Jump to content
inthel

Ingrasa Porcusorul!

Recommended Posts

Pai nu prea e complicat !

Este doar o veste(pe care multi nu o stiu): http://porcusorul.com

Vrea sa fie un joc dar nu prea merita rangul(parerea mea).

obiectiv:

ok deci pentru a castiga premii trebuie sa da-i mesaje ca nebunu (sa intre toata lumea pe adresa paginii tale de pe porcusorul.com)

rezultat:

castigi un premiu(mp4-player flash memory sau altceva)

la randul sau site-ul isi scoate banii din publicitate (ca doar mai sant si altii care incearca sa i-a premiul)

"rezolvare":

pai daca accesezi de mai multe ori pagina ta iti prind ip-ul (si nu se mai incarca la vizite)

daca ai ip dinamic poti folosi un limbaj de programare ca sa "solutionezi" problema

oricum eu am facut un astfel de prog dar care lucreaza prea lent(conectare <-> accesare <-> deconectare)

Puteti voi castiga premiul? (nu ca ar fii ceva prea scump dar prea si-au luat-o in cap).

Difficulty: Very easy.

Mult succes!

Edit: am corectat niste greseli

Link to comment
Share on other sites

Ip dinamic vroiai sa zici probabil .

Cei care castiga de obicei au site-uri cu download muzica si isi pun linku pe site . Doar nu crezi ca vin din mass-uri pe messenger.

Challengeu total aiurea , de fapt nici nu e un challenge .

Cu ce si-au luat-o in cap ?

Ca tie iti da un player cu 100 lei , si ei castiga poate cateva sute de dolari din reclame si sponsori ? Asta se numeste afacere . Cum faci multi vizitatori ?

dand premii . vezi unii se zbat si pentru playeru ala . :)

Oricine poate face asta si pentru inceput premiile pot fi fictive pentru ca e al tau site-u si castiga cine vrei tu , daca intelegi ;)

Dupa 1-2 luni poate strangi vizitatori si niste banuti si poti sa dai playerele pe bune .

Link to comment
Share on other sites

ok ... de acord cu tine dar sa recunoastem ca partea de php a site-ului e varza!

Nu am spus ca se poate castiga din mass-uri tampite. Iar chestia aia cu site-urile(de download) este perfect adevarata (si eu as face la fel).

Dar punctul pe care vroiam sa-l ating este cel la care te-ai referit si tu. Chiar impart premii?

La cum castiga ar trebui.

Eu am avut un prieten care a iesit pe locul 4. Saracu a facut multe schimburi de liste. Si i-a ghici: nu a primit NIMIK.

Link to comment
Share on other sites

ok ... de acord cu tine dar sa recunoastem ca partea de php a site-ului e varza!

Nu am spus ca se poate castiga din mass-uri tampite. Iar chestia aia cu site-urile(de download) este perfect adevarata (si eu as face la fel).

Dar punctul pe care vroiam sa-l ating este cel la care te-ai referit si tu. Chiar impart premii?

La cum castiga ar trebui.

Eu am avut un prieten care a iesit pe locul 4. Saracu a facut multe schimburi de liste. Si i-a ghici: nu a primit NIMIK.

mai citeste de 8 ori explicatia lui amprenta

Link to comment
Share on other sites

multi rupti pe aici ... :(

Fratilor daca va duce capul din IT puteti face mii de euro (si legal pe deasupra)... si voi veniti cu porcusori, cu mass-uri si cu un stick de 1 gb premiu.

Oricum comentariile mele sunt cred inutile. Asta tine de firea omului, "vulturii nu mananca muste" ... Ca sa te maturizezi ai nevoie sa iti impui scopuri mai mari si de ce nu, mai nobile. :D

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...