Jump to content
QuoVadis

Pont - Amazon Fire tablet, 7" Display, Wi-Fi, 8 GB

Recommended Posts

Nu stiu cat de mare este momentan apetitul si puterea de cumparare a tabletelor in Ro insa vad o oportunitate pentru cineva din Ro de a face un ban daca au niste bani de investit:

Pasul 1: putin research in a vedea cat si unde s-ar cumpara asemenea tablete, eventual si ceva promovare targetata pe Facebook, etc.

Pasul 2: Luati legatura cu https://localbitcoins.com/accounts/profile/nagleatorcoin/. Omul (James) primeste bitcoins de la voi in escrow, cumpara items din Amazon wish list-ul creat de voi cu 20% reducere si apoi voi dati release la bitcoin (am cumparat de la el de peste £2000 de pe Amazon, e de incredere). In acest caz: Fire - Best Value Tablet, Powerful Tablet, Family Tablet, and Entertainment Tablet momentan la £50. Au si o oferta - cumperi 5 si primesti 1 gratuit. Tinand cont si de cei 20% reducere din localbitcoins, la £200 cheltuiti primiti 6 tablete noi noute. Plus taxele de transport catre Ro.

Pasul 3: vanzarea lor in Ro.

Sa zicem ca pretul unei tablete + transport ajunge la voi cu £38 gbp (aprox 240 ron), cred ca e potential de a fi vandute cu minim 350 ron tinand cont de jafurile de chinezarii vandute la acelasi pret sau mai scump in momentul de fata pe emag.

Bafta!

Edited by aa7670
Link to comment
Share on other sites

Daca stiti vreo firma care asigura servicii de transport UK-RO la preturi rezonabile va rog sa-mi dati un pm. Eu cel putin pe piata din Romania sau UK nu am gasit nimic la preturi rezonabile pentru coletele care au o greutate de minim 5 kg...

In UK am gasit mai demult si diverse firme a caror adresa o treci la destinatia coletului pe care il cumperi, in cazul cand vanzatorul nu livreaza in Romania, dar mi s-au parut cam dubioase...

Multumesc.

Link to comment
Share on other sites

Din Uk Londra iti pot lasa numar de telefon de la o persoana de incredere care duce pachete la preturi rezonabuile nu ia la kg pur si simplu va impacati la pachete eu de 1 an numai cu el trimit face Londra -Ro (dar partea De nord a Romaniei BISTRITA,SUCEAVA,IASI,BOTOSANI,in restul tari nu stiu daca merge.)oricum puteti uincerca si pentru alte judete.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...