Jump to content
tararache88

Sfat antena wireless !

Recommended Posts

TP-LINK TL-ANT2424B Antenna Parabolica Esterna a Griglia, Trasmissione Segnale Bidirezionale Wireless: Amazon.it: Elettronica

Ce parere aveti despre aceasta antena ?

sunt la prima achizitie de antene si nu am niciun punct de reper...Sunt in Italia si as vrea sa prind semnal de la un router wireless care il am cam la 100 metri de locuinta mea.Este buna aceasta antena sau ce imi recomandati ?

Cam cat ar fi raza de actiune al acestei antene ?

Edited by tararache88
Link to comment
Share on other sites

Daca folosesti acelasi circuit electric, ai putea iesi mai ieftin si cu viteza mai buna folosind HomePlug si cablurile de curent pentru a te conecta la net. Cumperi un bad boy de genul asta si unul il conectezi la router iar celalalt in priza unde vrei internetul si apoi ai punct de ethernet. Am ceva asemanator acasa unde peretii dintre etaje sunt prea grosi (granit) pentru semnalul de WiFi de la router si folosesc acest set-up.

Link to comment
Share on other sites

Daca folosesti acelasi circuit electric, ai putea iesi mai ieftin si cu viteza mai buna folosind HomePlug si cablurile de curent pentru a te conecta la net. Cumperi un bad boy de genul asta si unul il conectezi la router iar celalalt in priza unde vrei internetul si apoi ai punct de ethernet. Am ceva asemanator acasa unde peretii dintre etaje sunt prea grosi (granit) pentru semnalul de WiFi de la router si folosesc acest set-up.

Din pacate nu am acelasi circuit electric.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...