Jump to content
Mr.Robot

Salut !

Recommended Posts

Salut, numele meu nu conteaza, as vrea sa raman Mr.Robot(cine stie cunoaste), nu sunt vreun mare programator sau hacker, as vrea doar sa invat anumite limbaje care mi-ar putea fi de folos in viata de zi cu zi, sunt pasionat de IT, problema e alta, sunt cam praf cu engleza :D,nu e vina mea fiecare cu mediul lui si cu anturajul lui, nu va ganditi ca nu stiu o boaba, ma descurc cat de cat, bine v-am gasit si sper sa fie o sedere placuta alaturi de voi, cat si voi de mine! Numai bine!

Link to comment
Share on other sites

Salut, numele meu nu conteaza, as vrea sa raman Mr.Robot(cine stie cunoaste), nu sunt vreun mare programator sau hacker, as vrea doar sa invat anumite limbaje care mi-ar putea fi de folos in viata de zi cu zi, sunt pasionat de IT, problema e alta, sunt cam praf cu engleza :D,nu e vina mea fiecare cu mediul lui si cu anturajul lui, nu va ganditi ca nu stiu o boaba, ma descurc cat de cat, bine v-am gasit si sper sa fie o sedere placuta alaturi de voi, cat si voi de mine! Numai bine!

Salut si bine ai venit.

Pe IT ai nevoie de engleza, asa ca iti recomand un curs serios de engleza combinat cu filme in engleza (cu subtitrare in engleza), muzica, etc.

Asta daca esti serios cu IT-ul. Daca nu, bine ai venit si pacat ca doar atat...

Link to comment
Share on other sites

Salut, numele meu nu conteaza, as vrea sa raman Mr.Robot(cine stie cunoaste), nu sunt vreun mare programator sau hacker, as vrea doar sa invat anumite limbaje care mi-ar putea fi de folos in viata de zi cu zi, sunt pasionat de IT, problema e alta, sunt cam praf cu engleza :D,nu e vina mea fiecare cu mediul lui si cu anturajul lui, nu va ganditi ca nu stiu o boaba, ma descurc cat de cat, bine v-am gasit si sper sa fie o sedere placuta alaturi de voi, cat si voi de mine! Numai bine!

Bine ai venit ! ?i eu m-am al?turat de curând RST ?i am început sî înv?? Python. E un limbaj foarte simplu,pe care-l po?i înv??a rapid. Cum mi-a fost recomandat ?i mie,a?a ?i-l recomand ?i eu ?ie cu toat? inima . Am început s? înv?? ?i C++ . Mi se pare mai complicat ,î?i pune mintea la treab?,dar se merit?.

Salut si bine ai venit.

Pe IT ai nevoie de engleza, asa ca iti recomand un curs serios de engleza combinat cu filme in engleza (cu subtitrare in engleza), muzica, etc.

Asta daca esti serios cu IT-ul. Daca nu, bine ai venit si pacat ca doar atat...

Nu are nevoie de un curs serios de englez?.. Eu n-am urmat niciun curs.. Am prins de pe la ?coal? o ?âr? de englez? dar 90% am înv??at-o din jocuri ?i filme ?i nu am absolut nicio problem? . Evident nu zic asta autoevaluându-m?.

Link to comment
Share on other sites

Nu are nevoie de un curs serios de englez?..

Sfat prost, nu-l urma.

iti recomand un curs serios de engleza

Sfat bun, urmeaza-l.

Daca vrei sa lucrezi ca angajat intr-o firma, faptul ca vei cunoaste limba engleza la perfectie iti va aduce avantaje foarte multe. Ca si freelancer la fel. Iti spun asta din experienta proprie si din ce am observat in foarte multe cazuri. Mai devreme sau mai tarziu, faptul ca vei fi proficient in the English language va plati dividende bune.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...