Jump to content
sandabot

Afiliere magazin bijuterii - comision 25%

Recommended Posts

Cum am promis, pun la dispozitie membrilor RST programul de afiliere al magazinului meu de bijuterii, Sandra's Jewelry| Fine Jewelry for powerful women , comisionul pentru vanzari este setat la 25% din valoarea totala a vanzarii, pentru cei ce nu inteleg, la o vanzare a unei bijuterii de $1000 veti primi un comision de $250 .

Pentru a aplica la programul de afiliati, inregistrati-va aici: Affiliate Program , pentru comoditate atat pentru mine cat si pentru voi as prefera sa va platesc in PayPal comisioanele, platile le fac la cerere. In caz in care nu aveti paypal nu ma deranjeaza transferul bancar.

Odata inregistrati si aprobati, logati-va si generati-va tracking coduri pentru produsele pe care vreti sa le promovati din "Custom Affiliate Tracking Code"

iDnkWgq.png

Odata ce v-ati generat Tracking Code, sky is the limit, puteti sa va promovati linkul in absolut orice metoda legala din care amintesc:

-videoclipuri youtube

-pagini facebook/instagram/pinterest

-spam pe grupuri de facebook interesate de bijuterii

-craigslist/ebay/anunturi

-site-uri/bloguri

-ads networks

-email marketing

Va astept cererile de inregistrare, se apropie black friday/sarbatorile unde consumerismul este la apogeu.

Eu ma ocup cu procesarea comenzii, plata furnizorului si livrarea worldwide prin FedEx, nu trebuie sa va faceti griji de altceva decat de vanzari.

Mult suces si nu uitati ca doar prima vanzare este cea mai grea, restul de 999 sunt usoare ca o pana !

Link to comment
Share on other sites

@sandabot

Felicitari in primul rand pentru ca incerci sa faci ceva si nu stai la cerseala. Primii mei bani ce i-am facut pe cont propriu a fost cand cumparam anumite lucruri mai ieftin si le vindeam mai scump. However, that being said:

- E bine ca ti-ai facut un ltd insa adresa data ori e fictiva ori e intr-un set de locuinte recente. Cert este ca nu poate fi gasita si cineva care face putin research inainte sa dea multi bani online va fi foarte reticent in a finaliza o tranzactie

- Gramatica de pe site lasa de dorit si da o imagine nepotrivita. Da-i de un pint la cineva sa ti-l corecteze.

- Paginile: About us, Delivery Information, Privacy Policy, T&Cs sunt goale ceea ce nu inspira incredere deloc. Daca nu targetezi cumparatori prosti, recomand sa produci cat mai multe informatii mai ales ca vei avea datele personale si de plata ale unor oameni (DACA iti cumpara cineva ceva..)

- La pagina de contact us, ai o adresa momentan fictiva, un numar de mobil de Romania si pe Google Maps e un pinpoint langa Mumbai, India. Trebuie sa ii curga cuiva scuipat din gura sa cumpere de pe site ceva in momentul de fata.

- Investeste timp si efort: Un site de bijuterii care se respecta are poze din toate pozitiile nu doar cate una cum ai tu si de asemenae au marimi de selectat la inele, etc.

Ti-as mai spune mai multe insa.. nu vreau sa iti dau totul pe tava, omul din greseli invata cel mai bine.

Bafta!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...