Jump to content
theandruala

Somatie

Recommended Posts

Cred ca e ceva reclama si totodata eroare din partea unei firme. Ori au cumparat detaliile tale gresite ori nu dat export la detaliile tale cum trebuie pentru mailing. Primisem ceva asemanator acum vreo 2 ani de la o firma de hosting si una de software care au folosit username-ul meu de pe site-ul lor in loc de nume si in plicuri era doar reclama cu ce aveau ei noi pe stoc si ceva voucher de discount.

Link to comment
Share on other sites

Tu faci confuzie intre Soma?ie ?i recomandat?. Tu ai avut in posta un aviz, prin care esti instiintat ca ai primit ceva, scrie pe aviz ce este si de unde.

O soma?ie con?ine toate datele tale, cum ar fi nume, prenume, adresa, etc.

O recomandat? are doar un nume ?i o adres?, si poate fi simpla (in cazu asta ti-o lasa postasul in cutia postala) sau cu confirmare de primire (in cazu asta tre sa semnezi ca ai primit-o). Oricum, daca e la ghi?eu la Po?ta, cand mergi s? o ridici, nu iti da nimic, fiinca iti va cere actul de identitate, iar aia fiind pe un nume virtual, logic ca nu te vei putea legitima.

LE: du-te, cred ca ti-au trimis chinezoii un gift, sa-ti multumeasca ca faci neobosit reclama.

Edited by Sithalkes
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...