Jump to content
jetus

Marian Tura Tepar @mybabylove

Recommended Posts

Stiu ca nu am voie sa postez date personale despre userii acestei comunitati. Dar un tepar nu este considerat membru a acestui forum.

Acum ceva timp @mybabylove m-a contactat sa-i trimit trafic in legatura cu acest topic: https://rstforums.com/forum/103496-traffic.rst#post643721 .

A insistat destul sa-l ajut si pana la urma am zi sa incerc, chiar daca nu inspira incredere. Am luat un avans, am colaborat cu el cam o luna si ceva, a facut platile fara probleme, apoi abis ca a ramas fara bani m-a rugat sa-i dau in avans niste trafic si ca vad banii(370euro) la sfarsitul lunii octombrie cand ii vine o plata. Pe la sfarsitul lunii imi spune ca are probleme cu plata si ca-mi da banii in luna noiembrie la sfarsit. Acum in lun noiembrie la sfarsit, mi-a dat block pe facebook, mi-a dat numarul de telefon la respins, nu raspunde la numere care nu le are salvate in agenda, am reusit sa-l fac sa raspunda de pe alt numar si mi-a inchis direct cand si-a dat seama ca sunt eu.

Dovezi conversatii:

dovada_plati.png

luna_viitoare.png

Facebook: https://www.facebook.com/uzzy.pluzy

Paypal: Marian Tura rapidgatorwarez@yahoo.com

Yahoo: mariantura2007@yahoo.com

Telefon: 0757 363 572

Momentan am emis factura pe PFA. Dar nu am sperante ca o sa o plateasca. Ce metode mai sunt de a putea recupera banii legal, firme care recupereaza datorii legale pentru un anumit comision?

Edited by jetus
Link to comment
Share on other sites

Stiu ce locatii frecventeaza, ca posteaza absolut tot pe facebook ca boul, stiu ce prieteni de zi cu zi are ... stiu in mare parte si adresa unde locuieste. Cu ce ma ajuta pe mine daca-l bat sau il fac de cacat, pierd si mai mult timp inutil, de asta vroiam sa dau jumatate din bani catre o firma si rezolvau ei.

Link to comment
Share on other sites

Stiu ce locatii frecventeaza, ca posteaza absolut tot pe facebook ca boul, stiu ce prieteni de zi cu zi are ... stiu in mare parte si adresa unde locuieste. Cu ce ma ajuta pe mine daca-l bat sau il fac de cacat, pierd si mai mult timp inutil, de asta vroiam sa dau jumatate din bani catre o firma si rezolvau ei.

Ce rezolvi? Cel mai probabil nu vei mai fi victima (cel putin al persoanei respective), persoana respectiva se va gandi de doua ori inainte de a mai comite o frauda. Deci e win/win :)

Link to comment
Share on other sites

Eu zic totusi ca e un tepar de speta joasa si chiar nu are experienta deloc.

Daca il prinzi pe strada si il iei de geaca in sus vezi cum se scurge pipilica in jos ( Newton rules ). Sigur are un telefon Samsung sau aifon si ceva cash in buzunar, deci isi scoate omu pierderea :)

P.S.: Nu uita sa ii lasi cartela, sa stie data viitoare ce face.

Link to comment
Share on other sites

Eu zic totusi ca e un tepar de speta joasa si chiar nu are experienta deloc.

Daca il prinzi pe strada si il iei de geaca in sus vezi cum se scurge pipilica in jos ( Newton rules ). Sigur are un telefon Samsung sau aifon si ceva cash in buzunar, deci isi scoate omu pierderea :)

P.S.: Nu uita sa ii lasi cartela, sa stie data viitoare ce face.

El a fost ok la inceput am primit plati bunisoare, dar cand s-a vazut cu banii si ca trebuia sa-mi dea si mie o parte destul de bunisoara a facut un gest destul de des intalnit si tipic romanesc: "De ce sa-i mai dau si lui daca pot sa-i pastrez pe toti eu!?"

Link to comment
Share on other sites

El a fost ok la inceput am primit plati bunisoare, dar cand s-a vazut cu banii si ca trebuia sa-mi dea si mie o parte destul de bunisoara a facut un gest destul de des intalnit si tipic romanesc: "De ce sa-i mai dau si lui daca pot sa-i pastrez pe toti eu!?"

Poti sa-i dai o bataie ceva, insa nu ai lua nimic. In cazul in care il lasi fara telefon sau alte bunuri/bani, si face plangere, te incadrezi direct la talharie, si te baga la "racoare". Daca il bati asa mai soft, chiar daca face plangere, are nevoie de certificate medico-legal si incadrarea ar fi "lovire si alte violente", iei doar amenda. Deci, vorbeste "frumos" cu omu, sigur va intelege ca nu iti plac "glumele" lui.

  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

Poti sa te duci la politie daca stii cine e. Nu cred ca o sa fie bucuros atunci cand se va trezi cu politia la usa. Indiferent de suma politia e obligata sa investigheze daca ai depus plangere.

Nu cred ca stai in RO, sau cel putin nu ai avut experiente cu Politia Romana... Ne meritam soarta, suntem spagari, tepari si cu gandul la furat non-stop. Recunoaste tu ca nu ai furat sau te-ai gandit ca ai fi putut trage o teapa.

Ma scuzati de off-topic.

Link to comment
Share on other sites

Ratatul de @mybabylove aparent nu are nimic de spus.

Ban permanent pentru ca e tepar jegos.

Pentru cine vrea sa-i ureze de bine, nu uitati:

Facebook: https://www.facebook.com/uzzy.pluzy

Numar Telefon: 0757 363 572

Poza cu mucosu:

Isi bea cafelele prin Baia Mare pe la Place/Symphony pentru cei interesati.

Daca cautati la friends mai gasiti niste Tura pe-acolo.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Create New...