Jump to content
georgik

Cum sa faci un cont de Google Adsense US

Recommended Posts

Salutareeee !!

In primul rand eu consider ca un asa zis cetatean american este vazut mult mai bine decat un roman , tocmai de aceea am zis sa fac un cont de Google Adsense de la 0 ca fiind cetatean american , defapt eu fiind din Craiova.

In primul rand trebuie sa ai un site ok , sa te accepte sa respecti TOS si toate cele , dupa ce ai facut asta si ai un site ok in regula cu trafic trimiti o cerere de inregistrare in programul Google Adsense , tin sa preciezez ca activarea contului se face mult mai repede poate chiar intr-o zi , insa de aici intervin probleme , iti trebuie cont in banca in america si o adresa unde sa primesti pinul generat de ei pentru a-ti verifica datele si existenta adresei respective

Pentru primirea plicului recond sa folositi un serviciu de adresa virtual in US dupa mine VIABOX , deschiderea contului este gratuita insa trimiterea plicului cu pinul la cel mai ieftin ajunge la 26 dolari la mine in Craiova , dupa ce deschideti contul si va treceti toate datele si adresa in VIABOX o sa va genereze o ADRESA US in care poti primii si o poti folosi la mai multe shopu-ri gen ebay.com si multe alte cumparaturi de pe teritoriul US ca mai apoi sa le trimiteti in Romania.

Dupa ce ati deschis contul de VIABOX cu datele dumnevoastra si adresa cu adresa generata acolo de ei o poti folosi la deschiderea unui cont de Google Adsense , de preferat sa folositi un VPN de america pentru a nu fi alte probleme la securitate sau la verificare oricum ei se bazeaza mai mult pe cookie-uri si pe datele locale salvate in browser.

Dupa ce a-ti strans cei 10 dolari , o sa va trimita plicul la adresa generata de cei de la VIABOX apoi va trebui sa asteptat 2-4 saptamani pentru afisare in contul de VIABOX si o sa arate chiar asa apoi cand va ajunge plicul la adresa generata de VIABOX

http://s10.postimg.org/o8hlkld14/New_Bitmap_Image.jpg

Va trebui sa platiti cei 25 si ceva de dolari , oricum bineinteles ca suma se poate sa difere in functie de localitate.

Dupa ce primiti plicul acasa aveti un cont valid de Google Adsense US , acum fiind alta problema cu primirea platii pentru ca trebuie un cont bancar US si aici eu folosesc servicul PAYONEER care iti creaza un cont de banca in America

Payoneer-us-bank-account-information.jpg Bineinteles ca dureaza ceva pana verifica si contul de PAYONNER si mai dureaza primesti cardul si verificarea datelor dar ca mai apoi la final sa ai un cont unde o sa primesti banii pe cardul de la PAYONEER si sa ai un cont valid de Google Adsense US . Multumesc mult !!

Edited by georgik
Link to comment
Share on other sites

Salut, imi poti oferi ceva detalii in privat legat de aceasta metoda de plata (PAYONEER). Ti-as fii mai mult decat recunoscator!

Daca da, astept PM.

Mersi mult!

Stai linistit ca nu poti face transferuri... eventual poti sa-i bagi pula-n cur lui fallen.angel sa-ti faca el cashout!!!

@ geogik multumim pt tutorial!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...