Jump to content
theandruala

Phone miner?

Recommended Posts

Stie cineva o aplicatie care mineaza orice coin pt android de preferat?

Am avut dogeminer, nu prea mergea.Acum am citit ceva de mangocoinz ( https://www.mangocoinz.com/ ).O app care te plateste sa alegi, cam 2 ore pe zi, primesti 12 dolari pe saptamana.Dar nu specifica si in cati coini... un mangocoin ar valora cam 0.00016 BC, dar inca n-am incercat-o.

Voi stiti altele/ati incercat mangocoinz?

Link to comment
Share on other sites

^ Ca idee, de dragul matematicii:

0*?=0

FALS! 0 * ? e un caz particular, o forma nedeterminata. In functie de context, rezultatul poate fi 0, infinit sau orice numar real/imaginar.

Probabil autorul topicului este interesat sa instaleze miner-ul pe telefonul altora, nu pe telefonul personal. Daca are o suprafata de atac > 1.000.000 dispozitive, s-ar putea aduna ceva. Dar merita sa distrugi atatea telefoane pentru bani de buzunar?

  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

Hai sa te fac sa intelegi mai pe scurt.

Inainte sa postezi topicul asta, mai bine ti-ai pune intrebarea "Cati bani as putea scoate?" sau "Merita sa-mi bat capul?"

Cu totii stim ca timpul inseamna bani, dar asta nu inseamna ca "Timpul costa bani" ca sa incercam sa scurgem din orice!

Puterea de procesare a unui telefon este foarte mica, din cauza aceasta nu o sa faci foarte multi bani.

Dar haide sa ne gandim putin si pe partea de resurse.

  • 1 telefon e minim 200 lei da?
  • Curentul pe care il consuma telefonu intr-o luna, daca ai baterie de 3.7v si il incarci odata pe zi este: 111V

Fa calculu la pret si zi-mi in cat timp depasesti investitia.

Apropo, am pus totul la minim. Tu gandeste-te de 2 ori inainte sa vii cu o "Ideie stralucita" ca daca era asa de simplu toti o faceau.

Mai bine ti-ai cumpara un dedicat special sa minezi pentru btc, ar fi mai profitabil in timp!

Edited by WIK
Link to comment
Share on other sites

Hai sa te fac sa intelegi mai pe scurt.

Inainte sa postezi topicul asta, mai bine ti-ai pune intrebarea "Cati bani as putea scoate?" sau "Merita sa-mi bat capul?"

Cu totii stim ca timpul inseamna bani, dar asta nu inseamna ca "Timpul costa bani" ca sa incercam sa scurgem din orice!

Puterea de procesare a unui telefon este foarte mica, din cauza aceasta nu o sa faci foarte multi bani.

Dar haide sa ne gandim putin si pe partea de resurse.

  • 1 telefon e minim 200 lei da?
  • Curentul pe care il consuma telefonu intr-o luna, daca ai baterie de 3.7v si il incarci odata pe zi este: 111V

Fa calculu la pret si zi-mi in cat timp depasesti investitia.

Apropo, am pus totul la minim. Tu gandeste-te de 2 ori inainte sa vii cu o "Ideie stralucita" ca daca era asa de simplu toti o faceau.

Mai bine ti-ai cumpara un dedicat special sa minezi pentru btc, ar fi mai profitabil in timp!

dar el cred ca vrea , din alte telefoane "victime " sa bage miner , deci curent 0 cost telefon 0 .. dar vorba ta , "timpul costa bani"

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...