Jump to content
SkinCH

varianta ro a w3scool

Recommended Posts

Mai mult ca sigur a-ti auzit de site-ul w3scools.com

Un site destul de bunicel dupa parerea mea pentru web (php css javascript html bootstrap sql)

Ce as vrea eu este un site alternativa pentru acesta deoarece acela este in engleza si eu cu engleza putin mai greu. Adica inteleg destul de bine dar ma concentrez sa traduc ce scrie acolo si nu ma mai pot concentra la tutorial in sine:))... nu am multitasking in creieras :)))

Link to comment
Share on other sites

  • Active Members
Mai mult ca sigur a-ti auzit de site-ul w3scools.com

Un site destul de bunicel dupa parerea mea pentru web (php css javascript html bootstrap sql)

Ce as vrea eu este un site alternativa pentru acesta deoarece acela este in engleza si eu cu engleza putin mai greu. Adica inteleg destul de bine dar ma concentrez sa traduc ce scrie acolo si nu ma mai pot concentra la tutorial in sine:))... nu am multitasking in creieras :)))

Chinuie-te si invata engleza pentru ca vei avea multe avantaje.

Link to comment
Share on other sites

Vrei sa programezi fara sa intelegi Engleza? Fara suparare dar nu te vad avansand undeva.

Toate resursele online sunt in engleza.

  • Documentatie
  • Tutoriale
  • Referinte

Toate librariile/aplicatiile. Vrei sa folosesti CodeIgniter? Totul este in Engleza. Vrei sa folosesti jQuery? Totule este in Engleza. Ai intalnit o problema? Cauta online si altcineva sigur a mai intalnit o problema similara si probabil a gasit o solutie. Dar ghici ce. Probabil este in Engleza. Vrei sa te uiti prin codul oferit de altcineva si sa il intelegi? Ghici ce. Probabil este documentat in Engleza.

Asculta sfatul lui @MrGrj Chiar daca pare greu la inceput.

Link to comment
Share on other sites

stiu engleza dar nu la perfectie,,,nu ca romana ...la mine problema e lenea din pacate...

si iarasi din pacate nu s-a inventat niciun tratament pentru lene...as plati si 2000e pt el:((

Dac? nu e?ti în stare s? înve?i singur, mai bine ai pl?tii 2000€ pentru medida?ii la englez?. Just sayin'

Link to comment
Share on other sites

stiu engleza dar nu la perfectie,,,nu ca romana ...la mine problema e lenea din pacate...

si iarasi din pacate nu s-a inventat niciun tratament pentru lene...as plati si 2000e pt el:((

Daca iti e lene inseamna ca nu iti doresti sa inveti.

Poti fi cat de lenes vrei tu...esti lenes cand faci ceva ce nu vrei sa faci.

Cand vrei sa obtii un lucu, lenea e cea mai mica problema.

Link to comment
Share on other sites

stiu engleza dar nu la perfectie,,,nu ca romana ...la mine problema e lenea din pacate...

si iarasi din pacate nu s-a inventat niciun tratament pentru lene...as plati si 2000e pt el:((

Daca vrei iti dau eu medidatii, in romana, codul oricum trebuie sa-l scrii in engleza, ca nu prea poti altceva decat proiecte personale mici sa faci. Cu bani aia te invat in 2 saptamani sa faci ce vrei tu ( din ce poti invata pe W3C )

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...