Jump to content
shinnok

Cum sa trisati profesionist folosind Tsearch

Recommended Posts

Iaca am "incropit" si un mic tutorial video despre cum sa folositi Tsearch pentru a trisa in jocuri :D.Aveti in video explicatiile necesare pentru a incepe sa trisati profesionist :twisted:.Cu programul asta nu trebuie sa mai aveti nici un trainer sau cheater sau ceva de genul daca stiti cum sa-l folositi.

(desi are limitarile lui...de exemplu nu o sa puteti modifica viata unui caracter daca aceasta nu este exprimata in numere 100%,40/100,40.Un exemplu ar fi jocurile in care viata este reprezentata dintr-un corp care primeste damage pe diferite parti ale acestuia.)

Ca sa va puteti descurca cat de cat bine trebuie sa aveti macar oleak de experienta ca programator+assembler sau reverse engineering insa nu este chiar batut in cuie.Adica daca va jucati putin timp in el si va asigurati ca ati inteles cam ce se intampla pe acolo si cum se intampla atunci nu cred ca vor fi probleme.Intrebati pe prietenul Google in caz de nevoie.

Ca demo am "trisat" in Hacker Evolution-dolari cat tine buzunaru si CS 1.6(local)-ammo infinit sau ajustabil.Aveti mai jos link pentru video si pentru tsearch.

Video-ul este realizat pe 1280*1024 si va recomand sa rulati in acest mod si fullscreen ca sa puteti intelege bine textul.Am avut niste probleme la sfarsitul inregistrarii cand am ramas fara spatiu iar distrusul de Flash Video Recorder a murit si nu am mai reusit sa il convertesc in flash insa am luat din temp avi-ul in format raw(ne-compresat) si lam convertit ca sa ocupe mai putin.Momentan are 99.8 mb arhivat si vreo 350 mb dezarhivat.Nu am mai avut timp sa il mai encodez in alt format ca sa ocupe si mai putin.Va descurcati voi.

PS:Aviz copiilor plictisiti...nu folositi programul si metoda afisata sa trisati in mod marlanesc si dupa aia sa va dati mari cat de buni sunteti la nu stiu ce joc X.I hate cheaters anyway...iar tsearch este aplicabil mai ales in cazul jocurilor locale(jocuri care le jucati pe pc-ul vostru fara interactiune online) deoarece in marea majoritatea a jocurilor multiplayer bazate pe arhitecturi client server puse bine la punct in care nimic important in joc nu se decide sau se ia de la client Tsearch nu este aplicabil.Insa am gasit destule jocuri care erau stupid programate iar serverele isi iau datele vitale cum ar fi numarul de gloante de la client sau hp iar atunci Tsearch este aplicabil chiar si in cazul jocurilor multiplayer.GL!

Tutorial Video:

http://rapidshare.com/files/104911634/TsearchVideoTut_by_Shinnok.rar.html

Tsearch:

http://rapidshare.com/files/104897417/tsearch.zip.html

Link to comment
Share on other sites

Chiar asa shinok, se poate trisa la jocurile online? Desi cred ca daca sunt acolo admini online si intra foarte des te pot prinde, si la counter-strike daca ai steam si gasesti un server la care e posibil sa mearga TSearch nu cred ca ti l-ai risca doar pt a trisa. Primesti ban si nu mai poti juca. Apropo kynder ai reusit ceva? Eu am incercat si nimic :(

Link to comment
Share on other sites

deci v-am explicat si in post...pentru majoritatea jocurilor multiplayer/online mai cunoscute nu v-a functiona.De ce? Pentru ca acestea...adica cele mai bune si mai cunoscute...sunt facute in asa fel incat lucrurile importante cum ar fi viata,bani,arme,gloante,artefacte...sa fie administrate de server si nu de client.Deci cu alte cuvinte daca intrati in CS si va conectati la eu stiu ce server si faceti acelasi lucru pe care lam facut eu in video nu v-a functiona.

Eu zic sa nu va pierdeti timpul incercand sa trisati la jocuri precum :

Eve,Cs,Lineage,Wow...etc.Nu cred ca veti fi asa de norocosi iar programatorii lor asa de prosti incat sa scape din ochi o variabila importanta care sa nu fie administrata de server.Daca tot vreti sa incercat incercati pe jocuri mai putin cunoscute...sau cel putin care nu au asa o raspandire...sau daca totusi vreti cu neaparat incercati si daca pierdeti timpul degeaba atunci nu e vina mea :twisted:

Tsearch este un "debugger" limitat ce are ca principala caracteristica capacitatea de a modifica valori in memoria voastra RAM.
Link to comment
Share on other sites

am incercat inainte sa vad posturile de mai sus si intr-adevar nu merge.

am incercat sa modific hp-ul

am incercat pe cs si singura variabila care am putut sa o modific a fost acea care imi arata mie cat hp/gloante am.restul se modificau singure luand valoarea adevarata.doar daca aveti un srv al vostru(ca in tutorial),local,puteti sa modificati acele variabile :)

Link to comment
Share on other sites

Am incercat prog.(merge perfect)

Am incercat pe :

Solitaire

Spider Solitaire

Pinball

Hearts

pana aici jocurile de pe xp -> au mers toate

am incercat si pe niste versiuni de Stronghold :

Stronghold Crusader->merge perfect

Stronghold Legends->la fel de bn

daca m-as stradui putin as face si un trainner pentru unu din ele(acum pare mai simplu)

sunt sigur ca functioneaza pe toate tipurile de jocuri single-player

Dar mai am si eu o intrebare : e logic ca nu merge pe CS(pe internet)

Dar daca serverul este pe PC-ul meu si pun TSearch sa scaneze pe el nu este posibil sa mearga? (ignorand problema ca toti playeri ar beneficia de modificarile mele)

Link to comment
Share on other sites

e clar ca nu merge pt jocurile online..

cs - no

lineage - no

wow - no

warcraft - da :twisted:

incerc sa gasesc ceva sa "mint" garena ( vechiul gg-client ) dar nu reusesc. adica.. mint clientu' dar nu si datele serverului.. tot asa e vorba de pachete.

la lineage am incercat 100000 de metode si nimic dar care e dispus sa piarda niste timp si stie sa editeze si sa traduca niste pachete.. sa zbiere din fundu' gradinii..

Link to comment
Share on other sites

Tutorialul este super ... dar iarta-ma ca-ti spun prea te-ai lalait. Adica eu cred ca se intelege foarte bine. Si bunicamea intelegea perfect ! :D

Good job!

Hehe recunosc ca m-am lalait insa am facuto cu un scop nobil...am vrut sa inteleaga cati mai multi despre ce e vorba :) si se pare ca au inteles ceea ce e bine :D

As dori sa mai adaug si eu cateva jocuri pe care le-am testat la lista care sa format mai sus :

Delta Force: Black Hawk Down

Street Hacker

Mafia

Mafia a fost distractiv pentru ca folosea aceeasi variabila pentru toate armele... :shock: am facut o teroare pe strazile din Lost Haven(parca asa se numea orasul).

Alte jocuri nu prea am mai testat deoarece nu prea mai am timp sa joc mai nimic inafara de Cs cand am timp liber.Celelalte le-am downloadat ca sa testez mai mult Tsearch.

Link to comment
Share on other sites

Hehe recunosc ca m-am lalait insa am facuto cu un scop nobil...am vrut sa inteleaga cati mai multi despre ce e vorba :) si se pare ca au inteles ceea ce e bine :D

As dori sa mai adaug si eu cateva jocuri pe care le-am testat la lista care sa format mai sus :

Delta Force: Black Hawk Down

Street Hacker

Mafia

Mafia a fost distractiv pentru ca folosea aceeasi variabila pentru toate armele... :shock: am facut o teroare pe strazile din Lost Haven(parca asa se numea orasul).

Alte jocuri nu prea am mai testat deoarece nu prea mai am timp sa joc mai nimic inafara de Cs cand am timp liber.Celelalte le-am downloadat ca sa testez mai mult Tsearch.

eram curios daca a incercat cineva pe EVE-online, poate e vreo variabila ceva ... cat de mic care sa-ti aduca un avataj :D

dar am dat peste mesajul tau cu Street Hacker, nu shtiam ca a mai aparut un joc asemanator cu Uplink: Hacker Elite ... cu proxyma ocazie tre sa-l incerc

felicitari pentru tutorial

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...