Jump to content
Kitikru

Postliceala analist programator

Recommended Posts

Nici facultatea nu mai este "de viitor" in ziua de azi.

PS(d): "A merita" este un verb tranzitiv, adic? unul a c?rui ac?iune se r?sfrânge direct asupra unui obiect. Se poate spune "El merit? s? fie recompensat", dar nu "Se merit? s? fie recompensat". Este corect "Merit? s? fie l?sat în ploaie", dar nu "Se merit? s? fie l?sat în ploaie". Cu alte cuvinte, "a merita" nu poate fi folosit ca verb intranzitiv. Simplu spus, dac? ave?i în obi?nuin?? s? ad?uga?i "se" lang? verbul "a merita", renun?a?i, c?ci este gre?it ?i vulgar.

Sursa: Se merit? ori nu m? risc? - Scientia.ro

Link to comment
Share on other sites

Salutare. Se merita sa urmez aceasta postliceala ? Daca are cineva mai multe detalii, il rog sa lase un reply ( se invata ceva? se gaseste un job dupa terminarea acestei postliceale, si daca da, in ce ramura ? )

Nu o sa te invete nicio scoala programare in adevaratul sens al cuvantului. Asta se invata singur. Daca esti in fata unui calculator cu acces la internet si ai nevoie de o scoala ca sa inveti programare, iti recomand sa te gandesti serios daca asta iti doresti cu adevarat.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Nu o sa te invete nicio scoala programare in adevaratul sens al cuvantului. Asta se invata singur. Daca esti in fata unui calculator cu acces la internet si ai nevoie de o scoala ca sa inveti programare, iti recomand sa te gandesti serios daca asta iti doresti cu adevarat.

Am inteles, va multumesc tuturor.

Imi puteti spune cu ce sa incep sa invat acasa? Stiu ca mai erau niste thread-uri, dar nu mai le am in bookmarks..

Link to comment
Share on other sites

N-ai cum sa ajungi Analist Programator cu postliceala. Pentru incadrarea asta ai nevoie de o facultate in domeniul IT (in mare parte alea care contin in numele lor cuvantul "informatica") insa in ziua de azi iei reducerea de impozit cu orice facultate (incepand cu noul an fiscal 2016).

Iti recomand cu incredere cursuri romanesti de programare pe un anumit limbaj care costa cam 400-500 de lei un modul. Exista pe piata telacad, linkacademy, bitacademy...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...