Jump to content
comros

Romania, hai in strada!

Recommended Posts

@hadesPai, cine ne ?ine? Ne putem organiza ?i noi la fel ca ei ...ptr sus?inerea lui Ponta... L au votat 5 mil de oameni, nu cei 25.000 din pia?? Universit??ii ...pe mn un, nu m? reprezint? ei ! Sunt de acord cu majoritatea revendic?rilor lor , numai ca nu au nimic coerent, real...cine s? vin? în loc ? Cine? Unii mor?i de foame, care abia a?teapt? s? se îmbog??easc?? ??

Link to comment
Share on other sites

@hadesPai, cine ne ?ine? Ne putem organiza ?i noi la fel ca ei ...ptr sus?inerea lui Ponta... L au votat 5 mil de oameni, nu cei 25.000 din pia?? Universit??ii ...pe mn un, nu m? reprezint? ei ! Sunt de acord cu majoritatea revendic?rilor lor , numai ca nu au nimic coerent, real...cine s? vin? în loc ? Cine? Unii mor?i de foame, care abia a?teapt? s? se îmbog??easc?? ??

E extrem de discutabil ce a facut Ponta vs ce a facut regimul Basescu. Nu pot fi impartial pentru ca sunt "basist". Dar nici nu mai conteaza in clipa de fata cine ce a facut.

Problema cu revendicarile e ca nimeni nu a luat in calcul ca indeplinirea lor se face in etape. Daca liderii demonstrantilor nu vin si cu etapele scrise pe foaie, regimul actual va reusi sa se foloseasca de popor pentru a castiga puterea majoritara in stat, iar rezolvarea problemelor va fi taraganata in mod "diplomatic" pana isi vor indeplini scopurile din agenda. Asta este doar una din putinele probleme ce vor aparea in urma actiunilor populare din tara.

Btw ma duc si eu spre Piata Universitatii sa simt pulsul multimii. Pentru cineva ca mine care este pasionat de studiul dezinformarii maselor este cel mai bun moment pentru imbogatirea bagajului de informatii. Nu voi scanda, nu ma voi agita, dar voi observa cu cel mai interes ce se intampla in jurul meu.

Trust my word: fufa de Gorghiu e mai rea decat Ponta pe care il dispretuiesc din toata inima.

Link to comment
Share on other sites

Un singur lucru va spun: Degeaba iesim in strada ca ne luptam cu morile de vant. Cand peste tot sunt INTERESE, va rog, lasati alte "principii". Fiecare om are PRETUL LUI. Si fiecare trebuie sa platim o ipoteca! => Totul este un interes propriu. Supravietuirea noastra consta in lupta pentru interesul personal. Asa ca nu noi decidem ce se intampla la noi in tara, e cu totul altceva la nivel international ! (putin ametit scuzati dezacordurile, palinca de Zalau si alte cele...)

Link to comment
Share on other sites

De ce dat voi jos la Domnul Ponta?Nu avut crestere ekonomic?Avut.Nu marit el lefuri?Marit.

Ce vrut la voi sa trait ca ungur,dar sa muncit ca roman?Sa avut belsug pentru ca roman esti?Nu putut la voi.Eu mers la voi la Bukarest,voi malluri avut si caini si tigan.Voi cu asta vrut trait?Ati avut uzina la voi,ati avut fabrica la voi,omorat la Domnul Ceausescu si furat.Avut crestere ekonomic,dat afara Domnul Ponta.

Nu putut voi trait bun fara munca.Voi urat la Domnul Putin si iubit la Domnul Merkel care adus arab la noi si stiut cum arab si tigan este.

  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

Revin cu analiza mea personala :)

Vineri seara am fost pentru vreo ora acolo, imediat dupa ce am postat pe forum ca dau o raita. O mana de oameni formati din pustani virgini, pustoaice aeriene, betivani cu berea la picioare, galerii de fotbal si niste gura casca.

Banuiesc ca in primele doua seri au iesit in strada mai multi oameni cu capul pe umeri, iar vineri a mai iesit doar pustimea care nu are lucruri mai bune de facut. Oricum, s-a dizolvat gasca inainte de miezul noptii.

Astazi (sambata), am vazut pe hotnews ca au fost si mai putini manifestanti decat ieri si ca s-a spart gasca inainte de miezul noptii. Din nou. S-a dus pe apa sambetei si revolutia de anul asta?

Ponta nu si-a dat demisia din cauza oamenilor iesiti in strada, ci pentru ca asa a dictat seful ala mare de la PSD, ca sa nu piarda prea mult capital electoral la alegerile din 2016. Dragnea si-a retras oamenii din functiile de conducere cele mai vizibile pentru prostime, iar acum ii lasa pe cei de dreapta, in frunte cu Iohannis, sa iasa in fata si sa o dea singuri in bara. Aceeasi miscare au facut-o cand s-au retras de la guvernare in timpul domniei Basesciene.

De prin vara o sa il jeleasca pe Piedone tot sectorul 4, asa hot si corupt cum era. Dupa ce cartierul va intra in paragina o sa ii doara pe toti in pula de drama de la Colectiv si vor incepe sa guite dupa grasan, ca asa e romanul, cu mintea si cu memoria foarte scurte.

Restul tarii e irelevant. In Hundoara manifestantii demonstreaza in fata la Kaufland.

Iohannis a zis ca va iesi in strada sa discute cu voi, dar nu va anunta cand. Super. In 2-3 zile daca va iesi in strada nu va mai avea cu cine sa vorbeasca. El a stabilit regulile, nu voi. Tocmai v-a dat o muie de mare clasa, iar voi ati inghitit tot smecleul cu zambetul pe buze. As putea spune ca a fost o miscare politica admirabila (cu toate ca nu e nimic nou), doar prin prisma faptului ca a realizat (sau consilierii lui au realizat), ca are de-a face cu niste dobitoci care vor pune botul la orice vrajeala care suna bine.

Va revedem si la anul, la o alta revolutie de carton, sau ati realizat ca sunteti niste papagali si veti ramane cumintei acasa? :))

Nu va simtiti jigniti de limbajul meu. Nu vreau sa fie o jignire la adresa cuiva, ci o modalitate de a exprima in termeni cat mai duri si realisti punctul meu de vedere.

Edited by Nemessis
Link to comment
Share on other sites

Bai Nemesis, uite ce s-a intamplat in Ucraina, Siria etc. unde poporul a vrut sa ia puterea. Fix o pula, nu asta e solutia in niciun caz, ca se duce totul pe pula.

Oricum la noi, oricine ar veni la putere, n-o sa faca nici un cacat, ca asa sunt suntem noi, balcanii astia. Singurul regim care merge la noi, e comunismul, nu capitalismul sau alte cacaturi imprumutate de la straini. Alea merg acolo, ca sunt alte specii/rase de oameni, dar la noi n-o sa mearga niciodata asa ceva.

Cat despre "drama" din colectiv, ce sa zic...exista selectia naturala. Mor unii, vin altii mai buni...mare rahat, ca au murit 30-40 de oameni inutili.

Ca tot e nebunia asta cu donatul...cred ca o sa ma duc si eu sa donez niste sperma. Cu siguranta o sa iasa altii mai buni, decat aia din Colectiv!

Link to comment
Share on other sites

Baiatul ala cu porecla supergay e un retardat piscotar si muritor de foame, care cauta atentie la tv, ca pe net si-a luat destule puli in cur de la lume si nici o firma nu vrea sa il mai foloseasca in campanii.

Ca sa te convingi personal cat e de retardat il poti contacta pentru o discutie la adresa panda_mad_dog@yahoo.com sau pe contul lui de facebook. Parola lui universala era pe vremuri Dinamo01!1 (inclusiv de la cpanelul siteului pe care il avea) si folosea userul panda sau pandutzu pe unde isi facea veacul.

Bureti erau pe stalpi si inainte, iar asta o pot vedea in pozele de pe facebook facute de un prieten cu o saptamana inainte de incendiu, la un alt eveniment tinut acolo. Eu am ratat "ocazia" de a vedea locul cu ochii mei.

Pozele de pe site sunt de dinainte de a pune buretii, iar asta se poate verifica uitandu-te la path-ul imaginilor (ultimul upload in luna a 10-a anul 2013). Iti dai seama ca din 2013 s-au mai facut destule modificari in spatiul respectiv.

Poftim un exemplu in care se vede data ultimului upload din galeria de imagini a site-ului lor.

colectiv.ro/wp-content/uploads/2013/10/1277992_218948528272064_2005117468_o-178x178.jpg

Presa preseaza cacat. Nu e nici o conspiratie. Sunt doar jurnalisti care au publicat informatii inainte de a le verifica, ca sa nu le-o ia altii in fata si sa piarda audienta/trafic.

Vezi de ce va zic ca sunteti o generatie total nepregatita sa cereti schimbari in societatea romaneasca? Va credeti informati si de fapt va dezinformati singuri. :))

Edited by Nemessis
Link to comment
Share on other sites

What a friend sayd:

"You in all world, think governments manipulate people with TV, sports, etc... The actual distractor is this, allowing people to manifest without arresting them, nowadays we read and listen to much about "censuring" and that's because there is not censuring anymore, that's the trick, they made you think you are free to protest. You think you are revealing when actually you are following their game."

Link to comment
Share on other sites

E "said" ?i legat de ce ai spus po?i face o analogie echivalent? în bucl?. O afirma?ie care spune c? tu urmezi jocul cuiva ?i c? e pl?nuit. Iar apoi exist? un nivel mai superior care ?tie inten?ia celui din nivelul inferior f?r? s?-?i dea seama cel?lalt. ?i tot a?a. Oricine poate filozofa când trage un cui, e liber s?-?i dea fiecare cu p?rerea. Un lucru e cert: într-un fel sau altul ?i tu e?ti un sclav pentru c? depinzi de eco-sistemul societ??ii ?i prea pu?ini sunt cei care s-au desprins de societate ?i tr?iesc 100% independen?i într-un bârlog în ceva vârf de munte. M?car s? fii unul educat care nu pune botul la fiecare informa?ie rupt? de realitate ?i distorsionat? atât de frumos încât s? fie mostr? de pur marketing.

Link to comment
Share on other sites

Comunicat pozitie oficial? Alian?a Medicilor | Alianta Medicilor

Protest?m public împotriva ministrului demisionar – Nicolae Banicioiu, Prof. dr. Ioan Lasc?r, dr. Raed Arafat, Prof dr. Enescu Mircea Dan – care din motive necunoscute nou? au încercat s? mu?amalizeze situa?ia real? si competen?a noastr? ca ?ar?.

eu tot sunt de parere ca tot acest teatru a fost o miscare politica bine planuita. cum explicati ca acel burete ars emana 3 tipuri diferite de otrava? Aici a fost jocul; deaia nu au vrut ajutor din strainatate. Daca nu veneau astia de afara noi nici nu aflam ca ei au fost mai mult otraviti decat arsi. Si explicatiile lor penibile: s-a spalat buretele cu un agent ce continea toluen dar ei nu stiau asta cica. Au motivat ca praful de pe ele nu se ia cu apa. Vorbeau si pompierii veniti la inspectie intr-un alt pub din bucuresti exact de treaba asta. Ca nu are sens ce se intampa.Buretii aia nu ii speli; in cel mai rau caz daca sunt jegosi ii dai cu aspiratoru.

Link to comment
Share on other sites

ca a realizat (sau consilierii lui au realizat), ca are de-a face cu niste dobitoci care vor pune botul la orice vrajeala care suna bine.

Cum nu am avut ocazia sa ies in strada sa observ anumite lucruri live, m-am rezumat la social media (cu ocazia asta am "unfriendizat" in masa cretinii de pe Facebook, am ramas cam cu 60% din "prietenii" initiali). Concluzia? Geme Romania de dobitoci si merita tot ce primeste, ba chiar mai mult. Merita 500 morti, 2000 morti... si mai mult (sa asteptam nitel sa vina un cutremur decent). Un exemplu de dobitocire in masa ce am vazut in seara asta si pentru care am scos vreo 10 de la friends:

image.jpg

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...