Jump to content
Shinny

Redactez articole blog-uri, site-uri etc.

Recommended Posts

Salut,

Pentru o perioada am timp sa ma ocup de generare de web content, lucru pe care nu l-am mai facut de cateva luni bune.

Ca si experienta pot sa spun ca am aproximativ 500 de articole publicate pe internet, majoritatea fiind pe bunadimineata.ro unde am scris si despre horoscop, curiozitati, moda, retete, lifestyle si tot felul.

Cateva dintre ele sunt originale, daca am un subiect la care pot scrie de la mine ma descurc destul de bine spun eu, am scris la horoscop de m-am plictisit, dar si pe subiecte legate de tipul de personalitate al oamenilor in functie de nu stiu ce lucru.

Am cateva articole publicate pe un site de calatorii si am scris si cateva review-uri la diferite produse IT, in general periferice.

Cel putin intr-o vreme scriam articole SEO destul de ok, dar daca s-a schimbat vreun lucru in legatura cu structura acestora imi spuneti ce anume ar trebui sa apara si adaptez textul.

Ca si conditii de lucru pe care le accept:

-Articolele le veti primi toate deodata duminica seara, aceasta in cazul in care nu ma hotarasc eu sa le trimit mai devreme.

-Articolele vor fi scrise numai in romana si doar cu diacritice, nu scriu in niciun caz fara diacritice.

-Plata articolelor se va face intotdeauna in avans, pana nu am banii in cont nu ma apuc de nimic. Ca si idee am coloborat o scurta perioada cu userul @M4T3! insa atunci nu am putut sa scriu toate articolele pe care le-a platit in avans si i-am returnat banii, va poate si el confirma daca vede thread-ul.

-Daca este nevoie de articole care necesita o documentatie temeinica pe diferite subiecte atunci vom negocia alt pret in afara de cel standard.

-Va rog sa va asigurati de faptul ca se gasesc informatii despre un anumit subiect atunci cand imi cereti sa scriu un articol. Efectiv nu vreau sa stau o ora-doua sa caut nu stiu ce chestii pentru un articol de 300 de cuvinte.

-Structura dupa care vom lucra pentru comanda ar fi:

1)Titlu articol sau tema/subiect

2)Numar cuvinte

3)Modalitate de scriere formal/informal

4)Cuvinte cheie daca e cazul

5)Site-ul unde va fi publicat daca se poate pentru a vedea stilul de scriere de acolo si pentru a intelege modul in care trebuie sa ma adresez nisei de cititori.

Am ajuns si la preturile pentru articole:

300 cuvinte – 5 lei/articol

400 – 6 lei/articol

500 – 7 lei/articol

Numarul de cuvinte reprezinta minimul garantat in acel pret, dar de obicei scriu mai mult.

Chiar daca mi s-a platit un articol de 5 lei care are 300 cuvinte, in cazul in care eu mai am de scris despre subiect voi face acest lucru si chiar daca ajung la 400 de cuvinte, pretul va ramane acelasi.

Desigur in cazul in care mi se spune clar ca limita maxima e de 300 cuvinte, articolul va fi de 300.

Pentru review-uri daca este cazul discutam pe pm despre pret si modalitate de lucru.

Imi rezerv dreptul de a modifica aceste conditii. :)

Discutam pe pm daca e cineva interesat.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...