Jump to content
LichValue

E ceva de tableta asta?

Recommended Posts

Raportul calitate/pret ma intereseaza in special.

Nu vreau tableta pentru cine stie ce, am de rulat pe ea un browser web, ceva seriale pentru cand fac naveta (nu prea imi pasa de calitatea video), eventual niste jocuri primitive ca sa treaca plictiseala.

Nu am mai detinut o tableta inainte si de accea nu vreau sa investesc mai mult de 300 Ron in ea.

Tableta UTOK 700Q Satin cu procesor Quad-Core A31S 1.0GHz, 7", Multi-Touch, 1GB DDR3, 16GB, Wi-Fi, Bluetooth 4.0, Android 4.2 Jelly Bean, Black/Red - eMAG.ro

Sau daca aveti ceva recomandari pana in 300 Ron pentru ceva mai bun chiar nu ma supar.

Link to comment
Share on other sites

@gogusan Imi place doar ca ma tem sa nu iau vreo teapa, sau pot sa verific coletul?

Nu sunt din acelasi oras cu el si e cam departe.

Dintre urmatoarele care ar fi mai buna?

UTOK 1000d excelenta noua Reghin • OLX.ro

Horus II - Tableta 7 Inch Android 4.2, 1.5GHz Dual Core CPU, WiFi, Fro Buzau • OLX.ro

Edited by LichValue
Link to comment
Share on other sites

Din experienta mea si a altora te sfatuiesc sa nu mai cumperi lucruri no-name, chit ca UTOK s-au mai ridicat. Ideea e ca daca cumperi un Samsung, ai posibilitatea de a avea update-uri la timp, cea ce la altii nu ai, iar in plus comunitatea de dezvoltatori e mult mai mare, cea ce iti ofera oportunitatea de a putea instala custom rom-uri si alte softuri simpatice. Spor!

PS: Daca cumperi de pe OLX cu verificare colet, n-ar trebui sa ai probleme.

Link to comment
Share on other sites

La pret apropiat eu zic ca e mai buna Tableta Lenovo Tab 2 A7-10 ADAM cu procesor Quad-Core MTK8127 1.30GHz, 7", IPS, 1GB DDR3, 8GB, Wi-Fi, Bluetooth, Android 4.4 Kit Kat, Black - eMAG.ro desi eu unu iti recomand una cu IPS. Ecranul fara IPS mi se pare de kkt. Eu am un allview viva i7 dual core cu procesor intel atom si sunt destul de multumit de ea. Ecranu e IPS si mi se pare mai bun decat cele fara.

Link to comment
Share on other sites

@gogusan Imi place doar ca ma tem sa nu iau vreo teapa, sau pot sa verific coletul?

Nu sunt din acelasi oras cu el si e cam departe.

Dintre urmatoarele care ar fi mai buna?

UTOK 1000d excelenta noua Reghin • OLX.ro

Horus II - Tableta 7 Inch Android 4.2, 1.5GHz Dual Core CPU, WiFi, Fro Buzau • OLX.ro

apasa pe :

" Cere-i Livrare cu verificare! »

Afla mai multe detalii »

"

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...