Jump to content
just-for-funn

[Protest] parerea mea personala

Recommended Posts

Nu stiu exact numarul protestantilor, sunt o multime oricum dar ma intreb, au reusit sa il faca pe ponta sa demisioneze .. bravo, acum vor ca presedintele sa plece, frumos ... dar sa fim serios ... daca tot ii dam la oparte, de ce nu avem pe cineva care sa punem in locul lor ... in alte tari, populatia facea proteste, sa place ala si sa intre la putere acea persoana in care isi pun ei increderea, dar noi? In cine ne incredem, vrem doar sa ii dam jos ca asa vrem noi, dar cine sa ii inlocuiasta ... fratii lor, a hotilor pe care i-am dat jos ...

Poate gresesc, poate nu stiu prea multe despre politica ... dar eu cred ca tot protestu asta ii o prostie, daca nu se intampla nenorocirea aia ii dureau pt toti aia din strada in pula si stateau in fata tv-ului si mancau seminte ..

Link to comment
Share on other sites

  • Active Members

Nu cred ca ti-ai dori sa vezi cum arata tara fara premier si fara presedinte.

Miezul oricarui protest, fie din Romania fie din alte tari, este o revolta a populatie contra ceva: incidente, fraude sau alte exemple de genul. Nimeni nu se scoala asa ca vor ei. Trebuie sa existe un motiv. Cat despre cine va fi, crede-ma ca avem de unde alege.

Link to comment
Share on other sites

Oamenii sunt (legitim) impotriva CORUPTIEI din Romania.

Nu poti sa schimbi clasa politica azi, maine, in 2 luni, intr-un an chiar.Chestiile de genu' (de la mentalitatea oamenilor de rand de a nu vinde voturi pe sacu' de faina pana la politiciani mituiti s.a.m.d ) se rezolva in ANI se zile prin educatie si dovada de coloana vertebrala din partea fiecarui cetatean.

Link to comment
Share on other sites

Gresit ! Nu avem pe cine alege. Chiar si voi astia care va bateti cu pumnu-n piept ca vreti dreptate daca v-ar lua unu si v-ar pune la conducere ati merge cinstit la inceput si pe urma o dati in semchereala si in furtisaguri si alte smenuri si voi EXACT asa cum au facut si fac cei pe care-i injurati si-i huiduiti sa fuga de la ciolan.

Fiecare cum pune laba pe cioaln automat uita ce a zis si-si vede de traiul si bunastarea lui proprie si personala si celor care l-au sustinut la da cucu peste bot.

Gandirea e ceva de genul: sa trag acuma cat mai pot ca pe urma oricum nu o sa mai fiu si cum nu voi fi o vesnicie (stiu sigur asta ! ) doar nu o sa fiu eu ala mai fraier care nu a tras si pentru el !

Link to comment
Share on other sites

Nu stiu exact numarul protestantilor, sunt o multime oricum dar ma intreb, au reusit sa il faca pe ponta sa demisioneze .. bravo, acum vor ca presedintele sa plece, frumos ... dar sa fim serios ... daca tot ii dam la oparte, de ce nu avem pe cineva care sa punem in locul lor ... in alte tari, populatia facea proteste, sa place ala si sa intre la putere acea persoana in care isi pun ei increderea, dar noi? In cine ne incredem, vrem doar sa ii dam jos ca asa vrem noi, dar cine sa ii inlocuiasta ... fratii lor, a hotilor pe care i-am dat jos ...

Poate gresesc, poate nu stiu prea multe despre politica ... dar eu cred ca tot protestu asta ii o prostie, daca nu se intampla nenorocirea aia ii dureau pt toti aia din strada in pula si stateau in fata tv-ului si mancau seminte ..

Am inteles tot!

#Donatie#LimbaLiteratura#Romana#Cineva#Cumpara#Analfabet#D.P.V.DGramatical#11Ani

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...