Jump to content
carter2408

Visual basic sau C# un bot care sa faca click in browserul Awesomium

Recommended Posts

Incerc sa fac un bot care sa adauge adresa de bitcoin pe un site atunci cand apas butonul Adauga adresa Bitcoin . Iar cand apas butonul Click button sa trimita adresa Bitcoin

Programul trebuie sa functioneaza astfel

1 . Apesi pe butonul Deschide site (asta merge)

Private Sub Button1_Click(sender As Object, e As EventArgs) Handles Button1.Click

WebControl1.Source = New Uri("bluesatoshi.com")

2 . Dupa ce se deschide site-ul introduci adresa bitcoin in TextBox1

3. Apesi pe butonul Adauga adresa Bitcoin si nu adauga adresa de Bitcoin de ce nu merge sa completeze ?

Private Sub Button2_Click(sender As Object, e As EventArgs) Handles Button2.Click

WebControl1.ExecuteJavascript("document.getElementById('Wjv4vSXG8lhnNCLsd0LHZIBaK9QWfb0nB').value=" + TextBox1.Text)

Pe alte site-uri merge cu aceasta comanda si pe asta bluesatoshi.com Nu merge

4 . Apesi pe butonul Click button trebuie sa faca click pe go (asta merge)

WebControl1.ExecuteJavascript("document.getElementById('*').click()")

Pe alte site-uri merge cu aceasta comanda !

De aici puteti descarca proiectul

Zippyshare.com - Bot.rar

Pentru proiect am folosit

Visual Studio 2015, Visual basic plus ca am instalat browserul de la awesomium

Scanare antivirus ( 100% sigur )

https://www.metascan-online.com/#!/results/file/23f01bfd96e54abdacc42a526d1bf06d/regular

Puteti sa explicati in Visual basic, C# sau puteti incarca proiectul direct pe un site de gazduire de fisiere

Link to comment
Share on other sites

Mai bine instalezi Live HTTP Headers , pui adresa tu , apesi butonul , si analizezi header-ele. Si-l faci cu http post ... nu cu browser.

Id stiu sa le iau de pe site eu cred ca acest site blocheaza automatizarile . Si vreau sa stiu daca sunt alte modalitati ( comenzi) pentru browserul Awesomium care sa faca click pe un buton .

Link to comment
Share on other sites

Ce id sa pui? Ti-am zis exact ce trebuie pentru a introduce valoarea ta in textbox-ul ala.
. Pai valoare find adresa de bitcoin si nu o trimite
WebControl1.ExecuteJavascript("document.getElement ById('Wjv4vSXG8lhnNCLsd0LHZIBaK9QWfb0nB').value='" + TextBox1.Text+ "'")

TextBox1.Text nu ar trebui pus in quotes? ca nu e int o some shit

Nu merge !

Trebuie neap?rat Awesomium?

Cu GeckoFx pentru click:

Dim button As Gecko.DOM.GeckoButtonElement = TryCast(Geckowebbrowser1.Document.GetElementById("Search"), Gecko.DOM.GeckoButtonElement)
If button IsNot Nothing Then
button.Click()
End If

Pentru introducerea unui text într-un textbox:

Dim elements As HtmlElementCollection = Geckowebbrowser1.Document.GetElementsByTagName("input")
elements(1).SetAttribute("value", textbox1.Text)

Cu browserul Gecko nu merg videoclipurile pe youtube . Nu citeste html5 ...

daca sti tu sa-l faci sa mearga ar fi super !

Chilkat.NET, WebClient, WebBrowser Requests.... Cum a zis si @Maximus, pui mana pe requesturile de get, respectiv post si le simulezi cu ajutorul lui VB sau C# folosind componentele de mai sus. Poti face asta in multe feluri, depinde de la caz la caz.

Fi si tu mai explicit te rog ?

Edited by hate.me
Link to comment
Share on other sites

Chiar nu este nimeni care sa stie cum adaug valorile user si parola sau sa le schimb din textbox ?

Private Sub Button5_Click(sender As Object, e As EventArgs) Handles Button5.Click

WebControl1.Source = New System.Uri("https://login.yahoo.com/config/login")

End Sub

Private Sub Button7_Click(sender As Object, e As EventArgs) Handles Button7.Click

WebControl1.ExecuteJavascript("document.getElementById('login-username').value=""user"";document.getElementById('login-passwd').value=""parola"";document.getElementById('btnSubmit').click()")

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...