Jump to content
Che

La Multi Ani Bill Gates ! 28.10.1955

Recommended Posts

FMM "As of May 16, 2013, Bill Gates had donated US$28 billion to the foundation."

Tocmai asta e si de mirat ca el doneaza in fiecare an cate o gramada de bani, si de ordinul miliardelor de dolari, nu sute sau zeci de mii, si din cauza asta ne-am astepta sa scada in topul celor mai bogati oameni ai lumii si totusi el se mentine in top de multa vreme, si asta chiar si daca isi doneaza o mare parte din avere.

Asta dovedeste ca americanii sunt constienti de economia lor si chiar daca nu au nevoie de un calculator sau de Windows, de exemplu, ei tot se duc si dau banii pe asa ceva tocmai pentru a contribui cu putinul lor la rezerva Microsoft, si asta fiindca ei stiu ca asta nu strange din cur ca Blow Jobs ala, ci face donatii de miliarde de dolari.

Americanii stiu ca banii lor se duc practic la copiii necajiti din Africa si tocmai de asta ii cumpara lui Bill Gates produsele si tocmai de asta el continua sa se mentina in topul celor mai bogati oameni din lume chiar daca "scutura" in fiecare an o gramada de bani.

Link to comment
Share on other sites

Tocmai asta e si de mirat ca el doneaza in fiecare an cate o gramada de bani, si de ordinul miliardelor de dolari, nu sute sau zeci de mii, si din cauza asta ne-am astepta sa scada in topul celor mai bogati oameni ai lumii si totusi el se mentine in top de multa vreme, si asta chiar si daca isi doneaza o mare parte din avere.

Asta dovedeste ca americanii sunt constienti de economia lor si chiar daca nu au nevoie de un calculator sau de Windows, de exemplu, ei tot se duc si dau banii pe asa ceva tocmai pentru a contribui cu putinul lor la rezerva Microsoft, si asta fiindca ei stiu ca asta nu strange din cur ca Blow Jobs ala, ci face donatii de miliarde de dolari.

Americanii stiu ca banii lor se duc practic la copiii necajiti din Africa si tocmai de asta ii cumpara lui Bill Gates produsele si tocmai de asta el continua sa se mentina in topul celor mai bogati oameni din lume chiar daca "scutura" in fiecare an o gramada de bani.

tim-and-eric-mind-blown.gif

Link to comment
Share on other sites

Respect pt ce a creat in domeniul IT...dar pacat ca face parte din clanul "reptilienilor" (vaccinuri , crize , reducerea populatie , manipulare etc. new world order

Cred ca chestia cu reducerea populatiei a fost gresit inteleasa de catre cei rauvoitori.

Dar hai sa ne gandim acuma mai bine:

Date concrete (imaginile vorbesc de la sine) :

32399cb784c8a0f0552b49f2f47d5f7e.jpg

poverty-crying-20child.jpg

poverty4.jpeg

article-2198927-060E02C70000044D-823_638x395.jpg

starving_children-africa.jpg

3836440331_c84e1e2270_z.jpg?zz=1

a643cc5f871e931d9cf6ca574b2d24bd.jpg

hung1.jpg

hqdefault.jpg

904cr.jpg

14032850501961_700.png

71527c31b4dfe35ae1d12300eda60b9b.jpg

starving-child1-225x300.jpg

sudan300_203x300.jpg

132838-millions-of-malnourished-children-in-horn-of-africa-are-at-risk-of-dyi1.jpg

127.jpg

africa-famine.jpg

Famine_1971200b.jpg

gal-famine16-jpg.jpg

Dupa cum bine se observa, imaginile chiar vorbesc de la sine, si asta se poate vedea destul de clar ce corpuir "lucrate" la sala au oamenii din imaginile de mai sus, fara pic de grasime, fara colesterol, "de invidiat".

Acuma, sa o luam pas cu pas:

Ce e de dorit: ca oamenii de mai sus sa nu existe sau sa nu fi existat ?

Daca spui ca sa nu existe atunci e clar ca esti un om fara suflet, fiindca orice om are dreptul la viata, oricare vrea sa traiasca, oricat de necajit ar fi.

Daca spui sa nu fi existat atunci eu cred ca e de bine. Numai ca totusi cum s-ar putea intampla asta ?

O solutie ar fi ca acei oameni sa nu se mai inmulteasca. Si aici intervine Bill Gates cu metodele lui de contraceptie pentru reducerea numarului acestor oameni, care sunt niste oameni chinuiti, astia nu-s bancheri sa chiuie de bucurie sau sa arda prin cluburi, la petreceri, astai mor de foame la propriu.

O alta solutie ar fi ca sa transformi acesti oameni in niste oameni normali, cu o viata normala. Si culmea aici tot Bill Gates intervine prin donatiile facute de miliarde de dolari in scopuri caritabile.

Cati de astia asa ca mai sus ai ajutat tu sau eu sau oricare altul ? Nici macar UNU ! Dar suntem buni sa comentam sau sa dam "like & share" pe Facebook si gata, cu asta credem ca ne-am achitat fata de ei si ca suntam multumiti ca am facut "un bine" din punct de vedere moral. Explicatia pe care ti-o da orice "feisbucist" este: chiar daca el nu face nici un bine in mod direct, el totusi tot face de fapt fiindca da like si share ca sa vada cei care sunt dispusi sa faca si cu asta ei cred ca au contribuit si ei la binele facut de ala care chiar l-a facut si s-a dus si a dat un ban sau hrana sau diverse bunuri cuiva neajutorat, sau mai bine zis, cuiva chinuit de soarta.

LE: Toti oamenii din imaginile de mai sus sunt vii !!!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...