfconsole), am setat ip-ul de la ifconfing, lportul, cam tot, am trimis fisierul victimei, l-a instalat (confirm 100%). In momentul cand in msfconsole am dat "exploit", in mod normal (cum am vazut si in videoclipuri pe yt) trebuia sa imi apara o lista gen "help" cu comenzile cu care pot controla telefonul (mesaje, camera, parole etc), nu s-a intamplat nimic.. Victima avea inca virusul in telefon, dar nu se intampla nimic.. Aveti idee care ar putea fi problema? Si sincer sa fiu.. Mai nimic din ce am vazut pe net, gen tutoriale mai simple in Kali Linux nu a functionat nimic, nici macar acel bruteforce cu facebook.py (python facebook.py) acolo aparea sa introduc mailul, si o lista cu parole. Pentru inceput am creat o lista in jur de vreo 20 de parole, printre care am inserat si parola mea de la facebook, si nu a gasit crack-uit nimic nimic. Dupa parerea mea kali linux e cam prost.. E parerea mea, poate ca am gresit eu ceva, sau poate ca ii trebe o anumita setare nu stiu.. Help :D

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...