Jump to content
RealitySucks

RealitySucks

Recommended Posts

sal!

incepator in ale hacking-ului... nu am fost prea interesat de spart pc-uri si alte exploituri, prefer sa cunosc informatiile pentru a sti sa ma feresc de vulnerabilitatile din site-urile de zi cu zi.

limbaje de programare:

Pascal (oldskool! :)) l-am folosit ptr a invata baza unui limbaj de programare si eram pusti pe vremea aia)

un pic de HTML

un pic de VB

----------------------

nu m-au interesat asa mult limbajele de prog

Alte softuri:

in telefonie mobila:

cam tot ce se poate

mi-am facut avion din V3x :))

customizare de skinuri ptr motorola

schimbari in softuri pe aici pe colo tot la moto

o tentativa de soft modificat ptr V3x, incompatibila cu multe bootloadere, din pacate...

Sis de operare:

DOS (acum vreo 10-12 ani pus la punct)

Win (de la 3.11 la vista)

Linux (Mandrake/Mandriva, RedHat, ubuntu)

urmeaza MAC OS X

Jocuri preferate: The Elder Scrolls III: Morrowind si TES IV: Oblivion

Ma seaca: hackerasii de 2 lei care au si ei 3 rooturi si floodeaza tot ce prind... (da, c0*ie, esti hardcore k stii si tu de putty si rooturi ;) ) pentru ei... un sfat: ip-ul meu e 127.0.0.1... incercati, va rog!

mult succes, nice 2 meet u, guys! :)

Edit: sunt obosit si fac greseli gramaticale :)

Link to comment
Share on other sites

hi :) si eu m-am ocupat cu telefoane dar prefer modding / resoftari / etc de sony ericsson :X am un w900i . motorola-urile nu ma prea dau pe spate datorita timpului greu de raspuns si lipsei de acceleratie 3d .... :) cel putin modelele mai vechi

cat despre modding si etc ... ai cabluri speciale sau te descurci doar din cablul de date ?:)

Link to comment
Share on other sites

offtopic: ptr v3x nu ai nevoie de nik altceva decat de cablul usb (chiar si ptr decodare... >:) ) daca aveti nelamuriri in ceea ce priveste mobilele si wtv, faceti topic in sectiunea dedicata chestiilor astora si daca stiu, va raspund... sunt destul de atent la ce se intampla pe acolo (asa cum e Kenpachi la aia care vb aiurea)

ontopic: nice 2 meet u :)

Link to comment
Share on other sites

Nu vreau sa par dur sau arogant insa consider ca acea precizare nu isi mai avea rostul atata timp cat cunostintele tale in acele domenii sunt ~nule.Sincer prin notiunea de "un pic" , inteleg ca de fapt ai citit un tutorial 2 ore si atat.

Inteleg ca esti nou venit , asa ca nu te simtii ofensat.

Bun venit si incearca sa nu mai folosesti "spart pc-uri" pentru ca suna rau.De fapt daca vrei poti folosii ceva mai elegant spre exemplu "obtinerea de acces neautorizat asupra unei masinarii" , "exploatarea drepturilor de pe o masinarie" , ceva de genul.

Link to comment
Share on other sites

pari bun.

salut.

sti flash packuri pt n70

Aparentele inseala..daca scrii mult despre tine' date='nu inseamna ca esti bun.Pentru mine UN PIC=null

SI eu pot sa scriu la descriere:

-stiu sa intru in control panel

-stiu sa fac un folder nou

-stiu sa intru pe YM!

-stiu sa intru pe webmessenger

-stiu sa scriu in notepad

.....

asta inseamna ca 'par bun'?[/quote']

chiar stii sa faci toate alea ? :lol:

Link to comment
Share on other sites

pari bun.

salut.

sti flash packuri pt n70

Aparentele inseala..daca scrii mult despre tine' date='nu inseamna ca esti bun.Pentru mine UN PIC=null

SI eu pot sa scriu la descriere:

-stiu sa intru in control panel

-stiu sa fac un folder nou

-stiu sa intru pe YM!

-stiu sa intru pe webmessenger

-stiu sa scriu in notepad

.....

asta inseamna ca 'par bun'?[/quote']

chiar stii sa faci toate alea ? :lol:

ce tare frate hertz astai cam urcios de felu lui daca cineva primeste un compliment el repede sare cu scriptu pe el :lol::lol::lol::lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

sincer, nu vreau sa par in niciun fel. am citit thread-ul de dinaintea mea si am vazut o prezentare interesanta. am spus de la bun inceput ca nu am fost interesat de "obtinerea accesului neautorizat asupra unei masinarii", ci prefer sa stiu cat mai multe lucruri sa ma pot proteja eu.

in al doilea rand, mi s-ar parea inutil sa spun: "eu sunt gigi, din cuca macaii, m-a nascut mama cu mousu' in mana! salut toti hackerii de pe aici!", adica sa incep un thread din una sau doua fraze. am explicat ce stiu sa fac (mai bine sau mai putin bine), gandindu-ma ca s-ar gasi cineva interesat de chestiile alea si m-ar putea intreba sau l-as putea ajuta. nu vad scopul atitudinii ofensive si descrierea mea nu a vrut in niciun fel sa epateze.

e simplu. nu am vrut sa "exploatez drepturile de pe nicio masinarie/site" in consecinta, m-am concentrat asupra softurilor white-hat si sistemelor de operare mai la indemana. nu am detinut site-uri/forumuri sau altele asemenea, deci cunostiintele in prog in html/php sunt la modul general.

mersi de reply-uri si succes! :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...