Jump to content
albastrel

iPhone 6 and 6+

Recommended Posts

Cunoaste cineva erroarea 53(dead phone) rezolvare?

Fara schimbat amprenta etc... trebuie ce-a originala altfel nu merge... deci o rezolvare??

Screen_Shot_2015_03_13_at_19_49_15.png

Am colaborat cu iH8sn0w dar.... mi-a dat mesaj pe private ca este abuzat de cei de la apple sa nu dea bugurile si restul... deci nu a putut sa ma ajute... pentru ca e monitorizat.

12248689_1028925183826530_233185237_n.jpg

12277084_1028925233826525_1691006776_n.jpg

O rezolvare?

Edited by albastrel
Link to comment
Share on other sites

ON:"Little did I know, I had encountered an issue that even Apple Store reps can’t fix, much less explain. It’s called Error 53, and it’s the worst thing that can happen to your iPhone."

OFF:Din cate am inteles trebuie sa ai touch id original si placa de baza originala sa functioneze ma rog treaba e discutabila!

Link to comment
Share on other sites

Cum plm sa fie monitorizat de cei de la Haplea shit ? Pai suntem in comunism ? Nu mai avem dreptul nici la libera exprimare sau sa facem ce vrem noi cu viata noastra ca vine o firma si sta pe capul nostru ? Si e vorba de o FIRMA, nu e vorba de FBI, CIA, KGB. Pe bune acuma, dupa ce ajungi sa ai foarte multi bani deja impui drepturi si libertati ?

Link to comment
Share on other sites

Eroarea 53 a aparut de cand cu noul update, poate fi intampinata si la iPhone 5S, nu doar la 6, 6+, 6S si 6S+ din pacate.

De la o cunostinta care se ocupa cu reparatii am auzit ca a patit pe un iPhone 6 la care butonul home a fost schimbat, dupa restore a primit eroarea 53...cica orice piesa schimbata care nu este originala, dupa restore poti primi eroarea 53, asta nu stiu cat de adevarat este...

P.S. Daca cumva aveti telefoane cu eroarea asta sau orice alta eroarea si le vindeti, contactati-ma.

Link to comment
Share on other sites

@albastrel am si eu un iPhone in aceeasi situatie si la service sau de inlocuit la APple au spus ca nu se poate ca a fost umblat in el.

Daca ai vreo solutie sau vrei sa incercam ceva il bag "in teste" sa vedem poate ii dam de capat cumva.

Da-mi mesaj daca te pot ajuta.

Merci

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...