Jump to content
TheAnalyst

Cea mai buna metoda de monetizat paginile de facebook

Recommended Posts

La mine schema arata cam asa:

Postare facebook gen : Fetele astea sunt Hot rau , vezi poza aici ----> Site 1(descriere situatie + link poza) ---->Site 2(poza)

Pe primul site folosesc Adsense, pe al 2 lea foloseam (Popads, Propeller, RevenueHits, Adnow) acum folosesc doar popads si adnow

Nisa pe care o folosesc este : stiri si femei goale

Paginile au adunat 1.2m de fani iar eu fac pe zi cam 40-50$ si cred ca este destul de putin!

Are cineva un sfat ceva?

Este mai rentabil sa folosesc 4 firme de publicitate sau doar un popup si un banner ?

Link to comment
Share on other sites

Nu ar?ta nim?nui pagina, se subîn?elege ce vor ei de fapt. Anyway, încearc? s? te axezi pe cea mai convertibil? ?i profitabil? platform?.

Eu în locul t?u a? lucra cu grij? la calitatea post?rilor de pe Facebook ?i de pe site-ul în sine.

?ine minte: Quality > Quantity

stiu exact ce se vrea, de aia nu le arat. Stiu asta cu quality > quantity dar problema e ca suntem in romania, tara in care quality = 0

Link to comment
Share on other sites

paginile sunt pe romania, pesoanele 95% romane, siteul romanesc

Eu zic ca castigi destul de bine daca totul e pe romania si nu cred ca daca vei incerca sa bagi mai multe firme de publicitate vei scoate un castig mai mare. Asta este parerea mea.. daca incerci Doamne Ajuta la mai mult.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...