Jump to content
Nemessis

Nelamurire site-uri filme online

Recommended Posts

@gipsy

-sursele video ti le faci singur prin upload

-varianta usoara, intri pe orice site de filme online, vezi sursa filmului, iei linkurile de embed si gata. doar ca cel care a facut initial upload, face bani si prin tine cu filme. spre ex videomega.tv plateste la filme vazute.

-descrieri, info filme, despre film, etc eu le fac manual mereu. ca si sursele de altfel

Link to comment
Share on other sites

@gipsy

Toate au cont free si nu te obliga la nimic. Au reclama pe embed si fac bani prin reclame. Nu e nevoie sa te puna sa platesti nimic.

Limita e doar pe fisier upload-dat. Unele au limita 2gb pe fisier la upload, altele 5gb,etc. Eu am peste 1 tera de upload pe majoritatea si nu am nici o problema.

1. videomega.tv - 100$ payout (plateste repede si bine, viteza upload buna rau, conversie mkv seara cam grea, conversie mp4 instant)

2. openload.co - 20$ payout (plateste repede si bine, viteza upload buna rau, conversie de orice tip foarte rapida)

3. netu.tv - 50$ payout (plateste repede si bine, viteza upload mult mai slaba ca cele de sus, conversie greoaie ca timp)

4. allvid.ch - 50$ payout (plateste prost, viteza upload ca netu.tv, conversie ok)

Urci videoul si folosesti "embed code" (iframe sau script in functie de ce doresti).

Link to comment
Share on other sites

@gipsy

Cu placere.Stai linistit, ajut cu placere, legat de orice.

Cauta o tema wordpress PREMIUM gratuita (nu folosi nulled,etc). Multi care fac teme "premium resposive" mai ofera cateva gratuite sa atraga clienti. Cauta pe google gen "wordpress free premium themes". Vei gasi articole cu portofolii pline. Cauta una care sa corespunda (sa poti pune mai multe filme pe homepage, fara sa dea omul scroll o tona ca sa vada 6 filme publicate. intelegi idea, sa vad din prima mai multe filme.ai demo la toate temele, vezi care este pe placul tau).

APOI! mergi pe site oficial al autorului temei, ca sa tragi ultima versiune a temei. Iti recomand pe site oficial sa vezi/verifici ultimul update al temei. Daca e mai vechi de 2014-2015, nu iti recomand sub nici o forma (s-au facut multe schimbari, cauta ceva recent sau cu updateuri recente).

Un exemplu de teme free: 30 Free Premium WordPress Themes 2015

Link to comment
Share on other sites

@nein

pun embed.nu folosesc surse proprii video.

„Art. 1398. - Constituie infrac?iune ?i se pedepse?te cu închisoare de la 1 la 4 ani sau cu amend? punerea la dispozi?ia publicului, inclusiv prin Internet sau prin alte re?ele de calculatoare, f?r? consim??mântul titularilor de drepturi, a operelor sau a produselor purt?toare de drepturi conexe sau de drepturi sui-generis ale fabrican?ilor de baze de date, ori a copiilor acestora, indiferent de suport, astfel încât publicul s? le poat? accesa în orice loc sau în orice moment ales în mod individual.”

Se stie de prin 2008-2009 ca si embedul materialelor aflate sub copyright este ilegal. Stiti cate reclamatii nasoale au primit prieteni de-ai mei doar pentru embeduri cu muzica de pe trilulilu in ultimii 4 ani? Nu de la trilulilu, ci de la cei care au licenta pentru materialele respective, hostate pe trilulilu, dar preluate prin embed.

Trimiteti un mail aici si rugati-l pe Bogdan sa va dea cateva lamuriri inainte de a va baga in ceva cu gandul ca este legal, cu toate ca nu este.

Link to comment
Share on other sites

Din moment ce ai mai multe cunostinte legate de chestia asta "legal/ilegal", poti oferi sfaturi cum am putea "ocoli" chestile de genul asta in care am putea avea probleme? (nu sunt un site din prima pagina de cautari, deci daca cei "mari" nu au patit nimic pana acum, ma gandesc ca sunt ok deocamdata / probabil daca voi avea probleme voi inchide si incepe alt proiect).

Ma gandesc ca sunt totusi milioane/miliarde torrente, mii de siteuri cu filme online, miliarde de materiale distribuite (muzica,etc) puse pe net ilegal si totusi zilnic se continua fara mari probleme. Ma gandeam spre ex la kickass care schimba domeniul mereu si face daune de milioane/miliarde de euro (un site ca al meu nici nu ar exista in comparatie) si totusi continua treaba in continuare. (sa nu mai zicem ca sunt "n" siteuri de gen pe langa acesta)

Poate poti dezvolta putin partea asta. Multumim!

Link to comment
Share on other sites

@crystygye, tu ai zis de tema gratis dar am o tema in gand de mult timp, dar versiunea free e mai limitata la edit. Are pretul undeva la 25$ pentru varianta full. E vreo problema cu tema platita? Suna cam aiurea intrebarea dar ai zis in postul anterior ca gratuita.

Link to comment
Share on other sites

@crystygye stiu doar ca este ilegal de foarte mult timp. Practic nu este nicio diferenta intre a oferi un torrent de download si a embedui filmele. In ambele situatii pe server nu sunt filmele propriu-zise, dar totusi pui la dispozitia publicului o modalitate de a le accesa gratuit, ceea ce te face partas la distribuirea de materiale aflate sub copyright.

Daca adaugi descrieri unice, titluri unice, subtitrari etc este si mai usor de dovedit ca a fost rea vointa din partea ta si ca ai premeditat distribuirea acelor materiale. Indiferent ca ceri bani pentru vizionarea filmelor, ori ca ai reclame pe paginile de embed, se vede ca distribuirea materialelor aflate sub copyright are rostul de a iti insusi foloase banesti. Deci vei plati o suma si mai usturatoare daca esti luat in colimator.

Pentru solutii (m-as mira sa existe), va sfatuiesc sa apelati la un avocat care cunoaste legislatia foarte bine.

Link to comment
Share on other sites

Salut cred ca e tarziu s amai vin si eu cu comentarii pe aici ...dar poate cine stie nu o fi chhiar asa ...de obicei numai peste topicuri de genu dau care vin si eu dupa un an s acer informatii :))

Am citit toate comentariile si am vazut ca parerile sant inpartite ..

Acum inreb si eu..si am si vazut ca cineva a zis  raspunsul la intrebarea mea dar eu cu raspunsul dat de cineva aici il pun ca intrebare ..

Si anume ..cei care au deja siteuri de filme online cum de activeaza onlne si nu se ia nimeni de ei ...eu personal am site de filme care ma uit  de ani buni pe el..nu exagerez dar 5 ani ma uit ..si ?

De ce nu la mai luat garda..

Cineva zicea aici ca sa pui siite-ul pe host domeniu etc si sa lasi reclamele de la site-ul de upload gen openload sau etc sa  ruleze si etc ..si nu ai probleme..Parerea mea e ca ei is aia care iti fac tie beleaua ..si anume daca vede ca ai le incurci lor manevrele si ei pierd idn urma ta banuiesc ca iti face cheie si iti incide siteul..si ca sa nu dea nasol la lume ca ei is in spate cu manevra atunci ei ies din caz si cade problema pe garda cavezi doamne garda mia vazut siteul si ca gata ma calarit...stati voi linistiti ca aia de la grda tot la filme online se uita si nu se ai intampla nimi ca..in fine asta sa ca o paranteza...

 

Acum ce vreau sa stiu si eu si daca ma poate ajuta cineva daca mai exista cineva prin zona sa ma indrume...

Vreau sa intru si eu in ,ilegalitai,, cum zic unii pe aici si vreaus a imi fac n site de filme..defapt am inceput sa lucrez la el deocamdata in pc...si dup aai cand o fi sa fie ok il urc..filmele le am pe UPENLOAD..si din ce am citit am vzut ca ei te platesc pentru reclamele care ti le implementeaza in embeduri ...ok pana aici am inteles care  treaba ..dar ...cum se porcedeaza ca eu sa imi primesc acei bani ??

Obliat imi trebie card si cont paypal asta stiu ..dar cum si cu cine trebuie s aiau legatura sa imi primesc banii din reclamele din playere ?

Va multumesc si astept un raspuns...

Nu ma intereseaza comentari de genu ..vai ca o sa vina garda la tine vai ca e ilegal..NU ..aia care aveti cmentarii de genu abtineti-va ...nu are rost ...las a sa vin agarda la mn ...la bucuresti sant tarabe intrecgi cu unii care vand cd-uri piratate si nu se ia nici dracu de ei ...o bericica o cola ca e cald e cod galben si aia e trec baietii mai departe ca stiu sa traiasca :))

In fine ..Deci o mica informatie ma intereseaza si anume cum se face sa imi primesc banii la reclamele din upenload

 

Va multumesc anticipat si mult succesc incontinuare

  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

Sunt 3 tipuri de site-uri de filme:

 

1. cei care fac banul gros, se protejează, au mai multe servere și mai multe metode de plată. vplay. serialepenet. 10.000€ pe lună. 

2. cei care se joacă la grupa mică și fac 1-1.000 lei pe lună, pentru că atâta pot. 

3. cei care folosesc site-urile de genul ăsta pentru a trimite trafic către site-uri legale. 990.ro de pildă. 

 

Merită doar dacă ai pe cineva în Ukraina sau în zone din astea. 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...