Jump to content
theandruala

Raspberry 5 dolari

Recommended Posts

Ti se pare , de unde stii tu ca nu am fost si eu client , sau ca nu au fost si altii care s-au plans de serviciile lor?Iti garantez eu ca sunt suficienti si stiu ce zic.

Am zis eu ca nu ai fost client? Am spus ca nu aduci dovezi pentru cele afirmate. Tinand cont ca e reclama negativa pe un forum cu multi useri si care apare destul de bine in Google ranking, ar fi de bun simt (ca tot vorbesti de nesimtire) sa aduci si niste dovezi. "iti garantez eu.. stiu ce zic" din pacate nu e o dovada sau argument credibil.

Revenind la subiect: Raspberry Pi Zero: momentan, pe site la ei, e pus la 45 roni pentru cand va fi in stoc. Cand va aparea in stoc in UK va fi la 4 GBP adica 25 roni. Crezi ca 20 lei adaos pentru transport si ceva profit cat sa traiasca este "atat de nesimtit"?

514857128bdc9698dbaaeea37dc75f69e3fde40c65f08c35a8baaf72caadbd34.jpg

Link to comment
Share on other sites

UPDATE: Cei de la Pimoroni vand doar cate 1 bucata / client. Am incercat sa plasez comanda pentru 50 bucati dar mi-au dat jet si refund :D

Daca dati comanda direct de pe site-ul lor, un Pi Zero costa £4.25 iar transportul lor pana in Romania e £4 deci cam dubleaza pretul si va ajunge pe undeva la 48 RON. Insa daca mai aveti rabdare pana produc mai multe, se va injumatati pretul daca se comanda in bulk.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...