Jump to content
RealitySucks

Arhiva Y!m

Recommended Posts

am vazut ca exista un post asemanator, dar problema mea e un pic diferita.

sa intru in subiect:

am o parola de la un id de mess si imi trebuie arhiva de la acel account. se poate face chestia asta fara social engineering sau remote admin tools? nu vreau sa intru in pc-ul respectiv si nici nu ma intereseaza toata arhiva de mess (pot fi doar mesajele dupa instalarea unui program dedicat chestiei asteia, asta in cazul ca exista). ma gandeam daca nu exista o optiune ca yahoo sa trimita arhivele pe o adresa de mail, fara sa trebuiasca sa fii logat pe cont in momentul conversatiilor. stiu ca arhiva de mess se poate vizualiza pe messenger online daca ai parola, indiferent de pc. ceva in genul m-ar fi interesat. mentionez ca am archive decodere si restul chestiilor, deci nu decodarea lor ar fi problema.

(sper ca nu am stresat prea mult cu thread-ul asta :) )

mersi anticipat!

Link to comment
Share on other sites

stiam chestia cu arhiva. dar ma gandeam daca nu ar exista vreun prog care sa ruleze de pe PC-ul vuctimei si in loc sa salveze conversatiile in folderul mentionat de tine, sa faca si o copie si sa le trimita pe un mail/ceva.

bun. atunci renunt si la chestia cu intratul in PC. nu s-ar putea face un prog care sa trimita arhivele pe un mail in timp real care sa ruleze pe pc-ul respectiv. si nu prg de genu keylogger ptr ca nu ma intereseaza toate informatiile. pur si simplu arhiva de mess.

nu imi trebuie mura-n gura prog-ul pot sa ma chinui sa-l fac eu, numai ca mi-ar trebui ceva sfaturi in sensul asta, nefiind obisnuit cu Yahoo-ul. de asemenea, imi amintesc de chestia care a fost luna trecuta la Yahoo, cu mutarea informatiilor personale pe niste servere de UK. ma gandeam la un scam cu chestia asta... dar nush ce sanse de izbanda o sa am. orice propunere e binevenita.

Later Edit: probabil trebuia postat in rubrica Ajutor... rog un admin s-o mute daca crede de cuviinta :)

Link to comment
Share on other sites

poti sa-ti faci un mini trojan si iti pui fuctia de download, te connectezi la server si downloadezi arhiva :)

sau cauti un trojan care sa aibe functia de download si il folosesti, dar s-ar putea sa fie detectabil si etc.

ar fi o chestie... ideea ar fi fost ca imi trebuia o aplicatie care sa trimita arhiva in timp real pe pc-ul meu/adresa mail si nedetectabila... asta e mai greu, dar ma gandesc ca nu ar avea prea multe motive sa sara antiviru ca ars...

De aseamenea... ca tot mi-ai amintit acum... mi-ar trebui si niste indicii despre cum as putea sa primesc o alerta cand un anume account de mess primeste mail (id-ul la care am parola), dar fara sa trebuiasca sa stau pe el non stop.

Link to comment
Share on other sites

De aseamenea... ca tot mi-ai amintit acum... mi-ar trebui si niste indicii despre cum as putea sa primesc o alerta cand un anume account de mess primeste mail (id-ul la care am parola), dar fara sa trebuiasca sa stau pe el non stop.

Nu ai cum:)

cred ca m-am exprimat un picut gresit... cand dai drumul la mess si iti apare notificarea aia in bara "you have 1 message", nu trimite yahoo-ul o chestie in pc-ul respectiv? ar fi fost interesant daca ar fi putut fi si ea copiata si trimisa pe un mail sau intr-un fisier...

scuze, probabil sunt intrebari cu care i-ar fi rusine si ultimului noob, dar nu am folosit yahoo-ul decat recent...

Link to comment
Share on other sites

De aseamenea... ca tot mi-ai amintit acum... mi-ar trebui si niste indicii despre cum as putea sa primesc o alerta cand un anume account de mess primeste mail (id-ul la care am parola), dar fara sa trebuiasca sa stau pe el non stop.

Nu ai cum:)

cred ca m-am exprimat un picut gresit... cand dai drumul la mess si iti apare notificarea aia in bara "you have 1 message", nu trimite yahoo-ul o chestie in pc-ul respectiv? ar fi fost interesant daca ar fi putut fi si ea copiata si trimisa pe un mail sau intr-un fisier...

scuze, probabil sunt intrebari cu care i-ar fi rusine si ultimului noob, dar nu am folosit yahoo-ul decat recent...

Tre sa stii user/pass la mail. se poate face cu Yahoo API si C#. Este si exemplu gata facut la ei pe site daca nu ma insel. Aaaa...trebuie sa ai WSDL sa mearga.

http://developer.yahoo.com/ <- vezi p'aci.

Link to comment
Share on other sites

perfect! mersi frumos, revin cu un edit sa spun cum a fost! :) [am id si pass :) ]

EDIT: m-am uitat ca curca-n bete la site-ul ala... am cautat YAHOO APC sau cum ii zice... m-am uitat si la un tutorial despre ala... nici din ala nu am inteles mare lucru despre cum ar putea sa ma ajute... poate dupa ceva somn sau sugestii o sa mearga treaba.

Sa ne tie Dumnezeu sanatosi pana atunci! :)

mersi de reply-uri

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...