Jump to content
CoSmE

Site gen CSGOLuxe.Com

Recommended Posts

Salut, am decis sa imi deschid un site cu jocuri de noroc pentru CS:GO, mai exact un fel de ruleta.

Detin un BOT, pentru inceput, imi mai pot cumpara daca este nevoie.

Momentan lucrez in localhost, dar doresc cateva sugestii si sfaturi, si eventual costurile si riscurile intregului "proiect".

Link to comment
Share on other sites

Daca vrei sa ai jucatori care sa joace la tine, cel putin 2000 de euro investitie.

Ce face mai exact un astfel de site ca vad ca mai zice lumea si de un site csgpoker pe numele lui si tot nu am aflat care e faza nici cu ala ? De ce atata galagie :)) cu un astfel de site ? Din ce scoti profit ?

2000 de euro investitie in ce anume si cum se intoarce sub forma de profit inapoi ? Si care ar fi profitul estimat ?

Link to comment
Share on other sites

  • Active Members

Mi-ar fi greu sa-ti explic, pentru ca sunt oarecum strain de asa ceva. Sunt aici altii mai informati care ti-ar putea explica. Eu incerc sa-ti explic, dar poate te informez eronat.

Sunt 3 tipuri de astfel de site-uri: poker, bet si ceva gen ruleta.

Cele de poker:

Iti pui arme, cutite, ce ai tu in inventar pe steam pe acel site, le transforma in coins si tu cu acei coins joci poker. Daca castigi o anumita suma, iti poti cumpara ceva de acea contravaloare, daca nu, pierzi.

Cele de bet, numele vorbeste de la sine. Plasezi o arma, un cutit, sau mai multe iteme, pe o anumita echipa si daca castigi, iti iei itemele inapoi plus o valoare in plus. Ca la pariurile de fotbal.

Si cele ca ruleta, au inrpcinipiu mai tampit. Pui tu si inca 49(sau cum este setat site-ul) iteme in joc. Fiecaruia dintre voi vi se atribuie un procent direct proportional cu valoarea itemelor iar procentul ala este procentul tau de castig. Dar sunt multi care au castigat si cu 1.8% in fata celor cu 40-50.

Profitul tau este scos dintr-o taxa, care se iau din itemele puse/scoase din site, in general de 1-3%.

Link to comment
Share on other sites

Mi-ar fi greu sa-ti explic, pentru ca sunt oarecum strain de asa ceva. Sunt aici altii mai informati care ti-ar putea explica. Eu incerc sa-ti explic, dar poate te informez eronat.

Sunt 3 tipuri de astfel de site-uri: poker, bet si ceva gen ruleta.

Cele de poker:

Iti pui arme, cutite, ce ai tu in inventar pe steam pe acel site, le transforma in coins si tu cu acei coins joci poker. Daca castigi o anumita suma, iti poti cumpara ceva de acea contravaloare, daca nu, pierzi.

Cele de bet, numele vorbeste de la sine. Plasezi o arma, un cutit, sau mai multe iteme, pe o anumita echipa si daca castigi, iti iei itemele inapoi plus o valoare in plus. Ca la pariurile de fotbal.

Si cele ca ruleta, au inrpcinipiu mai tampit. Pui tu si inca 49(sau cum este setat site-ul) iteme in joc. Fiecaruia dintre voi vi se atribuie un procent direct proportional cu valoarea itemelor iar procentul ala este procentul tau de castig. Dar sunt multi care au castigat si cu 1.8% in fata celor cu 40-50.

Profitul tau este scos dintr-o taxa, care se iau din itemele puse/scoase din site, in general de 1-3%.

La cele de ruleta, adica ce vreau eu sa fac, nu este atat de greu, deoarece, la inceput, cu putina reclama poti gasi 10-20 de jucatori, si ca principiu nu e greu. La faza cu 50-ul, nu se calculeaza la 50 de jucatori, ci la 50 de iteme puse la bataie, in total, deci un jucator poate pune un item e 1.5$, iar altul poate pune 5 iteme a cate 0.5$, si va calcula un procent, si la sfarsitul celor 120 de secunde, un norocos, va putea castiga itemele, iar la revendicare, BOT-ul va opri un comision de 5% din castigul obtinut. Fata e poker sau bet-uri, e cea mai ok chestie, deoarece la inceput am inteles ca poti pleca cu un BOT, domeniu, host, si un VPS, pe care vei tine non stop BOT-ul, sau BOT-ii, depine de cati vei folosi.

Link to comment
Share on other sites

Mi-ar fi greu sa-ti explic, pentru ca sunt oarecum strain de asa ceva. Sunt aici altii mai informati care ti-ar putea explica. Eu incerc sa-ti explic, dar poate te informez eronat.

Sunt 3 tipuri de astfel de site-uri: poker, bet si ceva gen ruleta.

Cele de poker:

Iti pui arme, cutite, ce ai tu in inventar pe steam pe acel site, le transforma in coins si tu cu acei coins joci poker. Daca castigi o anumita suma, iti poti cumpara ceva de acea contravaloare, daca nu, pierzi.

Cele de bet, numele vorbeste de la sine. Plasezi o arma, un cutit, sau mai multe iteme, pe o anumita echipa si daca castigi, iti iei itemele inapoi plus o valoare in plus. Ca la pariurile de fotbal.

Si cele ca ruleta, au inrpcinipiu mai tampit. Pui tu si inca 49(sau cum este setat site-ul) iteme in joc. Fiecaruia dintre voi vi se atribuie un procent direct proportional cu valoarea itemelor iar procentul ala este procentul tau de castig. Dar sunt multi care au castigat si cu 1.8% in fata celor cu 40-50.

Profitul tau este scos dintr-o taxa, care se iau din itemele puse/scoase din site, in general de 1-3%.

Asta, sau daca esti adminul unui site tip "ruleta" poti trisa si poti seta care va fii urmatorul "castigator" al betului.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...