Jump to content
meskmeth

Pretul pentru realizarea unui site?

Recommended Posts

  • Active Members

Eu chiar nu inteleg de ce te intereseaza pretul site-ului care oricum, este infim pe langa celelalte costuri. Cel putin 5000 de euro trebuie sa investesti daca vrei ceva pe bitcoin. Bani in care nu este inclusa publicitatea.

"Daca toti banii mei ar fi 20 de dolari, de 2 dolari as cumpara creioane si de 18 dolari as face publicitate la ele"

Da-ti seama cine a zis asta si vezi daca stie sau nu ce vorbeste. Cam asta este procentajul si in cazul tau.

LATE EDIT: Ti-l recomand pe @EAdrian

Edited by SynTAX
dublu-post
Link to comment
Share on other sites

Depinde ce înseamn? pentru tine mini-loterie. Poate fi un script simplu care alege dintre X cump?r?tori un câ?tig?tor sau poate fi ceva complex cu scheme de joc, precum 6 din 49 de la Loteria Român?. Astfel pre?ul (strict pentru mini-loterie, nu pentru tot siteul) poate oscila între 50€ ?i 2-3000€.

Dac? vrei o estimare mai exact? a costurilor de produc?ie, d?-mi un PM cu o descriere cât mai detaliat? a ceea ce vrei ?i-?i fac o ofert? de pre?.

Link to comment
Share on other sites

Eu chiar nu inteleg de ce te intereseaza pretul site-ului care oricum, este infim pe langa celelalte costuri. Cel putin 5000 de euro trebuie sa investesti daca vrei ceva pe bitcoin. Bani in care nu este inclusa publicitatea.

"Daca toti banii mei ar fi 20 de dolari, de 2 dolari as cumpara creioane si de 18 dolari as face publicitate la ele"

Da-ti seama cine a zis asta si vezi daca stie sau nu ce vorbeste. Cam asta este procentajul si in cazul tau.

LATE EDIT: Ti-l recomand pe @EAdrian

Henry Ford

Link to comment
Share on other sites

As vrea sa deschid un site pe baza monedei bitcoin :) sau chiar mai multe monede virtuale daca este posibil.

Un fel de mini loterie cu tickete.

Cat m-ar costa un astfel de site?

Am platit 6000 ron la firma webmagnat.ro din iasi ca sa imi faca un astfel de site.

Mi l-au facut de tot cacatul si in prima zi cand cand l-am deschis, mi-a fost spart si furati 5 bitcoini.

Nu te baga pe asa ceva. E mare bataie de cap.

Apropo de firma WebMagnat - Sunt niste parliti. Copy/paste de pe net.

Link to comment
Share on other sites

Am platit 6000 ron la firma webmagnat.ro din iasi ca sa imi faca un astfel de site.

Mi l-au facut de tot cacatul si in prima zi cand cand l-am deschis, mi-a fost spart si furati 5 bitcoini.

Nu te baga pe asa ceva. E mare bataie de cap.

Apropo de firma WebMagnat - Sunt niste parliti. Copy/paste de pe net.

Niste dovezii ceva ca asa pe vorbe pot sa spun si eu ca "Mata-i Grasa" ...

  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...