Jump to content
Putrefactie

CPA discussion thread

Recommended Posts

Buna ziua rts!

Sunt noob in acest domeniu si as avea cateva intrebari pentru utilizatorii mai experimentati.

-> cea mai buna retea?

pana acum m'am 'jucat' putin doar cu CPAlead. Mi s-a parut ok; dar nu pot sa imi dau cu parerea deoarece nu le stiu pe celelalte. Am auzit ca adludum ar fi una dintre cele mai bune; dar vreau sa termin siteul si sa aplic dupa!

->Nise

Ebook collection

Online movies

Random Hacks(working or just fake hacks)

Aici ar cam fi cel mai mult de discutat. As vrea sa fac un site pentru fiecare dintre ele. (exemple : Watch free online movies Hackers.University • Game Hacks, Cheats & Trainers http://updatedhacks.com ).

E posibil sa am probleme prin incalcarea copyrightului la ebooks/filme ? Daca da? Din partea cui...google? reteaua de afiliere ?

Ar fi mai bine sa fac siteurile pe rand sau sa lucrez cate putin la fiecare. Dupa mine cred ca e mai bine cate putin la fiecare. Sa spunem ca termin un site cu 3000 de filme. Am o nisa activa cu 3000 linkuri blocate. Dar daca as lucra la toate 3 as avea cate 1000 de linkuri / fiecare nisa. Cred ca asta imi boosteaza putin saltul.

blackhat ideea: daca as face un virus care sa blocheze pc-ul utilizatorului odata la X ore si sa nu il deblocheze pana nu completeaza un survey....ar merge? Gen cum era la noi ala cu politia romana :D

->Awesome landing pages

Sunt sigur ca unii dintre voi aveti asa ceva . As vrea sa imi clatesc ochii putin! Merci!

-> Tarile tinta

Stim toti cum sta treaba cu survey-urile in RO.Deci e clar ca nu are sens sa tintesc spre treficul din tara. Intrebarea mea este: care tara v-a platit cel mai bine?(cu cea mai mare conversie) Din cate am citit eu pe net Usa si Olanda.

->fake leads

Am vazut ca merge sa pui vpn de america si sa completezi survey gratis. Eu completez un survey in 5-10 min. Daca as lua 5 tinerei plictisiti, fara bani sau loc de munca, cu un iq putin sub medie;ii invat sa treaca de survey i-as plati sa spunem cu 30 lei /6 ore de completat survey(nu imi spuneti ca nu ar face nimeni asta; sunt oameni care muncesc ca salahor 8 ore pe 50 lei). Sa spunem ca ei sunt putin mai prosti si le ia 15 min. eu primesc in jur de 0.7- 1.5$ / survey. adica intr-o ora 5 oameni completeaza 20 surveyuri > 15$ worst case scenario . inmultit cu 6 ore pe zi= 90$ poate chiar peste 100$ cu ceva noroc. Cu 40$ ii platesti pe ei si restul iti raman tie. Matematic suna bine si pare rentabil dar parca e prea bine ca sa functioneze. deci sunt sceptic.

Ok, cam atat am in cap acum. Va multumesc pentru timpul acordat. O zi buna sa aveti!

Edited by Putrefactie
Link to comment
Share on other sites

vreau si eu cateva informatii legate de ultimul paragraf:

-tu setezi sa completeze gratis cei din sua si tot primesti bani indiferent ca ei nu trimit nimic?

-costul vpn-urilor nu l-ai pus, sa inteleg ca poti sa treci si cu cyberghost de survey?

-la ce site te-ai gandit ca sa poti face bypass?

mersi!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...