Jump to content
hunter33

Resetare DVR PAROLA

Recommended Posts

Combinatiile default sunt de obicei user admin cu una din parolele: 000000, 111111, 444444, 888888, 123456

Am mai gasit o informatie undeva. Poate te ajuta. Incearca combinatiile:

user: admin

Pass: 6036huanyuan

sau

user: admin

Pass: ttvvtthuanyuan

Daca vreuna din combinatii se potriveste la modelul tau, parola de admin ar trebui sa fie resetata la default adica 123456 (sau alta din lista de sus).

Link to comment
Share on other sites

Buna detin un DVR SAFER D2008V ma poate ajuta cineva cu resetarea lui ? ( nu mai stiu parola de admin )

Multumesc

Daca ai uitat parola nu exista nici o posibilitate sa intri in interfata lui ca sa il resetezi, dar daca ai o surubelnita in apropiere poti desface DVR-ul si in el o sa gasescti o baterie mica, ( ca la BIOS ) scoti bateria astepti 10 secunde apoi o pui la loc si DVR-ul revine la setarile din fabrica.

Bafta

206153_1.jpg

Era mai simplu daca incercai sa cauti pe google treaba asta.

Edited by ZeroDoi
Link to comment
Share on other sites

Buna detin un DVR SAFER D2008V ma poate ajuta cineva cu resetarea lui ? ( nu mai stiu parola de admin )

Multumesc

Singura modalitate e sa te duci cu el la vanzator sau la service-ul din certificatul de garantie.

Masterkey-ul se genereaza pe baza seriei dvr-ului printr-un algoritm special.La dvr de fabricatie mai noua,

nu merge niciun artificiu ca sa-l resetezi la default value fara parola.

Link to comment
Share on other sites

Singura modalitate e sa te duci cu el la vanzator sau la service-ul din certificatul de garantie.

Masterkey-ul se genereaza pe baza seriei dvr-ului printr-un algoritm special.La dvr de fabricatie mai noua,

nu merge niciun artificiu ca sa-l resetezi la default value fara parola.

Si daca il cumperi din doraly sau dragon de la chinezi, unde te mai duci ? :)

Link to comment
Share on other sites

Nu mai vorbiti prostii cu scos bateria si cu kkt`uri daca nu va pricepeti ... Trebuie sa trimiti un mail la fabricant ( sau sa vb cu cel care ti`a vandut DVR-ul ) si ei iti vor da o parola MASTER cu care vei putea accesa DVR`ul si ii poti modifica setarile ... ( Aceasta parola este in functie de ce ora este afisata pe DVR si se modifica )

Link to comment
Share on other sites

Buna, daca ma poate ajuta si pe mine cineva, am un DVR si nu stiu parola de la el, am scos bateria de pe placa dar tot nu stiu ce parola sa bag, ma poate ajuta cineva va rog sau sa-mi spuna daca se poate sparge parola la el, acesta este modelul:

 

https://postimg.org/image/c7oykhnn1/

 

https://postimg.org/image/do0h2mqjx/

Edited by betrax
Link to comment
Share on other sites

On 2/9/2017 at 1:39 PM, betrax said:

Buna, daca ma poate ajuta si pe mine cineva, am un DVR si nu stiu parola de la el, am scos bateria de pe placa dar tot nu stiu ce parola sa bag, ma poate ajuta cineva va rog sau sa-mi spuna daca se poate sparge parola la el, acesta este modelul:

 

https://postimg.org/image/c7oykhnn1/

 

https://postimg.org/image/do0h2mqjx/

ultimul post: Posted October 20, 2015

buna dimiziua 2017!!!

Link to comment
Share on other sites

Chiar in dimineata asta am intampinat aceeasi problema, am uitat parola, dar dvr functioneaza in continuare doar ca nu ma pot loga in meniu. Nu am baterie pe care sa o scot si tot ce am gasit pe net este sa le trimit un mail producatorilor - andvision in cazul meu - pentru a imi trimite o parola master. Daca vor raspunde sau nu, ramane de vazut. Am tot citit despre tools care crackuiesc parola dar sunt sceptic, mai ales ca ma stiu cu parole ciudate. In 90% dintre cazuri, contactarea producatorului pentru parola master este solutia. 

Link to comment
Share on other sites

Nu dau edit ca sa apara notificare.

@cosmindaniel

 

L am gasit pe chinezul asta care din ce inteleg eu, face un mic scurt la placa de baza, resetand parola. Nu ma pricep la electronica, dar in cazul meu a functionat..bineinteles ca producatorul nu a raspuns la email si nici in china nu dau telefoane. Un alt chinez face scurt la tranzistorii (?) TP5 si TP6 insa eu nu am avut pe placa de baza decat TP1 si TP2. Nu stiu daca functioneaza metoda asta, dar banuiesc ca e cam aceeasi treaba. Am folosit o forfecuta de unghii pentru ca nu am forceps sau ce plm zice ala. cred ca merge si cu o sarma. 

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...