Jump to content
alexu

Tata are cancer. Daca puteti sa ma ajutati...

Recommended Posts

Despre lactate pot spune ca suntem ca singurele vietati de pe planeta care dupa ce trecem de stadiu de sugari inca mai consumam lapte , este foarte gresit ca facem lucru asta ! Tot ce e lactat nu e bun pentru om . Cancerul se hraneste cu mucusul pe care-l produce laptele.

Despre carne , daca vrei sa te pui pe picioare stiind conditia in care te afli nu cred c-ar trebui sa fie greu sa faci lucru asta . Chiar daca avem enzime care ajuta la digerarea ei , nu e indicata  ( aici ar fi mult de discutat ) .

Ilegale sunt multe chestii la noi in tara ..dar lumea tot procura cam orice , nu cred c-ar fi asta un impediment.

 

 

https://premaseem.wordpress.com/2012/12/19/how-to-avoid-cancer/

 

Sper sa-ti fie de folos !

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

On 2/12/2016 at 6:52 PM, Artist said:

Despre lactate pot spune ca suntem ca singurele vietati de pe planeta care dupa ce trecem de stadiu de sugari inca mai consumam lapte , este foarte gresit ca facem lucru asta ! Tot ce e lactat nu e bun pentru om . Cancerul se hraneste cu mucusul pe care-l produce laptele.

Despre carne , daca vrei sa te pui pe picioare stiind conditia in care te afli nu cred c-ar trebui sa fie greu sa faci lucru asta . Chiar daca avem enzime care ajuta la digerarea ei , nu e indicata  ( aici ar fi mult de discutat ) .

Ilegale sunt multe chestii la noi in tara ..dar lumea tot procura cam orice , nu cred c-ar fi asta un impediment.

 

Pai cam greu sa consume lapte un leu adult:)

Eu n-am vazut animale care sa refuze laptele... dar daca zici tu...

 

Eu am baut lapte ani de zile pe post de apa (pentru ca era rece si bun), pana am facut pietre la rinichi.

 

Mai repede poti sa te iei de lactoza, care nu prea este sanatoasa.

Link to comment
Share on other sites

Ce s-a mai intamplat:


A terminat cele 25 de sedinte de radioterapie. Acum trebuie sa faca pauza o luna de zile de la citostatice, deoarece a continuat sa le ia si dupa radioterapie, atunci cand trebuia sa se opreasca si incepuse sa-i fie rau.

 

Daca nu le mai ia, momentan se simte foarte bine. Nu-i mai e rau si este vioi.

 

Luna asta doar fructe, sa mai scape de toxicitatea creata de radioterapie si chimio.

 

Acum trebuie sa faca iar tomografie, insa problema a fost sa-i gasesc un spital unde sa o faca pe asigurare. Am dat zeci de telefoane si mi se spunea ca s-au epuizat fondurile si ca sa fie pus pe lista de asteptare sau sa plateasca.

 

De platit nu se pune problema, mai ales ca trebuie sa faca in patru locuri (cap, plamani, abdomen, pelvis) si ar fi costat prea mult.

 

Pana la urma, i-am gasit pe undeva pe la Baneasa, pe asigurare. Miercuri trebuie sa mergem.

 

Sper sa iasa bine, sa nu se mai fi intins cancerul pe undeva. Va tin la curent cu rezultatul tomografiei.

 

PS: chiar daca s-a retras de pe forum, spiritul lui AGSQ inca este pe aici si ii multumesc pentru ajutor.

  • Upvote 5
Link to comment
Share on other sites

Am primit, astazi, rezultatul tomografiilor: 1, 2 si 3.

 

@Che te-a rugat tata sa-i spui si lui ce scrie pe acolo si ce inseamna ca trebuie sa faca IRM pelvin. Tomografiile astea le iei de la receptie si nu-ti spune nimeni nimic. Abia pe 21 trebuie sa mearga la a patra sedinta de chimio, unde ar mai putea sa afle cate ceva.

 

Tata se simte bine in continuare, mai ales ca deocamdata nu mai ia citostatice, asa cum i-a zis doctorul oncolog.

 

Merci AGSQ pentru ajutor. Mai am achitata in avans inca o luna de hosting (4 euro) deci si aprilie. Daca ma mut la tine, te anunt. Imi pare bine ca nu ai uitat.

  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

Eu va spun ca nu o sa mai scapati de milogi astia spammeri daca nu inchideti postariile astea de milogii si sai banatii , adica ce plm tiai gasit aici sa ceri bitcoin pt tactu duteb plm la munca si intretinel tu sti cati mortii mati au cancer in tara asta?

  • Upvote 2
  • Downvote 23
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Sveratus said:

Eu va spun ca nu o sa mai scapati de milogi astia spammeri daca nu inchideti postariile astea de milogii si sai banatii , adica ce plm tiai gasit aici sa ceri bitcoin pt tactu duteb plm la munca si intretinel tu sti cati mortii mati au cancer in tara asta?

 

Mare prost mare om ..

daca taicato sau un părinte ar pății asta 

tu ce chef de munca ai cand afli ca taicato are cancer ...

sau daca nu ai terminat inca școlile ?

  • Upvote 3
Link to comment
Share on other sites

22 minutes ago, Sveratus said:

Eu va spun ca nu o sa mai scapati de milogi astia spammeri daca nu inchideti postariile astea de milogii si sai banatii , adica ce plm tiai gasit aici sa ceri bitcoin pt tactu duteb plm la munca si intretinel tu sti cati mortii mati au cancer in tara asta?

 

@aelius parca il banasi pe pulifricul asta... iar a aparut creatura..

 

@Sveratus esti mai prost decat prevede legea

  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

Atunci daca doriti sa ajutati transformati forumul in ajutor pentru saracii si va spun eu ca pierdeti si acesti cativa utilizatorii activi oricum voi credetii cas prost bine ma eu is prost stati voi desteptii pulii si scrieti,donati ca aveti

Edited by Sveratus
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Sveratus said:

Eu va spun ca nu o sa mai scapati de milogi astia spammeri daca nu inchideti postariile astea de milogii si sai banatii , adica ce plm tiai gasit aici sa ceri bitcoin pt tactu duteb plm la munca si intretinel tu sti cati mortii mati au cancer in tara asta?

Bai frate, sunt banat de ceva timp , dar cand ti-am citit postul nu m-am abtinut sa nu-ti dau replica . 

Cat de ... prost ? incult ? prost crescut ? Nu cred , cel mai probabil egoist , cocalar poti fi ? 

Acest om , pe care nu-l cunosc , pur si simplu a cerut ajutorul nostru , comunitatii , care e problema ? Nu fura , nu da in cap , daca a cerut ajutorul , ce rau a facut ?

In loc sa-l jignesti asa , ai fi putut sa-i spui o vorba buna , dar in nici un caz sa incerci sa ne intorci impotriva lui ( eu unul nu am ajutat cu nimic, dar din cate am citit , sunt mai multi membrii ce l-au ajutat ) .

Mai mult ca sigur esti un copil , cu sau fara probleme , imatur , probabil ai sa-ti aduci aminte de cuvintele mele , fiecare dintre noi , o sa-si piarda persoanele dragi , cand le vine vremea , dar , in momentul acela , ai incerca sa ii ajuti cu orice , absolut orice . Prea multe randuri pentru o persoana ca tine , am pierdut 30 de secunde si asta doar din rautate .

 

@alexu Multa sanatate !!! 

  • Upvote 3
Link to comment
Share on other sites

58 minutes ago, Sveratus said:

Atunci daca doriti sa ajutati transformati forumul in ajutor pentru saracii si va spun eu ca pierdeti si acesti cativa utilizatorii activi oricum voi credetii cas prost bine ma eu is prost stati voi desteptii pulii si scrieti,donati ca aveti

 

Te fute grija de forum, de parca ai contribuit cu ceva. Si... da esti prost, prost rau ba!

  • Upvote 4
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

Ieri a fost la cea de a patra sedinta de chimio. Mai are inca sase.

 

Tot ieri i-a pus in perfuzie inca o fiola de vitamina C. La fiecare sedinta de chimio se intampla acest lucru. Despre vitamina C injectabila am uitat sa scriu mai sus, ca o unealta buna (si scumpa) pe care o are tata in lupta impotriva cancerului. Merci @hades.

 

Oncologul i-a recomandat sa mearga sa discute cu doctorul care l-a operat la plamanul drept, deoarece pe cele mai recente tomografii apar niste noduli la plamani si sa vada daca erau acolo si inainte sau au aparut intre timp.

 

In rest, tata se simte bine in continuare si asta conteaza cel mai mult.

 

Va multumesc pentru sustinere!

LE: Merci @ AGSQ.

Edited by alexu
  • Upvote 3
Link to comment
Share on other sites

On 3/13/2016 at 7:53 PM, alexu said:

Am primit, astazi, rezultatul tomografiilor: 1, 2 si 3.

 

@Che te-a rugat tata sa-i spui si lui ce scrie pe acolo si ce inseamna ca trebuie sa faca IRM pelvin. Tomografiile astea le iei de la receptie si nu-ti spune nimeni nimic. Abia pe 21 trebuie sa mearga la a patra sedinta de chimio, unde ar mai putea sa afle cate ceva.

 

Tata se simte bine in continuare, mai ales ca deocamdata nu mai ia citostatice, asa cum i-a zis doctorul oncolog.

 

Merci AGSQ pentru ajutor. Mai am achitata in avans inca o luna de hosting (4 euro) deci si aprilie. Daca ma mut la tine, te anunt. Imi pare bine ca nu ai uitat.

Scuze, nu am mai intrat pe forum o vreme ca am fost ocupat.

1-tomografie-martie-2016.jpg

Nu are nimic. Un chist de ala e ceva normal, multa lume are, nu are nici o legatura cu cancerul. Cu alte cuvinte nu are metastaze in creier.

2-tomografie-martie-2016.jpg

Are acei micronoduli pulmonari pentru care trebuie investigat mai in amanunt ca sa se afle ce e acolo, cum spune si analiza CT poate fi ceva vascular, pot fi si metastaze sau fibrotici, adica o fi avut TBC cand era mai tanar sau vreun fel de pneumonie (nu neapart sa fi fost manifesta clinic ca sa stie de ea) care s-a vindecat prin fibroza.
LSS inseamna Lobul Superior Stang si acolo apar de obicei reactivarile de TBC.

La nivel abdomino-pelvin sunt descrise posbile aderente postoperatorii care nu sunt deranjante (probabil) acum, dar mai tarziu pot sa-i dea manifestari dureroase daca mananca mai mult, daca il palpeaza cineva in zona respectiva etc. in functie de cat de suportabila este durerea se poate interveni laparoscopic ca sa taie acele aderente, sau nu. In general nu prea e nevoie dar se poate ajunge sa fie atat de grav incat sa dea oculzie intestinala, volvulus (adica se roteste intestinul) si sa fie brusc urgenta chirurgicala, dar nu e neaparat sa ne gandim pana acolo. Aceste aderente nu pot fi evitate la nici o operatie cu cu cat operatie e de amploare, cu atat aderentele sunt mai mari si mai numeroase si posibil sa se manifeste si clinic, dar nu neaparat. Sunt femei carora li se scoate uterul cu tot cu ovare si nu au decat uneori dureri in zona respectiva dar nu inseamna ca trebuie sa stea ca pe ace ca si cum ar avea o bomba cu ceas in interior. Ceea ce se descrie acum pe CT la el nu inseamna decat ca a fost operat si ca organismul e in curs de vindecare si cicatrizare.
Acea colectie cu perete propriu este legata de operatie si dispare in timp sau se transforma in aderenta si lichidul de colectie se resoarbe si dispare.

Mai are niste chisturi renale. Nu e asta problema lui cea mai mare. Multa lume are si traieste bine mersi cu ele fara sa le faca probleme.


3-tomografie-martie-2016.jpg

Aici concluziile.
Mielolipom nu e ceva grav, e un fel de acumulare de grasime, nu e ceva legat de ce a avut el.

 

 

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

@WAVE Vesti foarte bune. Tocmai am venit de la spital, de la oncologie, astazi fiind ziua de dinaintea celei de a sasea sedinte de chimio, atunci cand ii recolteaza sange pentru analize si ii mai facem si noi o fiola de vitamina C.

 

Cu toate ca ni s-a spus mereu, inclusiv data trecuta, ca vor fi zece sedinte de chimio, astazi ne-a zis doctorul oncolog ca aceasta va fi ultima, deoarece din punctul ei de vedere este bine. A mai zis si "mai vorbim maine", insa nu cred ca isi va schimba decizia.

 

Sunt atat de bucuros ca termina cu sedintele de chimio si cu medicamentele anti-cancer!!!  La sedinta de data trecuta i-au dublat doza de ce ii baga acolo in perfuzie si i-a fost rau vreo patru zile. Maine iar se va intampla asta, insa macar este ultima data. Nu mai trebuie sa ia nici citostatice. Trebuie sa mai faca o tomografie, peste 4-6 luni, sa vedem daca totul este bine in continuare.

 

Ii mai curge niste lichid de la operatia de la colon si ni s-a spus ca trebuie sa faca un RMN, insa am sunat la o multime de spitale si nu am reusit sa-l programez, deoarece sunt ocupate toate locurile si ar fi putut sa-l programeze cel mai devreme peste vreo 2-3 luni.

 

M-a rugat sa va intreb daca aveti pe cineva, sa-l ajute cu o programare la RMN, pe asigurare, mai repede.

 

Inca nu am reusit sa mergem la doctorul care l-a operat la plamanul drept, sa vedem ce este cu acei noduli care apar pe tomografia de mai sus, insa cealalta doamna oncolog, cea la care mergem sa-i prelungim medicalul, ne-a spus ca nu ar trebui sa ne facem probleme, deoarece ea spune ca nu sunt metastaze, ci ii avea si inainte.

 

Una peste alta, este bine in continuare si va fi si mai bine, daca maine va fi ultima sedinta de chimio si va mai avea de luat citostatice doar trei saptamani.

 

LE:

 

@spooky01 Iti multumesc, insa nu am Bitcoin de schimbat, in afara de cei trimisi de tine, care inca nu au venit. Ii multumesc si lui AGSQ si @zippy pentru ajutor.

 

I-am luat in continuare fructe, vitamina C 1000 de la Dr Hart.

 

Probabil d-aia nici nu s-a raspandit cancerul (chiar daca e malign) datorita lucrurilor bune pe care i le-am luat cu ajutorul vostru.

Edited by alexu
  • Upvote 6
Link to comment
Share on other sites

Salut ma bag si eu in seama ,

 

Eu doar un lucru va pot spune nu aratati persoanelor cu cancer ca suferiti si voi , facetii cat mai optimisti , cancer=psihic (va traii mai mult daca e optimist si sunt mai multe sanse sa scape) si tata a avut si a murit din cauza cancerului la plamani si stiu . Daca ei cedeaza bolii sunt gata orice medicamente iau orice mananca. Ma scuzati ca nu pot sa donez dar stau si eu prost cu bugetul din noiembrie.

 

Eu le urez tuturor multa multa sanatate si sincer nu uitati majoritatea cancerului e din cauza psihicului (bine`n`teles ca si mancarii si poluareii din oras) .

 

Multa Sanatate !!

  • Upvote 4
Link to comment
Share on other sites

  Sora mea a avut cancer la maduva osului stern, femur si in zona "lombara". S-a descoperit in stadiul 1. La prima sedinta de chimioterapie a avut atac cerebral, a intrat in coma, dar ne-am rugat si multumita Domnului a iesit. Sarea ei a avansat spre bine, au fost eliminate toate celulele canceroase din stern, femur si zona lombara, insa continua sedintele de chimioterapie (acele celule canceroase cica se pot duce la creer).

 

Slava Domnului!, I will pray for you´re father! 

 

I will help you whit financial things, brother!

 

  • Upvote 4
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Create New...