Jump to content
sknet

Salut comunitate!

Recommended Posts

Sunt sknet, un roman pasionat de Hacking si cand zic Hacking nu ma refer la alergat cu tooluri scrise de alti pe net si tipand ca sunt cel mai tare.

Cand zic Hacking ma refer ca daca nu desfac un ceas sa vad cum functioneaza si sa-i adaug eu ceva in plus, sau daca nu dezmembrez un hardisk sa vad daca pot sa-i accesez memoria direct sau un tape recorder din 1956 ....pai intru in fibrilatii....treb sa vad eu cum functioneaza.

Curiozitatea asta a crescut apoi si in zona de programare cu toate ca momentan doar Python..imi place prea mult.

Apoi tot ce este legat de semnale(wireless, photophone, dinte-albastru, gsm, radio, FSO, electromagnetic), am si o piticanie de raspberry pe care o programez in fel si chipuri (nu cipuri, chipuri :)) ) ma joc acum cu niste senzori pe care sa ii programez sa detecteze fum, lumina, blah blah.

Inca zic ca trec peste lenea mare pe care o am ca sa incep sa ma bag in electronica ...design de board...si circuite...cipuri blah blah....putin embeded programming....cat de puternica poate fi lenea asta, pierde ea.

Si ma rog multe altele legate de IT nu aveti voi chef de un wall of text. In rest imi place sa alerg, am facut box thailandez de performanta.....acum ma mentin cu sala cu toate ca am slabit ca o leguma stand "pe net" peste limita uneori....merg pe munte des(negoiu, omu, moldoveanu, bucsoiu mai ales) , imi place sa vizitez tari si sa fac wardriving daca tot sunt pe acolo.........

Am zis deja prea multe, sper ca nu v-am plictisit si bine v-am gasit !

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...